Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rozwój NE

Re: Rozwój NE

Postprzez Qbek » poniedziałek, 9 sie 2010, 17:27

Janeo napisał(a):Przepraszam: nie masz godności? ;)

Ja jestem po prostu niepoprawnym optymistą i nadal wierzę w ludzi :D
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Andrzej » poniedziałek, 9 sie 2010, 19:45

krzyszt_off_74 napisał(a):A czy ten projekt rozpoczniecie od zera na własną rękę, czy też zostaną podjęte próby współpracy ze SpeedAlarm.pl ? Skoro juz i tak współistniejecie z niejednym , innym serwisem, to może dałoby radę dogadać się ze SA. Oni już mają tam pewną rzeszę on-line'owców, a zalet takiej spinki NE+SA nie musze chyba wymieniać.

Sorry, ale rozumiesz, że takich informacji nie możemy podawać na forum.
Andrzej

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Postprzez ALEX » poniedziałek, 9 sie 2010, 20:18

hkoziarek napisał(a):Zapewniam też, że równolegle pracujemy nad kolejnymi, bardzo ważnymi dla kierowców funkcjami, które pojawią się w kolejnej wersji (o numerze 6.5 lub 7.0).

Zabrakło mi tu najważniejszego - automatycznego przeliczania trasy po zmianie warunków na drodze...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez algi » poniedziałek, 9 sie 2010, 20:25

[/quote]
Wygaszanie dobrze działa na N6300 starym telefonie a nie działa na nowym GT 505 gdzie zarzadzanie chocby podswietleniem ekranu jest lepsze bo ekran duży i dotykowy

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez jotde » poniedziałek, 9 sie 2010, 22:15

ALEX napisał(a):
hkoziarek napisał(a):Zapewniam też, że równolegle pracujemy nad kolejnymi, bardzo ważnymi dla kierowców funkcjami, które pojawią się w kolejnej wersji (o numerze 6.5 lub 7.0).

Zabrakło mi tu najważniejszego - automatycznego przeliczania trasy po zmianie warunków na drodze...

Zmowa milczenia jaka panuje na temat (wcześniej bodajże zapowiadanego, poprawcie jeżeli się mylę) automatycznego przeliczania trasy wydaje się wskazywać na duże trudności z implementacją tej funkcji. No chyba, że dostaniemy to jako niespodziankę :) Pod choinkę może?. Ale nawet w zapowiedziach na przyszły rok to hasło się nie pojawiło.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Janeo » sobota, 14 sie 2010, 06:36

[re: tryb pieszy]
No nie bardzo tak źle to wygląda. Ja mam SE C702, który użyłem po raz pierwszy do wędrówki po puszczy Kampinoskiej ok. 2 tyg. temu. Oczywiście zaopatrzyłem się w ładowarkę na AA(4 x akku AA starczają na całkowite doładowanie akumulatora). Odpaliłem GpsMid, ustawiłem zapisywanie śladu wędrówki, opcję wygaszania ekranu (+świecenie na maxa, bo było słońce) - i co? Po trzech godzinach i częstym spoglądaniu, raczej z ciekawości niż potrzeby, pojemność baterii spadła do 55%. Na tym skończyłem, bo miałem dość komarów... :mrgreen:
Czyli miałem gwarantowane 5-6 godzin wędrówki na pierwotnym ładowaniu + następne 6 godzin na doładowaniu w trakcie. Razem 10-12 godzin.
Czy to źle? :)
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez ALEX » sobota, 14 sie 2010, 11:37

Janeo napisał(a):
ALEX napisał(a):Beznadziejnie :)
Ja używam w takich okolicznościach TrackMyJourney z zewnętrznym GPS-em.

Jeszcze bardziej beznadziejnie :)
No i rzeba wydać pieniądze na zewnętrzny gps (ja na ładowarkę wydałem 10 zł z przesyłką z HongKongu)... to już lepiej kupić "mający wszystko" turystyczny odbiornik np. Garmin eTrex H zapewniający 17 godzin nieprzerwanego nawigowania na paluszkach AA.
Z całym czacunkiem, ALEX, ale NA TRASIE to jest bezużyteczne, mimo wielu turystycznych opcji, bo bez mapy, to coś podobne do znanego "Tropiciela"... Dla celów statystyczych może tak. Noo i jak się ma mapę papierową :) .
Natomiast zgadzam się, że NE tego wszystkiego nie musi i nie powinien mieć. Ale choćby kierunek "na krechę" i zapis śladu podczas jazdy samochodem" mógłyby się znaleźć.

No popatrz, a u mnie się sprawdza. Mapy (różne) pobieram online. Mapę papierową mogę wgrać "do programu" dzięki czemu moja pozycja i ślad wyświetla się na jej tle. Co do Garmina - miałem (innej marki - identyczna funkcjonalność, znaczy pewnie gdzieś jeszcze leży) - ale nie byłem zadowolony. Poza tym, rozmawiamy tutaj o programach na komórkę.
Zewnętrzny GPS - posiadam dwa, każdy z nich deklasuje to co masz wbudowane w telefon (jeżeli chodzi o dokładność). A i noszenie komórki z podpiętym zasilaniem jest bez sensu...
ALEX

Postprzez Janeo » sobota, 14 sie 2010, 11:46

ALEX napisał(a): No popatrz, a u mnie się sprawdza.

U każdego się sprawdzi. U jednego komórka+gpsBT+mapa, u innego sprawdza się wszstko w jednym
ALEX napisał(a): Zewnętrzny GPS - posiadam dwa, każdy z nich deklasuje to co masz wbudowane w telefon (jeżeli chodzi o dokładność).

Masz świadomość "dokładności", która w praktyce jest bezużyteczna.
ALEX napisał(a):A i noszenie komórki z podpiętym zasilaniem jest bez sensu...

Noszenie oddzielnego GPS-a na BT na codzień (nie tylko na trasie turystycznej) jest tym bardziej bez sensu ;) . Ja podpinam zasilanie kilka razy na rok i tylko pod warunkiem, że mi prąd zbliża się do zera.
Janeo

Postprzez ALEX » sobota, 14 sie 2010, 12:01

Janeo napisał(a):
ALEX napisał(a): Zewnętrzny GPS - posiadam dwa, każdy z nich deklasuje to co masz wbudowane w telefon (jeżeli chodzi o dokładność).

Masz świadomość "dokładności", która w praktyce jest bezużyteczna.

Otóż nie - odbiornik GPS komórki trzymanej w kieszeni (będąc w lesie) będzie pracował dużo gorzej (jeżeli w ogóle złapie sygnał) niż odbiornik umieszczony w górnej kieszeni plecaka)

Janeo napisał(a):
ALEX napisał(a):A i noszenie komórki z podpiętym zasilaniem jest bez sensu...

Noszenie oddzielnego GPS-a na BT na codzień (nie tylko na trasie turystycznej) jest tym bardziej bez sensu ;) . Ja podpinam zasilanie raz - dwa razy na rok.

A ja za tydzień przez tydzień będę w górach (bez dostępu do prądu) i wtedy kwestie zasilania będą wyglądały zupełnie inaczej...
Czasami noszę GPS jako rejestrator pracujący samodzielnie (waga urządzenia 48g).

A tak poza tym to odbiegliśmy od tematyki tego forum.
ALEX

Postprzez Janeo » sobota, 14 sie 2010, 12:08

ALEX napisał(a):Otóż nie - odbiornik GPS komórki trzymanej w kieszeni (będąc w lesie) będzie pracował dużo gorzej (jeżeli w ogóle złapie sygnał) niż odbiornik umieszczony w górnej kieszeni plecaka)

Moja C702-ka dokładnie głęboko w prawej kieszeni ;) - i pod koronami drzew, nie narzekam, wsio OK.
ALEX napisał(a): A ja za tydzień przez tydzień będę w górach (bez dostępu do prądu) i wtedy kwestie zasilania będą wyglądały zupełnie inaczej...

Proponuję baterie słoneczne :lol:
ALEX napisał(a):A tak poza tym to odbiegliśmy od tematyki tego forum.

Całkowicie się zgadzam ;) .
Janeo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne