Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Czy w trakcie nawigacji można odbierać i wykonywać rozmowy?

Czy w trakcie nawigacji można odbierać i wykonywać rozmowy?

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 18:34

Tak, choć szczególy i stopień komfortu zależą od telefonu. Rozmowę możesz odebrać na każdym telefonie. Na niektórych, np. siemensach 65/70/75 powoduje to chwilowe zatrzymanie programu na czas rozmowy. Na innych nawigacja działa nadal.

Na siemensach 65/70/75 wykonanie rozmowy wymaga wyjścia z programu.
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Czy w trakcie nawigacji można odbierać i wykonywać rozmowy?

Postprzez Wojtex16 » piątek, 10 lip 2009, 02:15

U mnie podczas nawigacji jak ktoś dzwoni to mogę odebrać telefon, tylko, że wtedy mi nawigacja nic nie mowi, bo prowadzę rozmowe. Po rozłączeniu rozmowy nawigacja działa dalej bez problemów. Czyli mogę bez wyłączania navi rozmawiać przez telefon. Natomiast jak chce rozpocząć rozmowę to mam 2 możliwości, mogę minimalizować nawigację (tzn. opuścić navi i zadzwonić, po rozłączeniu rozmowy kontynyuje nawigację). A 2 możliwość to podczas nawigacji naciskam lewy klawisz aby pojawiły się rózne opcję. Potem wybieram Zadzwoń i dodaję numer z kontaktów do którego chce zadzwonić. Można też zamiast wchodzić na opcję. to podczas nawigacji naciskam zieloną słuchawkę i wybieram numer z kontaktów i dzwonię.

Także u mnie na Nokii N95 można wykonywać i odbierać rozmowy podczas nawigacji, podobnie będzie z innymi telefonami z symbianem.
Wojtex16
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez ElectricMan » sobota, 11 lip 2009, 19:02

To ja dorzuce swoje 3 grosze. Wersja pod Androidem (beta) działa w swoisty sposob. Po odebraniu polaczenia, aplikacja jakby sie wylaczyla. Uruchomienie jej powoduje ze trzeba wszystko wybierac od poczatku.
Z kolei pod UIQ (SE P1i) po rozmowie NE dziala ale w tle, trzeba skorzystac z menedzera aplikacji i przelaczyc. Tyle tylko ze jest to nieergonomiczne ze wzgledu na mala ikone. Co w czasie jazdy moze prowadzic do nieprzyjemnych sytuacji drogowych.
ElectricMan

Telefon: ERA G1

Postprzez anbes » niedziela, 19 lip 2009, 19:25

Posiadam telefon SE 550i i w czasie działania nawigacji mogę zarówno dzwonić jak i odbierać połączenia. Problem jest wtedy gdy korzystam ze słuchawki bluetooth. Wtedy słyszę dzwonek telefonu, ale nie mogę rozmawiać (w słuchawce cisza) nawigacja działa bez problemu.
anbes

Telefon: SE xperia Arc S

Działanie nawigacji podczas rozmowy

Postprzez purchawa » niedziela, 16 sie 2009, 21:04

W moim SE C905 po odebraniu/nawiązaniu rozmowy znikają nie tylko komunikaty głosowe (to akurat jest sensowne), niestety nie widać też grafiki, na wyświetlaczu zamiast niej wyświetlana jest informacja o trwającym połączeniu. Po zakończeniu rozmowy NE oczywiście kontynuuje swoją pracę (o ile się nie zawiesi, o czym pisałem już tutaj: viewtopic.php?f=5&t=58&p=931#p931). Problem polega na tym, że nieraz kiedy zbliżam się do jakiegoś manewru i właśnie potrzebuję wskazówek jak jechać, akurat ktoś zadzwoni i nawigacja na czas rozmowy "zawiesza" swoje działanie. Było by dobrze, żeby podczas rozmowy telefonicznej można było mieć możliwość podglądu grafiki bez komunikatów głosowych. Czy ktoś z Was może wie, czy w Sony Ericssonach jest to możliwe? Jak to wygląda na innych telefonach, widać grafikę w czasie rozmowy?
purchawa

Telefon: HTC One M7

Re: Działanie nawigacji podczas rozmowy

Postprzez Pablo_at_NE » poniedziałek, 17 sie 2009, 22:12

purchawa napisał(a):W moim SE C905 po odebraniu/nawiązaniu rozmowy znikają nie tylko komunikaty głosowe (to akurat jest sensowne), niestety nie widać też grafiki, na wyświetlaczu zamiast niej wyświetlana jest informacja o trwającym połączeniu. Po zakończeniu rozmowy NE oczywiście kontynuuje swoją pracę (o ile się nie zawiesi, o czym pisałem już tutaj: viewtopic.php?f=5&t=58&p=931#p931). Problem polega na tym, że nieraz kiedy zbliżam się do jakiegoś manewru i właśnie potrzebuję wskazówek jak jechać, akurat ktoś zadzwoni i nawigacja na czas rozmowy "zawiesza" swoje działanie. Było by dobrze, żeby podczas rozmowy telefonicznej można było mieć możliwość podglądu grafiki bez komunikatów głosowych. Czy ktoś z Was może wie, czy w Sony Ericssonach jest to możliwe? Jak to wygląda na innych telefonach, widać grafikę w czasie rozmowy?

purchawa,

ja robiłem to mniej więcej tak:
Po usłyszeniu dzwonka, względnie po dostrzeżeniu komunikatu na wyświetlaczu
1/ Najpierw włączałem głośnik, pojawi się w prawym dolnym rogu wyświetlacza
2/ Odbierałem rozmowę, słuchawką zieloną :)
3/ Trzecim klawiszem od góry po lewej stronie włączałem Menu Uruchomionych aplikacji i wybierałem NaviExpert.
... i już działało, taj jak tego oczekujesz.

