Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E52]

Postprzez sztaba » czwartek, 25 mar 2010, 16:55

Moja E52 (pomimo tematu E72, o E52 też tu piszemy) mnie dzisiaj nie wywaliła (w sensie "samoistne wyłączenie"), ale:
1. kilkukrotnie znienacka pojawiały się bezsensowne komunikaty typu "fotoradar" lub "na rondzie w prawo, potem za 300 metrów w lewo". Oczywiście fotoradaru nie było (nie było też ikonki na mapie), a wspomniany wyżej manewr był co prawda do zrobienia, ale za ... ok. 30 km.
2. również kilkukrotnie aplikacja zawiesiła się - były odtwarzane komunikaty głosowe, ale mapa "stała w miejscu".
3. komputer pokładowy nagle wskakiwał na środek ekranu.

NE 5.2, Nokia E52 wersja opr. 031.012 z 06-01-2010r.
wersja niestandardowa 031.012.272.01 z 9-02-2010r.zestaw języków 06.01 model E52-1 typ RM-469, aktualizacja urządzenia 22-03-2010r
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Re: Niestabilna wersja 5.2 [Nokia E72]

Postprzez grzechoo » piątek, 26 mar 2010, 14:18

Aktualnie postanowiłem przetestować wersję 5.1 - jak w poście powyżej. W ustawieniach NE powyłączałem wszystko co zbędne, zostawiłem tylko powiadomienia o fotoradrach i itp. Wyłączyłem komendę głosową "skręć" , gdyż na niej wersję 5.2 wywalało za kazdym razem. Na razie testowałem na sucho - demo nawigacji. Pracuje stabilnie. Można korzystac z innych aplikacji, odbierać rozmowy, wysylać sms - w wersji 5.2 już wtedy wywalało z programu. Kilka razy podłączałem i odłączałem ładowarkę - wszystko OK. W sumie na sucho testowałem ok. 2 godzin. Wersja 5.1 pracuje na pewno stabilniej na E72 niz wersja 5.2. Na razie nie jadę w dłuższą trasę, więc nie mam możliwości przetestowania. Jak tylko to zrobę dam znać.

Pozdrawiam
Nokia E72 wkrótce Nokia E6
grzechoo

Telefon: e72

Postprzez sztaba » piątek, 26 mar 2010, 21:04

Na mojej E52 bardzo często pojawia się komunikat "brak danych" i ... dupa. Dzisiaj tak miałem: prowadź do - ostatno używane - wybór miejsca docelowego - wybór trasy i ... "brak danych". Walczyłem chyba z 15 minut na parkingu i musiałem uruchomić OVI, z którą nie ma żadnych problemów. A poruszałem się dzisiaj po zupełnie mi obcych Chojnicach.
sztaba

Postprzez itsn » sobota, 27 mar 2010, 00:44

Witam po dłuższej przerwie.

Przerwie od NE również. Przedłużyłem warunkowo abonament na kolejny miesiąc. "Warunkowo" czyli do czasu kiedy nawigacja stanie się przydatna, bo tak, mówiąc wprost, kupowanie licencji to tylko wyrzucanie kasy w błoto. Wykorzystałem zniżkę z PP i zapłaciłem za miesiąć symboliczną złotówkę.

Idzie prawdziwa wiosna, przymierzam się do kupna kolejnego auta w rodzinie i może to czas pomyśleć o dodatkowej, innej nawigacji?

Wracając do założonego wątku.

Bardzo słusznie rzecze tutaj Kolega Grzechoo. Na szczególną uwagę do Pracowników NE zwrócić powinny te oto słowa:
[/ciach]można oczekiwać, ze producent oprogramowania dostosuje się do producenta telefonu, a nie odwrotnie.[/ciach]

Bardzo niezręczną sytuacją jest również fakt, który podkreśla Kolega Grzechoo, że NE świadomie wprowadza w błąd osoby decydujące się na zakup abonamentu, poprzez umieszczenie informacji o "szczególnej rekomendacji" telefonów, dla modeli o których wiadomo że sprawiają problemy!

Zdaję sobie sprawę, że pewne rzeczy "wychodzą w praniu", ale przyznając się do niestabilności aplikacji, dla wiarygodności marki Naviexpert, sugerowałbym szybkie kroki celem nie wprowadzania w błąd nowych nabywców!

Przede wszystkim jesteśmy Waszymi klientami a nie beta-testerami. Owszem, rozumiem, że Naviexpert jest pionierem na polskim rynku w dość specyficznym rozwiązaniu nawigacji, wiem że przecierając nowe szlaki trafiają się przeszkody - te mniejsze i te większe, ale płacąc Wam oczekujemy produktu "skrojonego na miarę". Jeżeli pojawiają się kłopoty, trzeba brać za nie pełną odpowiedzialność.

