Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

A może pochwalimy NE za coś?

Re: A może pochwalimy NE za coś?

Postprzez Janeo » czwartek, 8 kwi 2010, 16:56

Ja jestem też b. zadowolony, ale to nie znaczy, że muszę ciągle chwalić NE :-), wystarczy, że przy pewnym stopniu zadowolenia człowiek przestaje krytykować. Myślę, że tytuł wątku jest już w związku z tym trochę na wyrost.
Jaka jest różnica między CT i CT Online widać na przykład w sytuacji, kiedy wyznaczam trasę w mieście na kilka godzin przed wyjazdem, jest ona wtedy dość prosta i nieskomplikowana. Kiedy następnie odpalam NE przy starcie, to trasa jest KOMPLETNIE inna, często zawiła ale bez względnie większych korków. Po prostu za pierwszym razem działało CT historyczne, a za drugim rzeczywiste Online.
I chwała. Pokonuję trasy, którymi po raz pierwszy w życiu jeżdżę w moim mieście. To spowodowało, że nawet jeśli wiem gdzie i jak jechać (własne utarte), zawsze odpalam NE, a w ogromnej większości nowa wskazana przez NE trasa mnie zaskakuje.
Janeo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE C702

Postprzez potworny » piątek, 9 kwi 2010, 06:43

Brak kary jako nagroda? Ooooooooj, to demotywuje. ;)

Janeo, trasy zaskakują Cię pozytywnie czy negatywnie?
potworny

Postprzez Janeo » piątek, 9 kwi 2010, 07:10

No, teraz nie żartowałem ;) . Trasy zaskakują mnie pozytywnie oczywiście. Jadę nimi mając świadomość, że omijam korki (wąskie gardła) w miejscach znanych mi od lat. Jednocześnie poznaję lepiej moje miasto bo dotąd jeździłem - chyba jak wszyscy - dość rutynowo, trzymając się utartych, szerokich szlaków, a to z powodu iż człek człek zawsze bał się jeździć na skróty (możliwość chwilowego zgubienia się a tu przecież goni czas, a już nienawidzę zjeżdżania na chodnik żeby wyciągać plan miasta :? ). Teraz trafiam często w uliczki które odwiedzałem lata temu, a nawet dość często takie, nigdy nimi w życiu nie jeździłem. Naprawdę fajnie jest, bo wszystko z poczuciem bezpieczeństwa.

EDIT:
Ale jak w wersji 6.0 nastąpią "rewolucyjne zmiany" polegające na zwiększeniu ilości POI i dodaniu eventów kulturalnych, normalnie sie spienię :roll: .
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez potworny » piątek, 9 kwi 2010, 18:12

Jeżdżę zdecydowanie rzadziej niż Ty, czy inni użytkownicy tego forum, ale przyjemnie poczytać coraz pozytywniejsze opinie o NE. :)
potworny

Postprzez potworny » piątek, 9 kwi 2010, 18:19

Zapomniałem pochwalić. Otóż ostatnio potrzebowaliśmy z moją Szanowną znaleźć bankomat Euronetu. Po 34 sekundach miałem do wyboru, do koloru. Mapa w kieszeni - i nie trzeba się męczyć ze składaniem ;)
potworny

Postprzez lchmiel » piątek, 30 kwi 2010, 16:05

Zauważyłem, że przy zgłaszaniu błędu na mapie przez stronę NE: "Pomoc | Zgłoś błąd | Na mapie" pojawiła się możliwość dołączenia pliku, np. obrazka. Bardzo dobry pomysł! Prawie zawsze, zgłaszając, umieszczałem obrazek na swojej stronie, do ściągnięcia. Niepotrzebna robota. A teraz - myk, i już.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Radut » środa, 5 maja 2010, 18:17

