Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Garść pomysłów na poprawki w interfejsie

Re: Garść pomysłów na poprawki w interfejsie

Postprzez mentos11 » niedziela, 3 paź 2010, 15:33

vtec_z napisał(a):
mentos11 napisał(a):Dlatego z chęcią popracuję nad nowym :D

To kiedy przedstawisz nam do oceny ten swój interfejs? ;)

Za dużo jak na jeden post ale mam koncepcję :D

Wracam ze spaceru i nie uwierzycie.
Włączyłem nawigację pieszszą i co usłyszałem na początku jak postanowiłem iść przez osiedle a nie do drogii :?:
Zjechałeś z trasy :oops:
No to chyba jakieś jaja :roll:
Bez komentarza
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez roman_tp » niedziela, 3 paź 2010, 17:51

jeszcze w fazie beta zostało na ten problem rzucone światło.
nawigacja piesza jest, owszem, lecz wzdłuż dróg. producent map musiałby dostarczyć siatkę wszystkich chodników.
nawiązując do nawigacji pieszej.
dwa pasy ruchu rozdzielone są pasem zieleni lub torami tramwajowymi. w pewnym momencie nad tymi pasami przebiega kładka dla pieszych. nawigacja piesza poprowadzi mnie do najbliższego skrzyżowania - kilka kilometrów dalej
- kładka w baranowie przed poznaniem jadąc od tarnowa pdg.,
- kładka w swadzimiu,
- kładka przed tarnowem pdg. jadąc od poznania,
- kładka na ul. żegrze w poznaniu,
możemy wszyscy wymieniać dziesiątki przykładów.
nie mam możliwości przetestowania, ale wydaje mi się, że tak właśnie wygląda nawigacja piesza - pełna błędów i niedopracowana.
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 4 paź 2010, 07:17

Dzisiaj nawigacja zaczeła nawigować jako pieszszy, a to dlatego że wczoraj ustawiłem na nawigowanie pieszsze :roll:
Najśmieszniejsze jest to że czas pokonania 10km na pieszszo wyszedł 15min a po ustawieniu samochodu wyszło 25min :lol:

A jeszcze znalałem coś dla koneserów sztuczek i błedów w NE.
Jak coś wyszukam w wyszukiwarce i pojawi mi się lista z wynikami mam na dole przycisk wybierz, po wybraniu pojawia mi się menu tradycyjne, prowadź do itd.
Jak palcem lub przyciskając opis otworze dany punkt to pojawia sie opis a na dole Opcje po naciśnięciu opcji pojawia się menu półprzezroczyste, prowadź itd.
Czyli mamy dwa takie same menu jedno w wersji tradycyjnej (lista) drugie w wersji nowej (ikonki)
Pytanie co to za niedoróbka co z optymalizacją wielkości aplikacji pod kątem KB :?
mentos11

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 4 paź 2010, 09:30

Propozycja jak uprościć Interfejs i sprawić aby był bardziej intuicyjny.

Zacznijmy widoku głównego tutaj dodałbym na górze okienko albo dymek z wiadomościami,
W głównym menu w Pomoc dodałbym podmenu z linkiem do instrukcji obsługi danej wersji NE w PDF. Jak ktoś chce może sobie ściągnąć na telefon lub przez komputer ściagnąć.
Przycisk Zakończ pozostaje :D
Reszta jest OK

Nawiguj
Obecnie po wejściu w Nawiguj mamy podmenu z Moimi punktami , ostatnio używanymi itd. a gdyby uprościć i po wejściu w Nawiguj od razu pojawiło się okienko z polecenia "Prowadź do"?
A co z podmenu z okienka Nawiguj?, juz odpowiadam należy rozbudować okienko "Prowadź do" :
- pomiędzy okienkami od i do należy wstawić przycisk dodający punkt przelotowy, dodanie punktu przelotowego powoduje pojawienie się okienka punktu przelotowego a przycisk dalej jest widoczny pod nim, tak aby można dodać kolejny punkt itd.
- z boku okienek od do już jest ikonka z możliwością wyboru moich punktów ostatnio używanych itd. tutaj nic nie trzeba zmieniać, no może POI i adres do usunięcia z podmenu. Oczywiście to podmenu byłoby w postaci ikonek a nie listy jak jest obecnie.
- na dole natomiast należy umieścić kilka przycisków :
"Nawiguj"
"Przelicz trasę"
"Wyczyść" - dlatego wyczyść bo po wejściu do Nawiguj, okienka byłby wypełnione punktami ostatnio wyliczanej trasy i albo wyczyścimy albo nadpiszemy te punkty, sposób dowolny ale przycisk powinien być.
I tyle więcej przycisków nie potrzeba, oczywiście zostają dwa przyciski funkcyjne na dole Opcje i Powrót.
W opcjach należy umieścić te funkcje z podmenu Zaawansowane, typ trasy, demo, nawigacja bez GPS, tylko modyfikuj trasę i zakończ nawigacje nie jest potrzebne, do usunięcia.
Jeszcze uwaga odnośnie wybrania celu nawigacji. Po wpisaniu w okienko np. sklep pojawiaja się nam lista z wynikami wyszukiwania po wybraniu palcem danego punktu pojawia się opis danego punktu aby go wybrać należy nacisnąć przycisk na dole ekranu wybierz, powinna być możliwość na telefonach dotykowych wybrania punktu dotykając palcem opisu.
Powrót, wiadomo do głównego menu. :D