Wybaczcie. Z całym szacunkiem dla Was, jak i dla Kolegów, nie mam czasu ani chęci aby testować Wasz produkt. Może inaczej. Brakuje mi motywacji do tego celu. Co miesiąc ponoszę wydatki (transmisja danych + miesięczny abonament) nie po to aby próbować pomóc. No, przynajmniej nie bezinteresownie. W moim przypadku, ewentualna "strata" polega na PP, czyli defakto udziale w programie lojalnościowym. Co natomiast mają powiedzieć osoby decydujące się na zakup rocznego abonamentu, bądź osoby zmieniające telefon? Czy my jesteśmy dla Was czy Wy dla nas? Nawigację można bardzo łatwo zmienić, tak samo bardzo łatwo stracić klienta przez brak szacunku.

Postulowałbym w imieniu poszkodowanych, jakby nie patrzeć, użytkowników Naviexpert o rozważenie możliwości rekompensaty uciążliwego używania produktu. O ile ktoś jeszcze nie postanowił tak jak ja ograniczyć używanie NE do minimum.

Aby było jasne, nie są to żądania, lecz zwykłe oczekiwanie abyście postawili się z drugiej strony w relacji wiarygodna, szanowana firma-klient. Tłumaczenie, w piwerwszej chwili, winą telefonu mam nadzieję że powyżej sobie już wyjaśniliśmy. Dla przypomnienia, raz jeszcze złota myśl Kolegi, która powinna być mottem przewodnim:
[/ciach]można oczekiwać, ze producent oprogramowania dostosuje się do producenta telefonu, a nie odwrotnie.[/ciach]
---
ITSN
itsn

Telefon: Nokia E72

Postprzez sztaba » niedziela, 28 mar 2010, 08:25

itsn napisał(a):Bardzo niezręczną sytuacją jest również fakt, który podkreśla Kolega Grzechoo, że NE świadomie wprowadza w błąd osoby decydujące się na zakup abonamentu, poprzez umieszczenie informacji o "szczególnej rekomendacji" telefonów, dla modeli o których wiadomo że sprawiają problemy!

E52 i E72 już nie są "szczególnie rekomendowane"...
sztaba

Postprzez itsn » poniedziałek, 29 mar 2010, 19:14

Cieszę się i łudzę, że to oznaka dalszych działań, a nie posunięcie mające na celu "wymiganie się" od problemu.

Wersja 5.1.1 nokia-s60_ed3_ld-bt-ns 200911191532:25281 na E72 w trybie demo przez kilka minut nawet się nie zawiesiła, ale z nawigacji nie skorzystam - do zewnętrznego modułu GPS nie mam zamiaru wracać, a w/w wersja nie wykrywa poprawnie wbudowanego w Nokia E72.
---
ITSN
itsn

Postprzez luksoft » poniedziałek, 29 mar 2010, 19:18

Już się zdecydowałem na zakup E72, a tu taka niespodzianka. Odkąd pamiętam NE miał lekkie problemy ze stabilnością. Czy to na Nokii 6021, czy teraz na E66 "wywala się" od czasu do czasu. Na E66 jest jakby lepiej. Czasem zawodzi dwa-trzy razy pod rząd, a czasem przez kilkanaście tras jest zupełny spokój. To jednak, co opisujecie na E72 to jakby zupełnie inny rząd problemu.

Można się obawiać co dalej z NE. E52 i E72 to w tej chwili jedne z najlepszych telefonów Nokii. Trudno podejrzewać, że nikt ich nie będzie kupował. Prędzej ludzi pozostaną przy Ovi. Sam chciałem używać Ovi tylko za granicą, natomiast w Polsce pozostać przy NE, z którego jestem bardzo zadowolony. Czy z E72 ten plan będzie możliwy?

Mam nadzieję, że NE szybko rozpracuje temat, bo to w końcu zagrożenie dla nich...
luksoft
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy SII

Postprzez grzechoo » poniedziałek, 29 mar 2010, 20:10

Hej
U mnie wersja NE 5.1 wykrywa wewnetrzy modul gps na e72. Testowalem jedynie na krotkich trasach, ale dziala ok.
Nokia E72 wkrótce Nokia E6
grzechoo

Telefon: e72

Postprzez itsn » wtorek, 30 mar 2010, 11:24

Pobrałem wersję na E72, poprzednio podana najwidczniej zalegała u mnie na karcie jeszcze z E51.

Obecnie więc mam:
5.1.1 nokia-s60_ed3-locationapi 200911191517:25281

[edit]
Wbudowany modul wykrywa. O stabilnosci nie moge nic powiedziec.
---
ITSN
itsn

Postprzez Spychacz » środa, 31 mar 2010, 06:45

Kilka dni temu wyszedl nowy firmware i po aktualizacji bardzo czesto NE wywala "brak danych" i łaczy się godzinami z GPS chyba trzeba reinstalowac bo inne oprogramowanie tez musialem ustawiac od nowa.
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert