Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera Community Traffic online

Re: Oficjalna premiera Community Traffic online

Postprzez artek83 » piątek, 17 gru 2010, 17:30

a co powiecie na to:
http://etransport.pl/wiadomosc,13039,tr ... ogach.html
TMC zaczęło działać w Polsce, może jakaś współpraca by się przydała....

A.
artek83

Postprzez navtek » piątek, 17 gru 2010, 18:23

Marketing czyni cuda.

"Zaawansowane algorytmy" = brak aktualnych danych nt. ruchu drogowego, korków.

Kliknąłem na kamerkę w Warszawie.

"
To zdjęcie przedstawia widok z kamery zarejestrowany w cągu ostatnich 60 minut.
"
Widok Pałacu Kultury przez okno, widać też kwiatki w oknie.

Kamery Road Traffic Live, działają od ponad 10 lat na świecie i obraz jest wyraźny, roździelczość ok i obraz jest odwieżany, czyli jest Live.
Widok Pałacu Kultury jest interesujący, ale nie ma wiele wspólnego z ruchem drogowym.

Ok. Gdyby te kamery miały zoom i zdalne sterowanie, jak na świecie, to można jedną kamerą zeskanować wybrany obszar.

Kamery drogowe ma monitoring miasta, policja, straż miejska, ale nie słyszałem , aby planowali udostępnienia obrazu video live
na potrzeby nawigacyjne kierowców.

Skoro dostępne są co najmniej 2 rozwiązania Traffic Live w Polsce, to warto sprawdzić, czy te systemy podają podobne informacje dla tych samych geolokalizacji.
Czy korek w jednym systemie będzie korkiem w drugim i odwrotnie.
I jaki objazd wskaże "inteligentny algorytm" w obu systemach.
navtek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez artek83 » piątek, 17 gru 2010, 18:34

Przeczytałem o tym kiedyś i obserwuje od poczatku grudnia jak to działa.
Powiem tak, dziś mamy piątek, praktycznie co weekend jezdze z Poznania do Leszna, ok 17 (dziś wyjątkowo przed Swietami jestem w Pozku). Za każdym razem Naviexpert nie doszacuje czasu przejazdu tzn o jakies 30 min na 80 km, ale się nie przejmuję bo mam yanosika i wiem ile pojade :) W normalnym ruchu moja podróż door to door trwa okolo 1.25h, w piatek wynosi realnie 2.30h na naviexpercie pokazuje max ok 2h. Kiedy dziś przeliczam trase na emapi.pl wyszlo ze pojade 2.35h czyli bardzo zbliżony wynik do realistycznych osiągnięć, podobnie jak na korkowo.pl, być może mają lepsze algorytmy niż inni, ale to już pozostawiam Wam. Możecie sami poobserwowac i zobaczyć jak się to zachowuje.
artek83

Postprzez potworny » sobota, 18 gru 2010, 12:35

emapi.pl ma wyjątkowo dokładne mapy. Nowe Miasto - maleńka wioseczka, która na żadnej ze znanych mi dotychczas map nie miała oznakowanych ulic na emapi.pl jest świetnie opisana:
http://emapi.pl/?zoom=15&lat=52.6592154 ... NNNNPNPTTT
potworny

Postprzez artek83 » sobota, 18 gru 2010, 12:38

dlatego navtek nie mow tu o marketingu tylko najpierw sprawdz prosze a pozniej się wypowiedz...

Pozdro.
A.
artek83

Postprzez navtek » sobota, 18 gru 2010, 15:30

artek83 napisał(a):dlatego navtek nie mow tu o marketingu tylko najpierw sprawdz prosze a pozniej się wypowiedz...

Pozdro.
A.

No to weryfikujemy marketing z rzeczywistością.
NE Traffic Warszawa
http://www.naviexpert.pl/dynamic/image. ... p-warszawa

CE-Traffic Warszawa

Czarna < 5 km/h i ciemnoczerwona < 10 km/h kreska w emapi ma być
ciemnobrązowa < 15 km/h w NE mapa Warszawy j.w.

+ weryfikacja [rzez kierowców, przejeżdżających te trasy.

http://emapi.pl/

" Dane do systemu Traffic dostarcza firma CE-Traffic"

http://www.ce-traffic.com/en/about-us/n ... nched.aspx
"
CE-Traffic web page launched

30. března 2010

CE-Traffic web page launched.

We have launched our web page to give our customers information about our new product available for Poland. We will be adding new information about new steps in rolling out our services in Poland as well as other markets we have focused on
"

"
Traffic for your mobile: We are preparing a traffic service for your mobile phone
"

"
Live Traffic Web: Coming soon...
"

"
Products

CompactTraffic

CompactTraffic is name for data characterizing the traffic flow generated by Floating Car Data (FCD) system. CompactTraffic gives the real-time description of the fluidity of traffic.

