Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Czy będzie nawigacja na G1 i inne telefony z Android?

Czy będzie nawigacja na G1 i inne telefony z Android?

Postprzez admin » środa, 24 cze 2009, 19:03

NaviExpert jest już dostępny w wersji BETA na platformie Google Android. Wersja BETA oznacza, iż program jest we wczesnej fazie rozwoju, przez co może działać niestabilnie i/lub zawierać błędy. Program do pobrania na stronie: http://getne.pl/androidbeta/

Do wzięcia udziału w tych bezpłatnych testach zapraszamy wszystkich użytkowników telefonu G1 i innych modeli z systemem operacyjnym Android.

Android to uniwersalna platforma dla telefonów komórkowych opracowana przez Google i inne firmy zrzeszone w Open Handset Alliance.

G1 to pierwszy telefon z systemem Android opracowany przez firmę HTC. Telefon posiada wbudowany GPS, duży dotykowy ekran, szybki procesor i pełną (querty) rozsuwaną klawiaturę.

Telefon posiada wyjątkowo duży ekran 3,2", który rozsuwany jest poziomo. Ponadto zainstalowano w nim aplikacje Google: wyszukiwarkę, YouTube, Google Maps i inne. Reklamowany jest jako telefon idealnie nadający się do przeglądania internetu i wydaje się, że spełnia tę funkcję.

Nawigacja GPS NaviExpert niedługo będzie uruchomiona pod systemem Android i będzie można korzystać z nawigacji GPS w telefonie G1 Android. Odpwiednią aplikację do nawigacji GPS będzie można ściągnąć ze strony NaviExpert.
admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Czy będzie nawigacja na G1 i inne telefony z Android?

Postprzez athomer » wtorek, 21 lip 2009, 13:21

Jako użytkownik telefonu HTC Dream (ERA G1), chciałbym w tym wątku poruszyć temat dalszego rozwoju i jego perspektyw czasowych NE na Androida. Kiedy możemy spodziewać się wersji finalnej? Czy będzie to od razu wersja 5? Rozumiem, że testy 5 beta na Androidzie na ten moment nie są możliwe?

PS. wcześniej używałem NE na Nokii E50, w stosunku do G1 nie ma najmniejszego porównania. Oczywista jest wielkość ekranu i wygoda sterowania dotykowego ale poza tym na Androidzie NE chodzi o wieeeeele szybciej - właściwie błyskawicznie i pomimo, że to beta ani razu się nie zawiesił ( a przejechałem z nim już kilka tysięcy km)
athomer
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: nokia e51, era g1

Postprzez X-76 » wtorek, 27 kwi 2010, 13:21

No a do mnie w przyszłym tygodniu dotrze Sony Ericsson Xperia X10 z cztero-calowym wyświetlaczem. Czy NE będzie na tym sprzęcie działać ?
Pozdrawiam IKS
X-76

Telefon: Sony Xperia T

Postprzez X-76 » piątek, 7 maja 2010, 17:43

Nie wiem co się stało z tutejszym supportem. Nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć na proste pytanie. No to odpowiadam sam sobie. Może się komuś przyda.
Urządzenie SE XPERIA X10 z Androidem (4 calowy ekran). Naviexpert działa poprawnie. Zaistalowałem paczkę NE przeznaczoną dla HTC Dream (Era G1).
Wszystko działa OK oprócz jednej rzeczy. Kiedy telefon się połączy przez BT z zestawem głośnomówiącym w samochodzie to rozmowy idą przez zestaw a nawigacja niestety nie. Słychać ją tylko z głośnika Xperii. Poza tym bajka.