Z tego co pamiętam, a robiłem to tylko raz, w przypadku połączenia ze słuchawką BT nie musisz robić czynności 1

Trochę to skomplikowane, ale spróbuj raz "na sucho" a zobaczysz, że to nie jest wcale trudne.

W ogóle to zapoznaj się z działaniem tego trzeciego od góry klawisza po lewej stronie :)

:idea: No i jeżeli nie wykonałeś upgrade do nowej wersji softu a telefon ma minimum 2 miesiące, powinieneś to zrobić
Pablo_at_NE

Telefon: GalaxyS, GalaxyT

Postprzez andkoz4057 » piątek, 21 sie 2009, 06:59

Mam radio z BT i może lączyć się automatyczie z telefonem odbierać rozmowwy i wybierać numery połączeń przypisanych do klawiszy w radiu ( 6 numerów)

Jeśli zamiast funkcji tuner w radiu wybiorę BT audio w głośnikach słychać dźwięki z telefonu (muzykę z multimediów, dzwonki lub komendy NE i SpeedAlarm równoczesnie).
W czasie nawigacji można wybierać klawiszami w radiu przypisane numery połączeń a przychodzące połączenia odbierają się automatycznie i rozmowę słychac w głosnikach, nwigacja wtedy milknie.
W czasie prowadzenia rozmowy aby oglądać ekran nawigacji trzeba przez klawisz skrótu w telefonie wznowić działanie NE.
Dwie aplikacje działają jeśli używam wewnetrznego GPS. Dla zwiększenia precyzji i szybkosci startu podłaczyłem zewnetrzny GPS ale trzeba było wgrać do telefonu SE C702 wersję NE dla SE C902 aby można wybrać zewnetrzny GPS, w wersji dla C702 nie ma takiej opcji ale jest minus bo nie mogę odpalic jednocześnie dwu aplikacji (NE i SpeedAlarm), za to SpeedAlarm działa w uśpieniu i aktywuje się automatycznie jak wejdę do samochodu i włączę GPS.
andkoz4057

Telefon: SE C702

Re: Czy w trakcie nawigacji można odbierać i wykonywać rozmo

Postprzez wiesiek222 » sobota, 18 wrz 2010, 21:50

Witam,
mam kłopot z Naviexpertem w Samsung Wave. Ilekroć podczas korzystania z programu odbiorę telefon (albo sam gdzieś zadzwonię), program wstrzymuje nawigację. Niestety nawigacja nie wznawia się po zakończeniu rozmowy - tkwi nadal w tym samym miejscu co chwilkę przed rozmową i pokazuję prędkość zero (mimo że jadę). Muszę zrestartować program, żeby wszystko zadziałało, ale jest to uciążliwe.
Na marginesie, tego problemu nie ma z Route 66 - czego by nie mówić o tej aplikacji jest to jej duży plus!
Poprzednio z naviexperta korzystałem w Samsungu SGH-G810 i tam nie miałem tych kłopotów. Wystarczyło wejść do menedżera aplikacji (odpowiednik diamencika w Wave) zadzwonić i można było wracać do nawigacji. A podczas rozmowy przychodzącej w ogóle nawet telefon nie wychodził z nawigacji.
wiesiek222

Telefon: Samsung Wave

Postprzez Joanna Welke » piątek, 7 paź 2011, 14:01

Witam,

Przedstawiona przez Pana sytuacja nie występuje na telefonach Samsung Wave, w które zaopatrzeni są nasi testerzy.
Proponowałabym odinstalować aplikację z telefonu i pobrać ją ponownie ze strony: getne.pl (adres ten należy wpisać w górnym pasku wyszukiwarki internetowej na telefonie komórkowym).
Przy wersji 7.0 NaviExpert powyższa niedogodność nie powinna się pojawiać.

Ewentualnością może być fakt posiadania przez Pana na telefonie oprogramowania Bada w wersji 2.0, której testy pod kątem rekomendacji przez NaviExpert trwają w dalszym ciągu.

Pozdrawiam
Joanna Welke, NaviExpert
Joanna Welke
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez wiesiek222 » piątek, 7 paź 2011, 15:14

Witam,

aktualizacja mojej bady z 1.0 do 1.2 rozwiązała sprawę - wszystko działa jak należy!
wiesiek222

Telefon: Samsung Wave

Następna strona

Powrót do Korzystanie z programu