Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kiedy NE na iPhone?

Re: Kiedy NE na iPhone?

Postprzez navtek » wtorek, 7 gru 2010, 11:23

mmakowski napisał(a):
Testowałem tę przeglądarkę. Działa ona na zasadzie renderowania w chmurze - całość 'generowania' strony przejmuje serwer producenta, na komórkę przesyła się jedynie 'obrazki' stron, apletów i animacji flash. Rzeczywiście, da się oglądać filmy na youtube, ale jeśli lubi się pokazy slajdów, 1 klatka na 2 sekundy.

Im więcej warstw pomiędzy serwerem i userem, tym gorzej. A tu mamy serwer->java->serwery cloudBrowse-> połączenie internetowe->przeglądarka cloudbrowse->user. Nie ma szans na sprawne działanie. Każdy element wprowadza opóźnienie, a my potrzebujemy real time'u... Nie wyobrażam sobie nawigowania na bieżąco w terenie, gdzie zasięg Edge to już powód do zadowolenia...

Baza użytkowników CloudBrowse to ułamek wszystkich użytkowników iPhone. A Safari (domyślna przeglądarka) nie obsługuje Javy w ogóle.

Przesyłanie lokacji do apletu Javy przez przeglądarkę to czyste sci-fi. Nie miałem kontaktu ani z platformą Maemo (chyba o to Panu chodzi?), ani MeeGo, ale na iPhonie jest to totalnie nie do zrobienia. Zaczynając od tego, że wspomniane CloudBrowse nie ma żadnego API, a kończąc na tym że geolokacja to feature HTML5...

Uprzedzając pytania - piszę to z punktu widzenia człowieka, który interesuje się technologią i programowaniem, a na codzień używa iPhone'a. Proszę nie dociekać żadnego drugiego dna. 8-)

Pytanie jest proste.
Czy chcemy pokazać na Konkresie GSM w Barcelonie, że NE działa na iPhonie czy nie ?
Jeżeli chcemy pokazać to
geolokacja w iPhonie działa
działa w Nokia Internet Tablet

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=e ... da4f416ce8

Fakt, że wszystkiego mnie nauczył pracownik Nokii i na tableta Nokii zrobiłem geolokację w przeglądarce i poza mną pewnie tylko kilka osób wie, jak to działa.
Ale specyfikacja jest dostępna w archiwum W3C (wspólny projekt Nokii i Appla).

Geolokacja oczywiście działa w iPhonie w wersji od OS 3.0 , w przeglądarce.
Jak to działa mogę zrobić demo i pokazać p2p.

Ok.
Czyli mamy już geolokację w przeglądarce w iPhonie i mamy liczne aplikacje mapowe, które korzystają z tej geolokacji na iPhonie.
Przesłanie geolocation na serwer in the cloud jest rozwiązane.
A czy NE udostępnia API (jest API dla przesyłania POI) to już zależy od NE , czy NE chce zaprezentować nawigację na iPhonie na targach, czy pokazach.

A teraz czas odświeżania - 1 -2 s.
Skoro można streamować video z peceta na Nokia Internet Tableta i to jest video real-time a nie pokaz slajdów, to można też na iPhona.

NE ma duży potencjał, ale jego wykorzystanie zależy wyłącznie od zespołu NE.

Projekty otwarte typu Maemo, Android, mają te zalety, że jak ktoś szuka jakiegoś nowego rozwiązania, nowych features, to za chwilę ma odpowiedź jak to zrobić, a za kolejną chwilę nadchodzi gotowe rozwiązanie.

Projekty zamknięte, jak NE, opierają się na tym co zrobi zespół NE.
Stąd nie ma dotychczas NE na iPhona.
navtek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez mmakowski » środa, 8 gru 2010, 12:28

navtek napisał(a):Czyli mamy już geolokację w przeglądarce w iPhonie i mamy liczne aplikacje mapowe, które korzystają z tej geolokacji na iPhonie.
Przesłanie geolocation na serwer in the cloud jest rozwiązane.
[ciach!]
A teraz czas odświeżania - 1 -2 s.
Skoro można streamować video z peceta na Nokia Internet Tableta i to jest video real-time a nie pokaz slajdów, to można też na iPhona.

