Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Garść pomysłów na poprawki w interfejsie

Re: Garść pomysłów na poprawki w interfejsie

Postprzez HaniaK » środa, 29 wrz 2010, 11:24

Panowie,
udało mi się połączyć w jeden wątek Wasze dotychczasowe propozycje zmian w interfejsie i robię to celowo, aby powrócić do rzeczowej dyskusji na ten temat.
Jeżeli coś pominęłam to proszę o uwagi.
Jest kilka obszarów, które chcemy poprawić. Między innymi intuicyjność i funkcjonalność aplikacji.
Dotyczy to głównie telefonów wspieranych przez 6.0 i kolejnych wyższych wersji aplikacji.
Chciałabym zaprosić chętnych do współpracy. Proszę o kontakt przez PW :)
Pozdrawiam HK
HaniaK

Postprzez mentos11 » środa, 29 wrz 2010, 12:51

hkoziarek napisał(a):Panowie,
udało mi się połączyć w jeden wątek Wasze dotychczasowe propozycje zmian w interfejsie i robię to celowo, aby powrócić do rzeczowej dyskusji na ten temat.
Jeżeli coś pominęłam to proszę o uwagi.
Jest kilka obszarów, które chcemy poprawić. Między innymi intuicyjność i funkcjonalność aplikacji.
Dotyczy to głównie telefonów wspieranych przez 6.0 i kolejnych wyższych wersji aplikacji.
Chciałabym zaprosić chętnych do współpracy. Proszę o kontakt przez PW :)
Pozdrawiam HK

Pani Haniu aż miło się czyta takie posty :D
Z chęcią pomogą jak tylko będę mógł w pracy nad nowym Layautem :)
Proszę tylko dokładnie napisać czego oczekuje zespół NE.
Czy chodzi tylko o Layaut i poruszanie się po nim?
Czy chodzi też o dodanie drobnych zmian takich jak nazwa miejscowości obok nazwy ulicy w pasku nawigacyjnym, dodanie nowych strzałek informujących o manewrze, dodanie nowych przycisków? :mrgreen:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez roman_tp » środa, 29 wrz 2010, 15:58

ja chętnie służę swoim telefonem 8-)
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez vtec_z » środa, 29 wrz 2010, 16:02

roman_tp napisał(a):ja chętnie służę swoim telefonem 8-)

Przekażesz Omnię do NE żeby sobie poćwiczyli? :D
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez roman_tp » środa, 29 wrz 2010, 18:08

dobrze kombinujesz, lecz wydaje mi się, że tu chodzi o opinie i uwagi niż o pozyskanie telefonu od użytkownika ;)
no chyba, że się mylę :?
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez lchmiel » środa, 29 wrz 2010, 22:59

mentos11 napisał(a):Proszę tylko dokładnie napisać czego oczekuje zespół NE.

Zanim się tego dowiemy, zaczynam od odgrzania tematów starych, ważnych, a niezbyt trudnych do realizacji. Każdy był już przez kogoś zgłaszany, przepraszam Autorów, że nie wyszukałem przez kogo i kiedy.

1. Lista znalezionych POI powinna być posortowana względem odległości do nich. Odległość jest pokazana na liście. Nawet, jeśli jest niedokładna, bo położenie telefonu być może odłączonego od GPRS jest niedokładnie znane, to lepiej się pomylić o kilometr, niż o 100.

Przykład. Dziś szukałem adresu przy ul. Białej 4 w Warszawie wpisując "biała 4", ale dostałem listę miejsc takich, jak Biała Podlaska itp., a ul. Białej ani śladu.

2. Reakcja na wszystkie przyciski kierunków telefonu klawiszowego zgodnie z ...ich kierunkami, tak w skokach między okienkami/przyciskami na ekranie (ich wzajemne położenie jest znane), jak i między pozycjami listy domyślnych tekstów (przynajmniej lewa=góra, prawa=dół).

3. Poprawa sensowności wyszukiwania, przynajmniej w zakresie priorytetu dla obiektów bliższych w ramach miejscowości.

Przykład. Znów ulica Biała w Warszawie. Sam tekst "biała 4" zwrócił różne nazwy miejscowości z "białą", a ulicy nie. Dopiero wpisanie Warszawa biała 4" zwróciło mniej więcej to, czego oczekiwałem (na początku listy oczekiwany adres, potem nie wiedzieć czemu kino Praha na ul. Jagiellońskiej, gdzie grają wprawdzie "Białą strzałę" czy coś takiego, ale to nie nie jest przecież "Warszawa, Biała 4", potem kilka dalszych kin, potem jakieś Cafe Five o'Clock z błędem zamiast apostrofu, i wreszcie firma na Białej, która mnie interesowała. Dalej znowu kina, spektakl "Biała bluzka" i nie wiem jeszcze co).