Mapa
Tutaj jedynie co bym poprawił to trochę większe ikonki po bokach ekranu, nie wiem za bardzo po co mi informacja o prędkosci? do usunięcia. W pasku podającym ulicę dodałbym jeszcze miejscowość :D
Jeśli zaś chodzi o ustawienia warstw. wyłączona warstwa potrafi być zaznaczona na szarym tle ??? Co to znaczy!!!
Jeśli jakiś element warstwy jest na stałe włączony w POI to niech będzie, ale oznaczenie włączenia warstwy powinno być czytelne, albo włączona albo wyłączona!

Szukaj
Po wejściu mamy okienko do wpisania szukanego punktu OK
Przydałoby się jeszcze okienko pod spodem do wpisania wokół jakiego punktu chcemy szukać :D
Przycisk Wokół na dole do usunięcia.
Przycisk Anuluj nic nie anuluje tylko powraca do menu głównego więc opiszmy go jako Powrót, w każdym podmenu powinien tak być opisany!
Obok okienka do wpisania jest ikonka z moimi punktami itd.
Do usunięcia z tego podmenu Aktualna pozycja, adres , POI, Z mapy. Po co są te opcje nie wiem :?
Oczywiście przydałyby się większe ikonki i większe przyciski, Połowe ekranu mam wolne a przycisk szukaj ma 0.5 cm2 :!:

Narzędzia
W narzędziach dużo do zmiany nie ma :D
Są drobne błędy na moim Androidzie po wybraniu opcji wyczyść pojawia się zupełnie nowe podmenu na czarnym tle białe litery a na dole przyciski w stylu Androida. Takie akcje z różnym podmenu często spotykam, należy ujednolicić menu :!:
Jeszcze zastanawiam się po co w zaawansowanych opcja dzwonienia? do wyrzucenia!
Tak samo w Ustawieniach mapy w Warstwach na dole w Zaawansowane mamy POI i Krajobraz? POI i Krajobraz jest w podmenu Ustawienia mapy na samym początku? Po co takie zapętlanie i powielanie funkcji ?
Jeszcze napiszę, w ramach poprawy interfejsu, o dostępnych głosach. Urszula, Piotr i Elżbieta to trochę za mało. Przydałby się Czesio :D albo Kubica :D a może Kubuś puchatek :D
Odnośnie przycisków na dole ekranu. Opcja wybierz na telefonach dotykowych jest zbyteczna.
A jeśli chodzi o przyciski na Androidzie to przycisk Powrót jak i Menu powinien być połączony z wyświetlanymi przyciskami na dole ekranu. Obecnie tylko przycisk Powrót jest spięty i działa.

O i tak właśnie widzę proste i intuicyjne Menu NE , szczególnie dla telefonów z dotykowym ekranem.
Jednolite menu i podmenu, przyciski na dole wszędzie mają taką samą nazwę Opcje i Powrót. Po obróceniu w tryb Landscape przyciski fizyczne jak i te z ekranu dalej są spięte.
Wchodzę do Nawiguj i już mogę wyznaczyć trasę, zaplanować trasę, modyfikować trasę, a w opcjach wybrać typ trasy itd.
Wchodzę w Szukaj i mam okienko wyszukiwania i okienko wokół jakiego punktu szukać.
Wchodzę w Mapę i mam mapę tak jak jest obecnie.
Wchodzę w Narzędzia wyświetla podmenu z ustawieniami tak jak jest obecnie.
Wchodzę do Pomoc a tam link do strony NE, Link do instrukcji NE itd.

Przepraszam że nie umieściłem zrzutów ekranu ale nie mam takiej opcji w Andku :D
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 paź 2010, 11:50 przez mentos11, łącznie edytowano 1 raz
mentos11

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 4 paź 2010, 09:51

mentos11 napisał(a):Przepraszam że nie umieściłem zrzutów ekranu ale nie mam takiej opcji w Andku :D

Może tutaj znajdziesz metodę na screen shot'y?
http://www.fandroid.com.pl/2010/05/screenshot-android/
http://www.androidcentral.com/taking-sc ... thout-root
http://handheld.softpedia.com/get/Other ... 1410.shtml
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 4 paź 2010, 10:10

vtec_z napisał(a):
mentos11 napisał(a):Przepraszam że nie umieściłem zrzutów ekranu ale nie mam takiej opcji w Andku :D

Może tutaj znajdziesz metodę na screen shot'y?
http://www.fandroid.com.pl/2010/05/screenshot-android/
http://www.androidcentral.com/taking-sc ... thout-root
http://handheld.softpedia.com/get/Other ... 1410.shtml

Nie mam roota :? Nie działa :(
mentos11

Postprzez KasiaD » wtorek, 12 paź 2010, 14:26

Odnośnie wersji Lite Ne - wersja 5.2 pozostaje wspierana i można ją traktować właśnie jako NaviExpert Lite. Co do dalszego rozwoju aplikacji i ewentualne wydzielenia wersji lite decyzje będą podejmowane w późniejszym terminie.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez algi » wtorek, 12 paź 2010, 19:35

Jakby tak z 6.0 wywalić komunikacje miejską i tą parodię nawigacji pieszej, oraz wywalić zbędne klawiatury oraz podpowiedzi to ............ można by tak v. 5.5 wypuścić....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez roman_tp » środa, 13 paź 2010, 07:28

algi napisał(a):Jakby tak z 6.0 wywalić komunikacje miejską i tą parodię nawigacji pieszej, oraz wywalić zbędne klawiatury oraz podpowiedzi to ............ można by tak v. 5.5 wypuścić....

obawiam się, że umowa między NE a operatorami, jest tak skonstruowana, że telefony, które nie będą w sprzedaży będą pomału wypadać z gry.
czy kontrahenta [operatora] skusi "nawigacja na SE K750 z nowymi rozwiązaniami? raczej nie, bo tego telefonu nie ma w sprzedaży.
całkiem możliwe, że mają takie zobowiązania zawarte w umowie, aby wypuścić "nowy" produkt, który pomoże w sprzedaży telefonów - skusi abonenta do podpisania umowy.
znajomego tak zrobili. namówili na samsung avila gps - że posiada gps'a. nie wspomnieli o okresie promocyjnym i o ewentualnych kosztach za wymianę danych. rybka złowiona - to najważniejsze.

może warto zadać sobie pytanie, co takiego ma KSN, że ludzie "szukają" w sieci tego rozwiązania?
czy tam jest nawigacja komunikacją miejską?
czy zenka z pipidówy interesuje nawigacja komunikacją z krakowie? a może piesza nawigacja, aby trafić z z domu do gs-u? a może odwrotnie - z gs-u do domu?

forma czterech klawiszy jest opcjonalna: nawiguj, szukaj, narzędzia, wyjście.
całe podmenu nadaje się do wymiany. dałbym więcej opcji aby to użytkownik miał możliwość decyzji, co ma mi się wyświetlać.
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez Marian » środa, 13 paź 2010, 13:18

roman_tp napisał(a):
algi napisał(a):Jakby tak z 6.0 wywalić komunikacje miejską i tą parodię nawigacji pieszej, oraz wywalić zbędne klawiatury oraz podpowiedzi to ............ można by tak v. 5.5 wypuścić....
... całkiem możliwe, że mają takie zobowiązania zawarte w umowie, aby wypuścić "nowy" produkt, który pomoże w sprzedaży telefonów - skusi abonenta do podpisania umowy...
Operatorzy żyją nie ze sprzedaży telefonów (zwłaszcza za 1PLN) tylko abonamentów. Droga rozwoju eliminująca telefony tańsze i bardziej popularne z pewnością temu nie służy. Wersja "lajt" wydaje się jedyną sensowną opcją na ominięcie nieuniknionego problemu spadku sprzedażu. I to nie tylko ze względu na telefony, ale również na niewielkie zainteresowanie płatną komunikacja miejską - zwłaszcza w sytuacji, gdy jest dostępna taka sama, ale bezpłatnie.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010