Navtek,

A próbowałeś streamować sobie video z PC na swój cudny Nokia Internet Tablet przez połączenie WAP? Czy Ty na prawdę nie rozumiesz, co napisałem? I na czym polega problem? Po co komu nawigacja, która działa tylko w domu po wifi?

Safari ma geolokację. Safari nie ma javy. Case closed.

CloudBrowse ma javę. CloudBrowse jest nieużywalne. Nie wiem, czy CloudBrowse ma geolokację. Case closed.

navtek napisał(a):A czy NE udostępnia API (jest API dla przesyłania POI) to już zależy od NE , czy NE chce zaprezentować nawigację na iPhonie na targach, czy pokazach.

Przede wszystkim zależy nam na zaprezentowaniu sprawnego i konkurencyjnego programu, a nie na napinaniu programistycznego muskułu na targach. I używania wielu słów, których się nie rozumie.
Uwaga! Nie jestem nieomylny. :)
mmakowski
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez navtek » środa, 8 gru 2010, 15:30

mmakowski napisał(a):Navtek,

A próbowałeś streamować sobie video z PC na swój cudny Nokia Internet Tablet przez połączenie WAP? Czy Ty na prawdę nie rozumiesz, co napisałem? I na czym polega problem? Po co komu nawigacja, która działa tylko w domu po wifi?

Safari ma geolokację. Safari nie ma javy. Case closed.

CloudBrowse ma javę. CloudBrowse jest nieużywalne. Nie wiem, czy CloudBrowse ma geolokację. Case closed.

navtek napisał(a): I używania wielu słów, których się nie rozumie.

-- Nie ma potrzeby aby CloudBrowse mial geolokację, gdy geolokację ma iPhone.

Geolokacja działa na zasadzie przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem.
Jest jedna geolokacja, użytkownika, jego telefonu.
I może być przekazywana pośrednio lub bezpośrednio na serwer NE.
Serwer CloudBrowse może być pośrednikiem, ale niekoniecznie.

Skrypt z jednej warstwy w przeglądarce www telefonu przekazuje geolokację na serwer NE
Serwer NE przesyła wektorową mapę na peceta do aplikacji Java,
a stamtąd obraz jest streamowany przez CB na iPhona i pojawia się jako 2 warstwa w przeglądarce.
Pierwsza warstwa jest przezroczysta i generuje 1 piksel, zatem nie przesłania obrazu mapy.

Czy to nie trywialne ?

Warstwy i przezroczystość to interesujące rozwiązanie dla przeglądarek www w tabletach dotykowych.

W Nokia Internet Tablet działa to rewelacyjnie (nawigacja dotykowa oparta na Google Maps + wyznaczanie trasy, widok z satelity, mapy, Street View, Traffic Live) + dotykowe, wirtualne menu.

Ok.
Wbrew pozorom użytkownicy nawigacji stacjonarnej, czy w telefonie komórkowym, są bardzo inteligentni i z łatwością przyswajają wszelkie nowości.
Geolokacja to dzisiaj przecież standardowa opcja w przeglądarce www na peceta, laptopa i można ją właczyć lub wyłączyć, z panelu użytkownika.
Instalowanie aplikacji na iPhona tez nie jest skomplikowane.

A czy NE zechce przeprowadzić testy, pokaz z iPhonem to oczywiście zależy od NE, ale czemu nie.

Nokia Internet Tablet istotnie jest "cudny", gdyż Nokia wyprzedziła Appla z tabletomanią, ale potem nie poszła za ciosem i dodała wysuwaną klawiaturę.

Dyrektor Nokii tak komentował brak ekranu dotykowego w telefonach Nokii:
- "a kto zechce zimą zdejmować rękawiczki aby obsługiwać telefon.....

Kalifornia cieplejsza i ekran dotykowy się przyjął od razu.

Życzę cieplejszych dni dla zespołu NE w roku 2011.

