Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wiosenny test CT Online

Wiosenny test CT Online

Postprzez Marian » czwartek, 1 kwi 2010, 19:59

Idą święta - dla jednych przeżycie religijne i okazja do spotkania z rodziną, dla innych po prostu długi weekend. Tak czy inaczej jest to okres wzmożonego ruchu, zwłaszcza na drogach wiodących do popularnych miejsc wypoczynku (np. Szklarska Poręba, Zakopane). W kilku bądź kilkunastu miejscach tradycyjnie tworzą się wielokilometrowe korki. Wśród wyjeżdżających będzie zapewne mnóstwo użytkowników NaviExperta ufających, że dzięki CT Online stanie w tych korkach nie będzie ich udziałem. To znakomita okazja do podzielenia się wrażeniami z podróży - zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi.
A następny test już w maju...
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Re: Wiosenny test CT Online

Postprzez intimo » poniedziałek, 5 kwi 2010, 17:44

To może zacznę.
W piątek jeździłem po Krakowie, było lepiej niż w zwykły piątek, ponieważ niektórzy dostali urlop i z Krakowa wyjechali w czwartek. NE wydaje się że działał „trybem piątkowym” (o ile taki jest). Wszędzie gdzie miałem dojechać byłem kilka minut wcześniej.
Sobota. Kraków. Luz blues. NE działał chyba w trybie weekendowym. Jako że nie był za duży ruch znów wyprzedzałem oczekiwany czas przybycia o kilka minut. Niedziela, godzina 14:45 wyjazd do Jasła. Droga prawie pusta. Wiadomo w nie ma TIRów więc się śmiga, samochodów też jakby mniej. Kto miał wyjechać to zrobił to dzień lub dwa wcześniej. W niedzielę jeździli ci co mięli więcej rodzin do odwiedzenia, jak ja. Do celu dojechałem 20 minut przed wyznaczonym czasem NE. Czas się zmieniał sukcesywnie do pokonywanej trasy. Oczywiście klikałem obliczanie jej na nowo, ale i tak byłem wcześniej. Nie jechałem jakoś za szybko, raczej normalnie.
Natomiast dziś to już porażka. NE działał w „trybie tygodnia pracy”. Trasa Jasło – Kraków. Wyjazd godz. 13:45. Wszystko było dobrze aż do Brzeska gdzie przed rondem zawsze jak to w niedzielę tworzą się korki, potem następny korek od Statoil do pierwszych świateł chyba w Jasieni. Do statoil wytrzymałem potem zjechałem z 4 i pojechałem przez Jodłówkę, Rzezawę i Krzeczów. NE uparcie zawracał mnie na zakorkowaną 4. Cały czas na radiu słyszałem „a co to za korek w stronę Krakowa”, „Łapczyca zakorkowana” itp. Dalej pojechałem górą aż do Kłaja, potem na Hutę.
Korka przed rondem w Brzesku nie było na mapie, korka przed Jasienią też nie było. Po przyjeździe do domu sprawdziłem jak wygląda mapa w NE. Dopiero teraz widać zakorkowane rondo, 4 w Bochni, Łapczycę, widać CT online działa. No ale za późno.
Wystarczyło na dziś włączyć tryb z niedzieli i wszystko było by inaczej.
Co do trybów pracy w weekend i normalne dni to nie wiem jak to jest podzielone, chociaż ktoś z ekipy NE się wypowiadał na ten temat. Ja zamieściłem tu swoje spostrzeżenia.

Pozdrawiam.
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez kiloff » poniedziałek, 5 kwi 2010, 18:15

Wyjątkowe dni, takie jak majówka, święta, długie weekendy, czy chociażby mocne załamania pogody... :?
Czy programiści z NE nie powinni w te dni ręcznie wprowadzać poprawek na serwerach (tak jak wyżej przedstawił to kolega - w wolny poniedziałek ustawić serwery w tryb niedzielny) :?:
Po 1-sze aby serwery nie zgłupiały (nagle w powszedni dzień ruch jest całkowicie inny i nie należy tych danych brać pod uwagę w przyszłości do korków statystycznych), a po 2-gie żeby lepiej przewidywały ruch (w te "wyjątkowe" dni potrzeba nawigacji jest o wiele większa niż na co dzień dla przeciętnego użytkownika, który właśnie wtedy wyjeżdża w trasę).
kiloff

Postprzez algi » poniedziałek, 5 kwi 2010, 19:50

Ideałem byłby każdy dzień oddzielnie.
W praktyce jest wekeend i tydzień.
W AutoMapie jest lepiej - poniedziałek, wtorek-czwartek, piątek, sobota, niedziela. I to jest wg mnie minimum co musi być wręcz jeszcze z uwzględnieniem "specjalnych" dni jak święta lub nawet zwykłe dni powszednie ale w okolicach świąt - jak np. gdy święto jest w czwartek to ruch w piątek będzie zupełnie inny (dużo bierze urlopy) ... albo wręcz specjalny pon/śr/pt gdy wypada 1 i 3 maja we wtorek i czwartek.