A ja pochwalę za wykazanie się skutecznością w omijaniu korków w konkretnej sytuacji. Kilka dni temu wracałem z trasy, krajową 19-ką do Lublina, od strony Kraśnika. Godziny szczytu, jakoś trochę po 16-tej. Około 15km przed Lublinem w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że w mieście są ogromne korki i w zasadzie sprawniej po centrum można poruszać się pieszo niż samochodem. Odświeżyłem trasę i z ciekawością oczekiwałem co nastąpi. NE od razu po wjeździe w granice miasta odbił w prawo i poprowadził mnie piękną, pustą, stosunkowo nową dwupasmówką (Jana Pawła II), potem w lewo w niemal pustą Filaretów i następnie w prawo w tak samo pustą Zana (omijając często zatłoczone skrzyżowanie Nadbystrzycka - JP II - Krochmalna). Skręt w lewo w Nadbystrzycką i tu spodziewałem się że postoję, ale również jakoś luźno, tylko 3 auta na światłach. Tym sposobem prawie bez zatrzymywania dotarłem do celu, na ul. Narutowicza. I oby tak się to zawsze sprawowało ;)
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez intimo » środa, 5 maja 2010, 18:26

Radut napisał(a):A ja pochwalę za wykazanie się skutecznością w omijaniu korków w konkretnej sytuacji. Kilka dni temu wracałem z trasy, krajową 19-ką do Lublina, od strony Kraśnika. Godziny szczytu, jakoś trochę po 16-tej. Około 15km przed Lublinem w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że w mieście są ogromne korki i w zasadzie sprawniej po centrum można poruszać się pieszo niż samochodem. Odświeżyłem trasę i z ciekawością oczekiwałem co nastąpi. NE od razu po wjeździe w granice miasta odbił w prawo i poprowadził mnie piękną, pustą, stosunkowo nową dwupasmówką (Jana Pawła II), potem w lewo w niemal pustą Filaretów i następnie w prawo w tak samo pustą Zana (omijając często zatłoczone skrzyżowanie Nadbystrzycka - JP II - Krochmalna). Skręt w lewo w Nadbystrzycką i tu spodziewałem się że postoję, ale również jakoś luźno, tylko 3 auta na światłach. Tym sposobem prawie bez zatrzymywania dotarłem do celu, na ul. Narutowicza. I oby tak się to zawsze sprawowało ;)

Kolego nie chcę Cię martwić, ale od dłuższego czasu jeżdżę tą właśnie trasą od strony Kraśnika na Okopową i prowadzi dokładnie tak samo. Jako że często nie jestem w Lublinie, może raz na miesiąc lub dwa, to tą trasą jechałem w 80% przypadków. Też muszę pochwalić wybór trasy do centrum, jest bardzo dobry :)
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Radut » środa, 5 maja 2010, 22:36

intimo napisał(a):Kolego nie chcę Cię martwić, ale od dłuższego czasu jeżdżę tą właśnie trasą od strony Kraśnika na Okopową i prowadzi dokładnie tak samo. Jako że często nie jestem w Lublinie, może raz na miesiąc lub dwa, to tą trasą jechałem w 80% przypadków. Też muszę pochwalić wybór trasy do centrum, jest bardzo dobry :)

Czyli to po prostu dobra trasa jest i NE się jej trzyma :D Muszę jeszcze dodać że jeździłem trochę po Lublinie z NE bez nawigacji dla zbierania danych i w kilku miejscach bardzo ładnie się nauczył i prowadził później moimi trasami. Znaczy że coś w tym jest :mrgreen:
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez Spychacz » niedziela, 16 maja 2010, 10:38

Wczoraj - trasa z ulicy Lutyckiej w Poznaniu do Gądkek (pod Poznaniem):

- ja wyposażony w NE (trasa optymalna)
- kolega stary poznaniak jechał "na czuja"

Dotarłem do celu 5 minut przed nim (cała droga zajęła mi 25 minut). Na początku na skrzyżowaniu stanąłem na światłach (przede mną chyba z 10 aut), a kumpel śmignął pasem w lewo, który był wolny (pomyślałem koniec - dotrze przede mną ;)), później nawigacja prowadziła mnie przez miasto, mimo iż był duży ruch to w miarę płynnie przejechałem. Pochwała dla NE :mrgreen:
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne