Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

W którą stronę ruszyć?

Re: W którą stronę ruszyć?

Postprzez intimo » piątek, 30 lip 2010, 13:51

ALEX napisał(a):
roman_tp napisał(a):do powyższego - po wyznaczeniu trasy, widok z góry, 2D - jak pisaliście wszyscy plus ikona słońca na krawędzi ekranu.
wtedy obracamy telefon tak, aby symbol słońca był między nami a słońcem i wiemy w jakim kierunku jechać.
problematyczne może być tylko wyznaczenie kierunku w nocy - może symbol księżyca? :D

Tak mam w programie do nawigacji turystycznej:
TMJ_kompas.jpg

Gdzie:
- kompas - wiadomo,
- zielona strzałka - kierunek celu
- żółta kropka - pozycja Słońca.
Jednak w praktyce ze Słońcem różnie bywa, zwłaszcza w mieście, gdzie nie zawsze je widać nawet jak świeci. Jednak każda dodatkowa informacja była by pomocna.

No ale czy ten program korzysta ze sprzętowego kompasu w telefonie? Po za tym widzę że używasz zewnętrznego GPSa.
Dobrym rozwiązaniem było by zaimplementowanie obsługi sprzętowego kompasu. W mojej nokii mam taki programik (po za mapami OVI). Nazywa się BUSOLA by ariek 44 napisany w Phytonie, który używa właśnie sprzętowego komasu.
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Janeo » piątek, 30 lip 2010, 14:28

Żadna znana mi nawigacja typowo samochodowa nie ma bo nie potrzebuje kompasu, te dedykowane mają lepsze moduły więc tylko wystarczy drgnąć samochodem (np. 1-2 m) i ekran się ustawia. W telefonach jest dużo gorzej i w najbliższej przyszłości nie zanosi sie na lepiej, tną koszty po prostu...
Chyba w smartfonie Asusa jest drogi i dobry moduł GPS.
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez roman_tp » piątek, 30 lip 2010, 15:21

Janeo napisał(a):Żadna znana mi nawigacja typowo samochodowa nie ma bo nie potrzebuje kompasu

wiem, że znasz tą aplikacje, choć trudno nazwać ją nawigacją, a już nie nawigacją samochodową.
trekbuddy ma również opcję kompasu
Obrazek
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez oho » piątek, 30 lip 2010, 19:37

Uwielbiam ten komunikat: "Jedziesz w złym kierunku" :) W terenie zupełnie dla mnie nowym mam bardzo słabą skuteczność celowania - jakieś 20% kierunków trafiam. Zwykle podejmuję decyzję i... "jedziesz w złym kierunku".:)
oho

Telefon: Microsoft Lumia 640 dualsim

Postprzez qbak » środa, 22 cze 2011, 09:49

Odświeżę temat. Otóż są nawigacje wykorzystujące moduł kompasu w telefonie komórkowym. A najprostszym jest nawigacja Google lub chociaż same Mapy Googli. Więc nie widzę problemu aby to uruchomić.
in "CT" we trust...
qbak

Telefon: Samsung Note II

Postprzez potworny » środa, 22 cze 2011, 10:35

A propos... Rzadko kiedy kompas pokazuje mi prawidłowy kierunek. Trzeba robić "magiczne ósemki" w powietrzu, żeby go skalibrować. Też tak macie?
potworny

Postprzez mentos11 » środa, 22 cze 2011, 11:05

Mi w google maps na początku przez jakąś minutę za bardzo nie chciał pokazać kierunku potem nagle zaczął całkiem sprawnie pokazywać i w pionie i w poziomie, GPS właczony ale w budynku nie złapał sygnału wiec bez ustalonej pozycji GPS.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » środa, 22 cze 2011, 12:06

Właśnie dzisiaj o tym myślałem i wymyśliłem, że może by warto wyświetlić wszystkie POI na pierwszych 100m trasy.
Dodatkowa uwaga - nie rozumiem czemu mapa po wyliczeniu trasy ustawia się czasami w niewłaściwą stronę.
I na koniec, odnośnie kompasu, jeżeli nawet działa dobrze to po umieszczeniu telefonu w uchwycie i podłączeniu zasilania już nie. System musiał by się skalibrować pod konkretne miejsce w samochodzie (oczywiście, jeżeli to możliwe)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mindzik » środa, 22 cze 2011, 13:26

potworny napisał(a):A propos... Rzadko kiedy kompas pokazuje mi prawidłowy kierunek. Trzeba robić "magiczne ósemki" w powietrzu, żeby go skalibrować. Też tak macie?

Też.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne