Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rozwój NE

Rozwój NE

Postprzez HaniaK » poniedziałek, 9 sie 2010, 11:29

Drodzy Użytkownicy,
Kierunek rozwoju nawigacji NaviExpert pod kątem funkcji ważnych dla kierowców jest oczywisty. Po pierwsze przypominamy, że niedawno wprowadziliśmy wersję on-line Community Traffic, dającą NaviExpert przewagę nad wszystkimi konkurentami w Polsce. Dotyczy to także AM, która pod tym względem najbardziej „depcze nam po piętach”. Tegoroczny test AutoŚwiata i AntyRadia potwierdził, że Community Traffic jest nadal najlepszą, sprawdzającą się w realnych warunkach drogowych technologią. Także nasze wewnętrzne testy pokazują, że AM nie uporała się jeszcze z kilkoma ważnymi problemami, z którymi my też się kiedyś zmagaliśmy.
Wykorzystanie informacji o korkach w nawigacji jest znacznie trudniejsze niż wydaje się wielu osobom. Np. planując trasę nie wystarczy wiedzieć jaka jest sytuacja obecnie, trzeba też skutecznie prognozować zmiany korków w czasie jazdy. W niezależnym teście systemów trafficowych w Niemczech, który zrealizowano w tym roku okazało się, że tylko jedna firma, europejski lider branży nawigacyjnej „informowała o korkach z dokładnością powyżej 50%”. Mimo to twierdzimy, że CT on-line działa już całkiem sensownie i średnio znacznie lepiej niż inne nawigacje, czy kierowca kierujący się swoją oceną.
Zapewniam też, że równolegle pracujemy nad kolejnymi, bardzo ważnymi dla kierowców funkcjami, które pojawią się w kolejnej wersji (o numerze 6.5 lub 7.0).
Konkretnie odnosząc się do publikowanej na forum listy oczekiwań:
Webplaner – pracujemy nad tym projektem systemowo. W pierwszym etapie, już we wrześniu zintegrujemy serwis radarynamapie.pl z aktualną informacją o natężeniu ruchu CT Online. W kolejnym etapie rozpoczniemy prace nad funkcją planowania tras.
APR oraz pikietaż - tu, a pewnie nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jesteśmy zależni od dostawcy map. Rozmowy trwają.
Kontrole drogowe online- rozwiązanie będzie gotowe na początku 2011.
Rating POI – przypominam , że ponad 10 tys restauracji z naszej bazy POI jest objęta ratingiem portalu gastronauci.pl , we wrześniu implementujemy bazę sklepów sieciowych i punktów usługowych wraz z ratingiem portalu esieci.pl
Elementy krajobraz już są w nawigacji NaviExpert.
Do map turystycznych potrzebowaliśmy również trybu nawigacji pieszej. W etapach ten pomysł jest już realizowany.
POI na trasie- początek 2011.
Jednocześnie nie mamy zamiaru rezygnować z funkcji przydatnych poza samochodem. Ważną zaletą telefonu z GPS jest to, że możemy z niego korzystać zarówno w samochodzie jak i poza nim, i że zawsze mamy go pod ręką. Komuś kto, praktycznie nie korzysta z komunikacji publicznej ta funkcja może wydawać się mało przydatna, ale zapewniam, że z komunikacji publicznej korzystają miliony osób. Nie przypadkiem jakdojade.pl jest jednym z najszybciej zyskujących popularność serwisów w Polsce i nie przypadkiem rozpoczął współpracę z NaviExpert. Nie obawiamy się o popularność tej funkcji.
Trasy piesze można po prostu interpretować jako trasy bez restrykcji samochodowych. Może to nie ideał, ale nieraz się przyda.
Pozdrawiamy,
Zespół NaviExpert
HaniaK

Re: Rozwój NE

Postprzez Qbek » poniedziałek, 9 sie 2010, 11:44

W mojej opinii, rzuca to nowe światło na kierunek rozwoju. Szkoda tylko, że na bieżąco nic o tym nie wiedzieliśmy. Sądzę, iż mogło to być podyktowane względami bezpieczeństwa (konkurencja nie śpi), a nie złymi lub brakiem dobrych chęci ;) Trzeba było jak widać małej zadymy, byście uchylili rąbka tajemnicy :)
Wracając do tematu przydatności NE dla pieszych. Dla mnie i mojego fona to zbędne z jednego, ale jakże ważnego powodu... Zużycie prądu jest tak duże, że pieszo baterii wystarcza na ok 40 min. użytkowania aplikacji z GPS. Ładowarki zewnętrznej nie podepnę sobie np. do gniazdka w plecach ;)
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez perun » poniedziałek, 9 sie 2010, 12:16

Qbek napisał(a):(...)
Wracając do tematu przydatności NE dla pieszych. Dla mnie i mojego fona to zbędne z jednego, ale jakże ważnego powodu... Zużycie prądu jest tak duże, że pieszo baterii wystarcza na ok 40 min. użytkowania aplikacji z GPS. Ładowarki zewnętrznej nie podepnę sobie np. do gniazdka w plecach ;)

Dlaczego nie ? M.in. w Gadżecie pokazywano niedawno plecak z wszytymi bateriami słonecznymi. 8-)

Moja omnia nie jest aż tak żarłoczna, ale na kilkudniowy spływ biorę (głównie dla niej) ponad 40 akumulatorków AA :?
perun

Telefon: SE P990i, Omnia i900

Postprzez algi » poniedziałek, 9 sie 2010, 12:23

Qbek napisał(a):Wracając do tematu przydatności NE dla pieszych. Dla mnie i mojego fona to zbędne z jednego, ale jakże ważnego powodu... Zużycie prądu jest tak duże, że pieszo baterii wystarcza na ok 40 min. użytkowania aplikacji z GPS. Ładowarki zewnętrznej nie podepnę sobie np. do gniazdka w plecach ;)

Tutaj mogłaby bardzo pomóc opcja "inteligentne wygaszanie", którą miałem i używałem na Nokii 6300.
Teraz na LG GT505 ta opcja była ale nie do końca działała - zgłosiłem do NE i co zrobili ? "Naprawili" poprzez usunięcie tej opcji !!! Czyli klasyczne zamiecenie pod dywan.
Telefon pozwala na regulacje oświetlenia co 20% (niektóre gry w Javie z tego pozwalają korzystać).

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Qbek » poniedziałek, 9 sie 2010, 15:12

Inteligentne wygaszanie działa poprawnie. Rzecz w tym, że gdy ten telefon wchodził na rynek, nie było inteligentnego zarządzania energią, jak to ma miejsce dziś np. w Nokii E52.
Do tego wiek fona - ponad 2 lata nie pozostaje bez znaczenia dla baterii. Na nowym sofcie i tak śmiga nieźle, bo daje radę 1 dobę, zamiast połowy ;)

Droga Hanno, a kiedy można liczyć na:
- wysyłanie ustawień aplikacji za serwer?
- możliwość sortowania/katalogowania własnych punktów - wg kategorii (np prywatne, służbowe itp)?
Qbek

Postprzez toszym » poniedziałek, 9 sie 2010, 15:40

Jeżeli NE wdroży to, co jest zaplanowane, to na pewno mają mój następny abonament, a i znajomych też podeślę.
Pozdrawiam.
toszym

Telefon: LG GT505

Postprzez Andrzej » poniedziałek, 9 sie 2010, 15:42

Qbek napisał(a):W mojej opinii, rzuca to nowe światło na kierunek rozwoju. Szkoda tylko, że na bieżąco nic o tym nie wiedzieliśmy. Sądzę, iż mogło to być podyktowane względami bezpieczeństwa (konkurencja nie śpi), a nie złymi lub brakiem dobrych chęci ;)

Rzeczywiście musimy być ostrożni z publikowaniem szczegółowych informacji o planach i terminach wprowadzania zmian.
Andrzej

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Postprzez krzyszt_off_74 » poniedziałek, 9 sie 2010, 16:01

hkoziarek napisał(a):Kontrole drogowe online- rozwiązanie będzie gotowe na początku 2011.

A czy ten projekt rozpoczniecie od zera na własną rękę, czy też zostaną podjęte próby współpracy ze SpeedAlarm.pl ? Skoro juz i tak współistniejecie z niejednym , innym serwisem, to może dałoby radę dogadać się ze SA. Oni już mają tam pewną rzeszę on-line'owców, a zalet takiej spinki NE+SA nie musze chyba wymieniać.
hkoziarek napisał(a):POI na trasie- początek 2011.

Brzmi obiecująco i tym krokiem wielu NaviExperciarzom ułatwicie życie.
hkoziarek napisał(a):Jednocześnie nie mamy zamiaru rezygnować z funkcji przydatnych poza samochodem.

A to, to akurat już pewnie wszyscy wiedzą, bowiem NE nie lubi się przyznawać do błędów i nawet na siłę zostawia coś co nie jest genialnym pomysłem. Nie będę tu przytaczał kontrargumentów nt. komunikacji miejskiej w nawigacji samochodowej, bo ich jest aż nadto w innych wątkach.
Chociaż przyznam, że nawet jeśli nikt by z tych kontrowersyjnych rozwiązań nie korzystał, ale miałby to być "haczyk"na przyszłych/potencjalnych NaviExperciarzy to może i warto. W końcu im nas więcej tym lepiej dla każdego z Nas. Więcej ludzi on-line, to więcej danych dla CT i wszystkich innych. No i większa siła przebicia tu- na forum.
Szkoda tylko, że te bajery dają w odstawkę coraz to więcej niezłych telefonów. Dni mojego K850i też są pewnie policzone.
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez Janeo » poniedziałek, 9 sie 2010, 16:06

Qbek napisał(a):Droga Hanno, a kiedy można liczyć na:
- wysyłanie ustawień aplikacji za serwer?
- możliwość sortowania/katalogowania własnych punktów - wg kategorii (np prywatne, służbowe itp)?

Qbec, z całym szacunkiem - nie wstydzisz się? :shock: Było już milion razy.
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez Qbek » poniedziałek, 9 sie 2010, 16:14

Janeo, a czego tu się wstydzić?
Qbek

Następna strona