Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Czy nawigacja działa w miejscach gdzie nie ma zasięgu GSM?

Re: Czy nawigacja działa w miejscach gdzie nie ma zasięgu GS

Postprzez niuniuch » środa, 14 lip 2010, 13:30

lnowaczyk napisał(a):Podsumowując (i dodając coś od siebie) podaję rozwiązania, które pozwalają obniżyć koszty korzystania z aplikacji za granicą. Są to:
- ściągnięcie trasy przed wyjazdem jeszcze w Polsce

No właśnie, jak to zrobić? Szukałem jakiejś opcji pozwalającej ściągnąć mapę okolic przez które prowadzi trasa, ale nic nie znalazłem...
niuniuch
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Sony Ericsson J10i2

Re: Czy nawigacja działa w miejscach gdzie nie ma zasięgu GS

Postprzez kiloff » środa, 14 lip 2010, 14:18

niuniuch napisał(a):
lnowaczyk napisał(a):Podsumowując (i dodając coś od siebie) podaję rozwiązania, które pozwalają obniżyć koszty korzystania z aplikacji za granicą. Są to:
- ściągnięcie trasy przed wyjazdem jeszcze w Polsce

No właśnie, jak to zrobić? Szukałem jakiejś opcji pozwalającej ściągnąć mapę okolic przez które prowadzi trasa, ale nic nie znalazłem...

Chodzi o zwykłe ułożenie trasy, co spowoduje ściągnięcie jej na telefon. Jednak aby nie utracić z pamięci tej trasy nie możesz jej przeliczyć (ustaw Automatyczne przeliczanie trasy na Wyłączone) lub wyznaczyć innej.
Czyli będąc jeszcze w Polsce (przed granicą) ustalasz trasę za pomocą Nawiguj > Widok trasy > Zaplanuj nową trasę.
Wadą tego jest to, że po zjechaniu z wyznaczonej trasy będziesz musiał sam na nią wrócić, chyba że wymusisz przeliczenie trasy klawiszem "5" co spowoduje połączenie się z internetem w roamingu.
kiloff
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Poprzednia strona

Powrót do Korzystanie z programu