Dzisiaj mogę zarówno NE pochwalić jak i zganić.

Najpierw zganię za ciągły brak dwóch fotoradarów na drodze 76 do Łukowa od "Lubelskiej".
Od stycznia do dzisiaj się nie pojawiły - dzisiaj ponownie zgłosiłem ale pewnie to nic nie da bo piszą że liczy się jednokrotne zgłoszenie (czyli moje styczniowe olali).
Tutaj Miplo Automapy górą
Fotoradar w "Prawda Nowa" od 27.11.2009, 22:15
"Stare kobiałki" także od 27.11.2009, 22:15

Ja się pytam gdzie ta "najlepsza baza fotoradarów" w NE ??? Czy to tylko bełkot marketingowy???

Teraz pochwalę.
Trasy układane przez NE z Łukowa do Warszawy to:
- przez Stoczek Łukowski do Lubelskiej - rondo Kołbiel - Zakręt i do Wawy....
albo
- na północ na Siedlce i potem przez Mińsk do Wawy....
Czasami wymuszałem "krótką" (która jest czasowo podobna, nawierzchnia dobra) - wtedy lecimy na Stoczek a potem na skos do Mińska i dalej do Wawy.

Tuż przed wyjazdem około 17:00 w TV powiedzieli że rondo w Kołbieli zawalone i Zakręt też już.
Dzisiaj NE po raz pierwszy wyznaczył trasę tak jakby "krótka" czyli Stoczek i na Mińsk ale nie dojechał do Mińska tylko odbił w lewo i dojechał do ronda w Kołbieli od wschodu - od tej strony nie ma korka ... stało może z 6 samochodów... potem na północ Lubelską i ....(ominięcie Zakrętu) ... w Wiązownej odbicie na Józefosław i Wałem Miedzeszyńskim do Wawy.....
Tak więc CT online sprawdziło się w moim wypadku bardzo dobrze...

Aha - zganię jeszcze za to że w drodze powrotnej program wykrzaczył się chyba z 4ry razy jako "Brak pamięci".
Nie wiem jakiej bo tylko NE chodził, pamięć w telefonie wolne kilkadziesiąt MB (program zainstalowany w telefonie) a na karcie pamięci z 700MB wolnego....
Coś się krzaczy.....
W drodze do Łukowa wszystko było OK....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez ALEX » poniedziałek, 5 kwi 2010, 20:45

algi napisał(a):Ja się pytam gdzie ta "najlepsza baza fotoradarów" w NE ??? Czy to tylko bełkot marketingowy???

Bełkot... już sobie odpuściłem kwestię fotoradarów. W tej kwestii nie da się dogadać z pracownikami NE.

algi napisał(a):Nie wiem jakiej bo tylko NE chodził, pamięć w telefonie wolne kilkadziesiąt MB (program zainstalowany w telefonie) a na karcie pamięci z 700MB wolnego....
Coś się krzaczy..... .

Chodzi o pamięć dla aplikacji JAVA. To nie ma nic wspólnego z ilościami wymienionymi przez Ciebie.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mstelmach » wtorek, 6 kwi 2010, 06:54

algi napisał(a):Ideałem byłby każdy dzień oddzielnie.

Nie masz racji, jest kazdy dzien oddzielnie.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez Marian » wtorek, 6 kwi 2010, 07:29

mstelmach napisał(a): Nie masz racji, jest kazdy dzien oddzielnie.
To w takim razie jak się to ma do obrazków na stronie: http://www.naviexpert.pl/o-produkcie/wa ... ajowe.html
Marian

Postprzez mstelmach » wtorek, 6 kwi 2010, 08:12

Marian napisał(a):
mstelmach napisał(a): Nie masz racji, jest kazdy dzien oddzielnie.
To w takim razie jak się to ma do obrazków na stronie: http://www.naviexpert.pl/o-produkcie/wa ... ajowe.html

Obrazki zapewne zostaly usrednione. Co innego obrazki na stronie, a co innego przedzialy czasowe na serwerze.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez Marian » wtorek, 6 kwi 2010, 09:26

mstelmach napisał(a): Obrazki zapewne zostaly usrednione.
Po co?
mstelmach napisał(a): Co innego obrazki na stronie, a co innego przedzialy czasowe na serwerze.
Rozumiem, że na serwerze wszystko jest online w przeciwieństwie do dotychczasowego offline zawierajacego dane jak na obrazku?
Marian

Postprzez algi » wtorek, 6 kwi 2010, 11:16

mstelmach napisał(a):
algi napisał(a):Ideałem byłby każdy dzień oddzielnie.

Nie masz racji, jest kazdy dzien oddzielnie.

W takim razie BARDZO ale to BARDZO cieszy mnie ta informacja!
Kiedyś było zasugerowane tylko dni tygodnia i weekendy.

Skoro każdy dzień jest oddzielnie, i potwierdza to pracownik Naviexperta, to gratulacje - jesteście w tej kwestii lepsi od AutoMapy!

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Następna strona