A co do prędkości transferu to WAP to jednak protokół a nie prędkość.
Ok, kojarzy się z wolnym transferem i ograniczeniem wielkości transferowanej strony do 1 Kb i starszymi wersjami telefonów z epoki
przed www-przeglądarkowej.

Ale na pokazie, czy prezentacji używa się szybkich łącz, aby prezentacja była sukcesem.

Nokia też testowała Wimax w Stanach i wersja Wimax tabletu miała być hitem rynkowym w Stanach.
Niestety po testach operator Wimaxa zaprzestał supportu tabletu Nokii i rynek się zamknął.

W Barcelonie jeździł ulicami wóz telewizyjny i streamował full HD video do biura targów, korzystając z wireless broadband.
Zatem prędkość transmisji to chwilowo lokalny problem.
Ostatnio edytowano środa, 8 gru 2010, 16:54 przez navtek, łącznie edytowano 1 raz
navtek

Postprzez algi » środa, 8 gru 2010, 16:37

navtek napisał(a):Dyrektor Nokii tak komentował brak ekranu dotykowego w telefonach Nokii:
- "a kto zechce zimą zdejmować rękawiczki aby obsługiwać telefon.....

A to już zależy od typu ekranu dotykowego.
W moim LG GT505 nie muszę zdejmowac rękawiczki, moge go obsłużyc paznokciem czy rysikiem.
W iPhone rzeczywiście bez ciepła palca nic z tego. To samo z HTC Wildfire.

Gdzieś czytałem że nowe ekrany będą posiadały "2 w jednym" - nie wnikałem po co - zapewne w celu wykorzystania zalet obu rozwiązań i pozbycia się wad (typu zdejmujemy rękawiczkę)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez navtek » środa, 8 gru 2010, 22:31

algi napisał(a):Gdzieś czytałem że nowe ekrany będą posiadały "2 w jednym" - nie wnikałem po co - zapewne w celu wykorzystania zalet obu rozwiązań i pozbycia się wad (typu zdejmujemy rękawiczkę)

Znów ten Nokia Internet Tablet, jakkolwiek bez ekranu pojemnościowego, ale z dotykowym, umożliwia obsługę tak rysikiem, jak i palcami.
Zatem "2 w jednym" to znane rozwiązanie i zostało wdrożone przed laty.
Gdy się dotyka rysikiem to ikony są małe, po naciśnięciu palcem, pojawiają się duże ikony,
pojawia się wirtualna klawiatura na duże palce,
a gdy klikniemy rysikiem to powracamy do małej klawiatury.
navtek

Postprzez mimsky » środa, 8 gru 2010, 23:12

Algi - z tym ciepłem palca to nie do końca ;) Parówką też można obsługiwać ajfona :) http://www.youtube.com/watch?v=BtTo7qGbWKE
mimsky

Postprzez naviexpertuser » sobota, 11 gru 2010, 19:33

kdzwonek napisał(a):Jak na razie nie ma Javy na iPhone.

Romanie się uczepiłeś tej javy ;) jak na razie NE nie planuje zmiany języka z Javy na inny.

Dlaczego od razu rezygnować!, przecież można rozszerzyć ofertę o kolejne platformy tak jak to zrobił http://www.amazegps.com/ :idea:
naviexpertuser

Postprzez navtek » sobota, 11 gru 2010, 21:21

naviexpertuser napisał(a): Dlaczego od razu rezygnować!, przecież można rozszerzyć ofertę o kolejne platformy tak jak to zrobił http://www.amazegps.com/ :idea:

"
Traffic
Traffic Updates (available in certain countries only) -- Coming soon
Real-time traffic conditions displayed on the map Coming soon Coming soon
Routing calculation based on real-time traffic conditions -- Coming soon
"
;-(
navtek

Postprzez roman_tp » niedziela, 12 gru 2010, 09:54

http://dl.locationet.com/amAze5/?brand=17
i działa, tylko nie mogę uzyskać pełnego dostępu do aplikacji ;)
kiedyś coś rozsyłali, że chyba zaprzestali dalszego rozwoju.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum 2010