4. Przejrzenie i poprawa jednolitości funkcji klawiszy na dole ekranu.

Przykład. Na liście znalezionych POI klawisz środkowy wywołuje "Opis" zamiast "Wybierz". Prawy klawisz raz się nazywa "Wyjdź", raz "Nie", innym razem "Powrót" a jeszcze innym "Anuluj", a (prawie) zawsze mógłby się nazywać jednolicie, np. "Anuluj" albo "Wyjdź".
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » czwartek, 30 wrz 2010, 08:53

lchmiel napisał(a):4. Przejrzenie i poprawa jednolitości funkcji klawiszy na dole ekranu.

Przykład. Na liście znalezionych POI klawisz środkowy wywołuje "Opis" zamiast "Wybierz". Prawy klawisz raz się nazywa "Wyjdź", raz "Nie", innym razem "Powrót" a jeszcze innym "Anuluj", a (prawie) zawsze mógłby się nazywać jednolicie, np. "Anuluj" albo "Wyjdź".

Zgadzam się za każdym razem nie wiem jaki klawisz zastanę na dolnym pasku to jest Mega nieintuicyjne :?

Dodam że dzisiaj podczas jazdy chciałem zmienić wyświetlanie danych komputera pokładowego szukam w opcjach ikonki komputer pokładowy i nie ma?
Co jest grane myślę i przypomniałem sobie że wyłączyłem dublujące się przyciski w menu i na ekranie.
Myślę dalej dlaczego znikła ikonka komputer pokładowy skoro na ekranie nawigacji nie ma ikonki i ZAŁAPAŁEM!!! trzeba dotknąć na ekranie pasek informacyjny i pojawiają się kolejne dane :D
A już myślałem że NE mnie nie zaskoczy w kwestii interfejsu ;)

Dodam jeszcze że w Andku pod tymi dwoma przyciskami mam menu z lewej a z prawej cofnij. W innych telefonach z andkiem może być na odwrót :?
W programie tez mogłoby tak być. Menu i cofnij. Wybierz niepotrzebny na telefonach dotykowych.
mentos11

Postprzez Marian » czwartek, 30 wrz 2010, 22:15

hkoziarek napisał(a):Jeżeli coś pominęłam to proszę o uwagi.
topic317-120.html#p8537: Dziwaczna klawiszologia NE.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » niedziela, 3 paź 2010, 14:06

Postanowiłem przyjrzeć się trochę dokładniej interfejsowi NE.
Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo bez sensu jest ten interfejs :?

Zacznijmy od Nawiguj.
Jest możliwość nawogacji z aktualnej pozycji do aktualnej pozycji :roll: A co więcej NE wyznaczył trasę naokoło z czterema skrętami w lewo :lol:
Druga bzdura to opcja zakończenia nawigacji :?: Po co komu zakończenie nawigacji skoro i tak trzeba wyjść z nawigacji aby wejść do zawanswane i wybrać zakończenie nawigacji :roll:

A teraz Szukaj.
Jeśli chcemy skorzystać z punktów moich itd wchodzimy ikonką obok okienka wyszukaj a tam Aktualna pozycja :?:
Po wybraniu Aktualnej pozycji możemy nawigować do aktualnej pozycji :?:
A jak chcemy powrócić to wracamy do głównego Menu :roll:
Możemy też wybrać opcję zawansowane i wybrać pokaż kierunek :?: Strzałka nie może się zdecydować jaki kierunek wybrać może na południe :roll:
Znowu jak chcemy powrócić to wracamy do głównego Menu :roll:
Jeśli zaś chodzi o te pozostałe itd to nie wiem po co opcja adresu albo POI albo nowe współrzędne albo z mapy :?: Wszystko i tak trzeb wpisać w okienko tak czy siak. :roll:
A bym zapomniał, przyciski na dole już zmieniły opis na Anuluj i wokół (czego?)
Nie czytelniej byłoby dodać pod przyciekiem szukaj drugiego okienka do wpisania adresu a pod nim przycisk szukaj wokół :idea:

A teraz Mapa.
Do mapy nie mam za bardzo uwag jedyne jakie mi przychodzą to większe ikonki po bokach ekranu i przyciski na dole :)

A teraz Narzędzia.
Ogólnie to niby wszystko jest ok, ale na Androidzie niektóre podmenu jest w innym stylu niż główne menu czyli zamiast szarego tła mam czarne. Wgląda na niedokończone :roll:
Zastanawia mnie opcja dzwonienia w zakładce zaawansowane :?: Czy dzwonienie jest takie zaawansowane i musi być tak głęboko zaszyte :roll:
A jeszcze opcja włączania warstw. Do dzisiaj nie wiem o co chodzi z tymi szarymi polami zaznaczania warstw
Raz są białe raz szare, nie mogę tego wyłączyć :roll:

Nie wiem jak były przeprowadzane testy interfejsu ale chyba przez przeczkolaki pod nadzorem przeczkolanki. A interfejs opracował kucharz i to słaby bo wyszedł mu groch z kapustą.

Bez obrazy Pani Haniu ale takie mam wnioski dotyczące interfejsu.
Dlatego z chęcią popracuję nad nowym :D
mentos11

Postprzez vtec_z » niedziela, 3 paź 2010, 15:21

mentos11 napisał(a):Dlatego z chęcią popracuję nad nowym :D

To kiedy przedstawisz nam do oceny ten swój interfejs? ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010