Pozdrawiam
Pozdrawiam IKS
X-76

Telefon: Sony Xperia T

Postprzez szfystack » wtorek, 18 maja 2010, 18:08

ogólnie na tel z androidem naviexpert działa poprawnie :)
I jest dokładnie tak jak piszesz. rozmowy są kierowane na BT natomiast dźwięk z navi idzie na głośnik. Jest to wkurzające ale niestety obsługa naviexperta karze czekać ... i czekam z tym już rok :(
A czemu tak jest?
prosta odpowiedź. wszystkie (chyba) tel. z androidem obsługują profil A2DP, niestety 75% słuchawek BT (a tych mono to nawet więcej) nie obsługuje tego profilu ...w związku z tym wszystko co nie jest rozmową dla tel. jest traktowane jako muzyka, a ta jest kierowana tylko na słuchawki A2DP, kabel lub głośnik:(

wystarczyłoby "puścić dźwięk" jako rozmowę tel, a nie jako zwykły dźwięk - wtedy słyszelibyśmy go w słuchawkach

Podobny problem zauważyłem w samsungu avili -to cudo też chyba ma wsparcie A2DP

Wkurza to o tyle że głośniki w G1 są ciche i jak jadę dużym samochodem to praktycznie nie słyszę navi :(
szfystack

Telefon: Xperia J; Xperia Neo

Postprzez BOYAR » sobota, 22 maja 2010, 23:29

Witam

Chcialem sie dowiedziec czy komus udalo sie uruchomic NE na Motoroli Milestone z Androidem 2.1? Instalacja przebiegla u mnie poprawnie, ale podczas uruchomienia NE, mam informacje ze aplikacja zostala niespodziewanie zatrzymana.

Czy ten problem to kwestia telefonu, czy tez moze cos innego?

Dziekuje
BOYAR

Telefon: Motorola Milestone

Postprzez ruphert » niedziela, 23 maja 2010, 16:27

Na Magicu z Androidem 2.1 działa poprawnie, więc to raczej coś z telefonem a nie z systemem...
ruphert

Telefon: HTC Magic

Postprzez BOYAR » poniedziałek, 24 maja 2010, 23:02

Zgralem plik na telefon, wrzucilem do glownego katalogu na SD i zainstalowalem za pomocja aplikacji - tym razem sie udalo - od czasu napisania przezemnie wczesniejszego posta, pojawilo sie rozdzielenie Navi dla roznych telefonow, w tym oddzielnie dla Milestone`a.

Ogolnie wszystko teraz dziala.
BOYAR

Telefon: Motorola Milestone

Postprzez e-bola » środa, 27 paź 2010, 07:17

Drodzy Państwo, mam pytanie czy NE będzie poprawnie chodzić na HTC WildFire? Wcześniej NE używałem na samsungu F480 i wszystko chodziło bez problemu, ale przyszedł czas na przedłużenie umowy i zmianę telefonu. Chciałbym właśnie aby nowy telefon przede wszystkim obsługiwał NE - a ten WildFire ma trochę nietypową rozdzielczość ekranu (240x320) oraz jest oparty na Androidzie v2.1. Może ktoś z Was już używa NE na tym telefonie i może się podzielić doświadczeniami??
e-bola

Telefon: Samsung F480

Postprzez j_47 » środa, 27 paź 2010, 19:13

e-bola napisał(a):Drodzy Państwo, mam pytanie czy NE będzie poprawnie chodzić na HTC WildFire? Wcześniej NE używałem na samsungu F480 i wszystko chodziło bez problemu, ale przyszedł czas na przedłużenie umowy i zmianę telefonu. Chciałbym właśnie aby nowy telefon przede wszystkim obsługiwał NE - a ten WildFire ma trochę nietypową rozdzielczość ekranu (240x320) oraz jest oparty na Androidzie v2.1. Może ktoś z Was już używa NE na tym telefonie i może się podzielić doświadczeniami??

Tak, działa na Wildfire, testuję wprawdzie dopiero od czterech dni i nie mam porównania, bo do tej pory posługiwałem się HTC Diamond z Auto Mapą.
Ale wszystko chyba jest ok. Wydaje mi sie tylko, że karta wprowadzająca z ikonami nie mieści się cała na ekranie, ale wszystkie ikony i napisy są widoczne i można je bez trudu uruchamiać. Pozdrawiam
j_47

Telefon: HTC Wildfire

Następna strona

Powrót do Kompatybilność telefonów