Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

A może pochwalimy NE za coś?

Re: A może pochwalimy NE za coś?

Postprzez Janeo » poniedziałek, 17 maja 2010, 08:05

Mam nadzieję, że obaj gazowaliście ile wlezie, bo inaczej byłoby nieporównywalne.
Janeo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE C702

Postprzez Spychacz » poniedziałek, 17 maja 2010, 22:03

ja specjalnie jechałem w mieście 50-60 km/h, a pozna na Katowiciej max 80 km/h tak jak mówiły znaki - serio byłem pewien, że on już jest na miejscu :D
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez vtec_z » piątek, 21 maja 2010, 14:48

Pochwała za CT "prawie" on-line ;)
Od kilku dni szwankuje w Warszawie sygnalizacja u zbiegu ulic Gagarina i Czerniakowskiej w ciągu jednej z głównych magistral drogowych. Zwykle NE kieruje mnie na to skrzyżowanie pomimo korków (tu trochę dziegciu - zwykle przybywa mi tam 5-10 minut do planowanego czasu przejazdu), a ostatnio wyznaczona trasa prowadziła dookoła tak jak nawet nie próbowałbym bez NE. Poszło gładko!
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez Marian » piątek, 21 maja 2010, 16:29

vtec_z napisał(a):Pochwała za CT "prawie" on-line ;)
....Zwykle NE kieruje mnie na to skrzyżowanie pomimo korków (tu trochę dziegciu - zwykle przybywa mi tam 5-10 minut do planowanego czasu przejazdu), a ostatnio wyznaczona trasa prowadziła dookoła tak jak nawet nie próbowałbym bez NE. Poszło gładko!
Jeśli zazwyczaj było niedobrze, a sytuacja drogowa sie nie zmieniła, to "prawie" robi duża różnicę. I to nawet w odniesieniu do CT Classic.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez vtec_z » sobota, 22 maja 2010, 07:49

Marian napisał(a):Jeśli zazwyczaj było niedobrze, a sytuacja drogowa sie nie zmieniła, to "prawie" robi duża różnicę. I to nawet w odniesieniu do CT Classic.

Zmieniła się przecież! Z korka sterowanego sygnalizacją zrobił się korek sterowany chęcią kierowców do indywidualnego przepchnięcia się w przód. Dołóż do tego totalne zagubienie części powożących w sytuacji pozostawienia ich samym sobie i masz gotowy pasztet warszawski.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez Marian » sobota, 22 maja 2010, 09:21

vtec_z napisał(a):...Z korka sterowanego sygnalizacją zrobił się korek sterowany chęcią kierowców do indywidualnego przepchnięcia się w przód...
Nie pojąłem do końca relacji między pojęciami: "od kilku dni", "zwykle","ostatnio".
Rozumiem to tak, że kilka dni po awarii sygnalizacji NE wyznaczyło trasę lepszą niż dotychczasową wiodącą przez to skrzyżowanie. A co było przez te kilka dni pomiędzy dniem awarii a momentem wyznaczenia nowej trasy? Czy tak samo, jak przy działających światłach? Bo skoro znasz sytuację po awarii, to zapewne NE cię tam zaprowadził.
A czy przy działającej sygnalizacji nie lepiej jechać nową trasą? 5-10 min rozbieżności pomiedzy prognozą NE a rzeczywistością o czymś jednak świadczy. Zakładam, że to opóźnienie dotyczy sytuacji "zwyklej", czyli przed awarią sygnalizacji.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez lchmiel » wtorek, 1 cze 2010, 21:56

Jeżdżę od pół roku do nowej pracy, trasa rano Centrum Warszawy -> Ursynów (Daniłowiczowska-Nowoursynowska), a po południu z powrotem.

W ciągu ostatniego miesiąca (dokładnie od 4 maja, żeby się nikt nie czepnął, że używam pojęć rozmytych) jeżdżę tak, jak chce NE, choćby rozsądek wskazywał inaczej. Na przykład, pakuję się około 15:00 w zapchane, moim zdaniem, Aleje Ujazdowskie i rondo De Gaulle'a. I wychodzi całkiem dobrze. Niby korek, a po jednych światłach jestem już za korkiem, a dalej prawie pusto (prawie pusto = nie jadę bezpośrednio za nikim). Nigdy nie przekraczam 25 minut jazdy na mojej trasie. Mam też urozmaicenie, bo trasa prawie co dzień inna.

To lubię.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Spychacz » środa, 2 cze 2010, 08:15

Po ostatnich zamknięciach ulic w Poznaniu z powodu "powodzi" brak pochwał dla NE parę razy wpakowała mnie w zamknięte ulice do tego od ostatniego wypadu do Bydgoszczy nie używam już NE tylko OVI bo po pierwsze momentalnie łapie fixa, trasa jest dokładniej, czytelniej i graficznie ładniej pokazana zwłaszcza przy dziwnych rozjazdach, a takich np. w Bydgoszczy parę jest i wkur... mnie lekkie opóźnienie w NE - jestem na rondzie a na ekranie dopiero na nie wjeżdżam, jest to niewygodne i prowadzi do błędnego odczytu trasy.
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez potworny » sobota, 19 cze 2010, 11:02

Wczoraj o godzinie 8:30 NaviExpert poprowadził mnie z lotniska na Żoliburz (Warszawa) omijając całe Centrum i wszelkie możliwe korki. Trzeba Wam wiedzieć, że nigdy nie korzystam z samochodu w godzinach porannego zagęszczenia, jednak wczoraj byłem zmuszony, dlatego tym bardziej jestem wdzięczny NE, że mnie tak ładnie i bezstresowo przeprowadził. :)
potworny

Postprzez roman_tp » czwartek, 5 sie 2010, 07:36

chciałbym pochwalić NE za kolejną wersję.
wersję w której swoje możliwości mogą sprawdzać pracownicy komunikacji miejskich: tramwaje, autobusy.
mówię tu o "Planowaniu tras komunikacją miejską".

:lol:
roman_tp

Telefon: CAT B15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne