Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jak oceniasz kierunek rozwoju NE -> v6.0

Jak oceniasz kierunek rozwoju NE w oparciu o wersję 6.0

Bardzo dobrze
3
7%
Dobrze
10
24%
Średnio
7
17%
Źle
18
43%
Bardzo źle
0
Brak głosów
Nie mam zdania, bo kluczowe jest dla mnie dojechanie do celu z ominięciem większości korków
4
10%

Liczba głosów : 42

Jak oceniasz kierunek rozwoju NE -> v6.0

Postprzez Qbek » czwartek, 5 sie 2010, 15:57

Po obserwacjach naszych komentarzy i reakcji, ciekawi mnie jak się zaprezentuje wynik ankiety.
Domyślam się, że pozostanie on bez wpływu na założony główny nurt rozwoju produktu, ale pewnie nikomu to nie zaszkodzi :)

Jeśli ktoś pod wpływem dyskusji zmieni zdanie, może poprawić swój głos.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Re: Jak oceniasz kierunek rozwoju NE -> v6.0

Postprzez potworny » czwartek, 5 sie 2010, 16:59

Właśnie pobrałem betę i jestem ZACHWYCONY komunikacją miejską, pieszą i ustalaniem na podstawie GSM. Program robi się naprawdę świetny.
potworny

Postprzez krzyszt_off_74 » czwartek, 5 sie 2010, 17:06

Wiele tych głosów jeszcze nie ma, ale ja kliknałem, że źle to oceniam. Dlatego, że NE idzie za bardzo w kierunku "kolorowanek" i upiększania aplikacji. Natomiast za mało jest ruchów, które są na prawdę istotne dla kierowcy.
Teraz jest tak, że używanie NE wspomagam innymi aplikacjami. Np. żeby znajdować POI to używam GoogleMaps w komórce. Jeśli ktoś nie zna róznicy w tym względzie, to niech wbije sobie np. hasło "fryzjer" i swoje miasto (ja dałem "starogard gdański fryzjer"). W NE zero wyników. A teraz zróbcie to samo , ale w GM. Wynik jest taki, że nie wiadomo którego fryzjera wybrać, tyle jest wyników. Nie wspomnę o tym, że GM jest za darmo.
Wiem, że wielu z Nas wspomaga się używając SpeedAlarm, równolegle z NE.
Ja kombinuję z wyliczaniem tras na godziny nocne, żeby tylko CT mnie nie denerwowało zbyt mocnymi objazdami.
Oczywiście są i plusy, ale wg. mnie jest ich za mało.
A do kolorowanek to ja wolę jakieś inne "painty".

potworny napisał(a):Właśnie pobrałem betę i jestem ZACHWYCONY komunikacją miejską, pieszą i ustalaniem na podstawie GSM. Program robi się naprawdę świetny.

Ty żartujesz... prawda ?
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez perun » czwartek, 5 sie 2010, 17:38

W sumie mam podobne oczekiwania jak Krzysztof - wytyczanie tras w oparciu o aktualne warunki jest najważniejsze.
Wygląd i szczegóły rozwiązań dotyczących obsługi są drugorzędne.

Ale jednak przyznaję, że 6-tka na mój gust jest ładniejsza ( widok 3D w nawigacji ) i bardziej podoba mi się sposób układania trasy. Tyle, że odbywa się to kosztem większego wykorzystania RAM-u - zbyt częste mam komunikaty o "niewystarczającej pamięci" - i to na telefonie, który przed startem NE ma wolnego RAM-u 55-60 MB. Strach pomyśleć co na starszych urządzeniach.

W sumie więc można by darować sobie skok do wersji 6 a wprowadzić 5.3 z drobnymi zmianami w aplikacji natomiast skoncentrować się na zbieraniu danych o aktualnych warunkach drogowych i ich błyskawicznej prezentacji.
perun

Telefon: SE P990i, Omnia i900

Postprzez Janeo » czwartek, 5 sie 2010, 18:19

Po prostu krzyk rozpaczy.
Ciekawe, co skłoniło ich do malowania tej trawy na zielono...
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez Radut » piątek, 6 sie 2010, 00:26