The FCD system generates the following type of traffic data:

* data about speeds of a traffic flow in real-time,
* level of a traffic load (e.g. visualized by a color scale using green-orange-red)
* expected travel times,
* expected delays.

Applications based on CompactTraffic

We are preparing applications which would help our customers who are not specialized in managing data stream of real-time traffic data so that they could visualize the traffic situation or use the traffic information in a more "packed" and ready-made form.
"
"
About us

CE-Traffic mission is to be the leading traffic content and traffic services provider in Central Eastern Europe.

Based on the Floating Car Data technology, our company has achieved to cover full Poland and Czech Republic by a detailed real-time traffic information about the fluidity of traffic. We are preparing full coverage for Slovakia.

Floating Car Data technology is able to generate detailed information for entire states based on the continuous analysis of anonymous transactions describing movement of mobile phones between antennas of a mobile operator network or based on analysis of anonymized GPS data of commercial fleets.

We are partnering with several important international and national providers of fleet management services on the territory of Poland, Czech Republic and Slovakia.
"
navtek

Postprzez mentos11 » sobota, 18 gru 2010, 15:58

A ja dzisiaj robiłem za zbieracza danych bo NE wpakował mnie w korek o którym nie wiedział na Bitwy warszawskiej i tylko patrzyłem jak czas podróży mi się wydłużył o 10min :(
Nieważne jaki byłby ten system to ktoś musi te dane zebrać :?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez sztaba » sobota, 18 gru 2010, 16:18

tym razem padło na Ciebie. Pytanie brzmi - czy Twój "przejazd" wystarczył do tego, żeby NE odnotował spowolnienie ruchu w tym miejscu?
sztaba
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Marian » sobota, 18 gru 2010, 16:23

artek83 napisał(a):a co powiecie na to:
....
To potwierdza fakt, że podmiotów gromadzących dane o ruchu na podstawie monitoringu flot przybywa. Tym razem mówimy o firmie czeskiej CE-Traffic działającej na rynku czeskim, słowackim i polskim. Miałem pewne podejrzenia, że może mieć to jakiś związek z NE, bo NE aspiruje do wejścia na te rynki, ale wtedy byloby to robione raczej z Imagisem niż e-mapą. Chociaż nic nie wiadomo, ich plaforma PLATEAU też do czegoś musi służyć. A CE-Traffic chce swój produkt sprzedawać.
A e-mapa już od dawna zasługuje na olbrzymie uznanie za wyjatkową dokładność. Błędy Imagisu najlepiej ilustruje się za pomocą e-mapy.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez navtek » sobota, 18 gru 2010, 17:55

Marian napisał(a):
artek83 napisał(a):a co powiecie na to:
....
To potwierdza fakt, że podmiotów gromadzących dane o ruchu na podstawie monitoringu flot przybywa. Tym razem mówimy o firmie czeskiej CE-Traffic działającej na rynku czeskim, słowackim i polskim. Miałem pewne podejrzenia, że może mieć to jakiś związek z NE, bo NE aspiruje do wejścia na te rynki, ale wtedy byloby to robione raczej z Imagisem niż e-mapą. Chociaż nic nie wiadomo, ich plaforma PLATEAU też do czegoś musi służyć. A CE-Traffic chce swój produkt sprzedawać.
A e-mapa już od dawna zasługuje na olbrzymie uznanie za wyjatkową dokładność. Błędy Imagisu najlepiej ilustruje się za pomocą e-mapy.

"

Podstawą usług traffic offerowanych przez CE-Traffic jest zaawansowana technologia Floating Car Data (FCD). Technologia ta bazuje na założeniu, że obserwując pewną próbę pojazdów oraz wykorzystując zaawansowane algorytmy statystyczne możemy oszacować zachowanie się całego strumienia ruchu.

Warstwa Traffic obejmuje swym zasięgiem obszar całej Polski, na dzień dzisiejszy są to autostrady, wszystkie drogi krajowe, główne ulice w 15 największych miastach oraz najbardziej obciążone drogi wojewódzkie i lokalne w okolicach największych aglomeracji.
"
http://en.wikipedia.org/wiki/Floating_car_data
"
Floating car data (FCD), also known as floating cellular data, is a method to determine the traffic speed on the road network. It is based on the collection of localisation data, speed, direction of travel and time information from mobile phones in vehicles that are being driven. These data are the essential source for traffic information and for most intelligent transportation systems (ITS). This means that every vehicle with an active mobile phone acts as a sensor for the road network. Based on these data, traffic congestion can be identified, travel times can be calculated, and traffic reports can be rapidly generated. In contrast to traffic cameras, number plate recognition systems, and sensor loops embedded in the roadway, no additional hardware on the road network is necessary.
"
navtek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010