Ja również uważam że NE idzie trochę w boczną stronę - zagłębia się w "pierdoły" zamiast poprawiać jakość samych funkcji nawigacyjnych. Trasa piesza - no fajnie, ale nie jest to najważniejsze, zwłaszcza że jak ktoś słusznie zauważył zbyt często prowadzi dookoła. Ja w tym celu po prostu używałem funkcji "wskaż kierunek" i było całkiem ok. Komunikacja miejska - jeśli to będzie skutecznie działać to naprawdę może się przydać - zwłaszcza turystom, tylko szkoda że tak niewiele miast na razie obejmuje. Generalnie po 6.0 spodziewałem się czegoś innego, przede wszystkim automatycznego wykrywania zmiany warunków na wyznaczonej trasie i sugerowania jej przeliczenia, co było zresztą kiedyś zapowiadane przez NE i mocno oczekiwane przez użytkowników. Rzecz powinna też iść w stronę zwiększenia "inteligencji" prowadzenia po trasie, gdyż nadal zdarzają się dziwne komunikaty.
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez Janeo » piątek, 6 sie 2010, 04:54

Radut napisał(a): Komunikacja miejska - jeśli to będzie skutecznie działać to naprawdę może się przydać - zwłaszcza turystom.

Może tym turystom, co z góry wiedzą co odwiedzić w mieście(?) i:
- przed wyjazdem planują na PC przy pomocy 'jakdojade.pl' i mają wszystko jeszcze dużo lepiej niż w zgrzebnej opcji NE?
- za poradą/pomocą obsługi hotelowej wchodzą w komputerze w 'jakdojade.pl' i wynotowują co trzeba?
- czy tym, co wynotowują trasy w kawiarence internetowej?
- albo tym, co z łatwością mogą wynotować komunikację na danej trasie w połączeniu internetowym http://m.jakdojade.pl mobile, w swojej komórce ?
A może przyda się tym nielicznym turystom co są i tak samochodem? :lol: A może ma zmusić pieszych turystów (polskich czy zagranicznym) zdanych na komunikację miejskią do wykupywania licencji na pełną nawigację samochodową NaviExpert ? :lol:
Wybacz, ale to nie ma KOMPLETNIE sensu, taka opcja przyda się wyłącznie posiadaczom NE i to raz na milion, kiedy NIESPODZIEWANIE znajdą się w mieście bez samochodu (a i to wątpliwe, bo http://m.jakdojade.pl jest czytelniejsze + mapki ważnych pkt-ów). Szkoda, ze kupę pracy w to włożyli zamiast w przydatniejsze rzeczy. Zabili w dzwony, że urodziła się v. 6.0 (wysoka cyfra, miała rzekomo przynieść przełom), a urodził się wcześniak o imieniu 5.3 ...

Mając na uwadze powyższe, i również wszystko inne, zgadzam się z Tobą, że idą w boczną stronę i zagłębiają się w "pierdoły" o które tu ich nikt nie prosił.
Ale wbrew być może większości nie uważam tego za pomyłkę czy "wypadek przy pracy" i zastanawiam się raczej, co ich skłoniło do skupiania sie na "pierdołach"?
Janeo

Postprzez Janeo » piątek, 6 sie 2010, 07:19

perun napisał(a):Marketing ? Numerologia ? ...

Na pewno marketing, ale dla ślepców. Obawiam się, że w rzeczywistości to brak potencjału (cokolwiek to znaczy).
Twórcy darmowego GpsMid potrafili zrobić wiele przydatniejszych funkcji za free niż to, co teraz wypocił (określenie pewnej krewkiej posłanki) NaviExpert ciągnący pieniądze za licencję.
Janeo

Postprzez mindzik » piątek, 6 sie 2010, 09:43

To ja proponuje, żebyśmy się nie udzielali na forum i nie wskazywali błędów w becie, dopóki nie dostaniemy tych funkcji co chcemy, a osoby, które się wyłamią musimy piętnować.
:)
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez Janeo » piątek, 6 sie 2010, 10:05

Ja bym wnioskował o pilne dołączenie opcji 2 tras alternatywnych (jak w tej 6.0 czyli głównymi, do porównania i wyboru) do wersji 5.2.1 tworząc np. 5.3 - wtedy w ogóle nie trzeba nic testować.
A swoją 6-tkę niech sobie NE sam testuje ;) .
Janeo

Następna strona

Powrót do Archiwum 2010