Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 6.0

Re: Oficjalna premiera wersji 6.0

Postprzez algi » czwartek, 9 wrz 2010, 12:29

Wojtex16 napisał(a):
Co do wersji 6 na telefony GT50x to czemu nie została wydana? Nie którzy twierdzili że jakoś działa na ich telefonach? Mimo problemu z pamięcią jakie ma ten telefon. Moim zdaniem powinna być wersja na ten telefon + dopisać, że zalecamy używać dopracowanej 5.x, bo 6 są problemy z pamięcią czy coś.

Jeżeli prawdą jest, a nie tylko mydleniem oczu wypowiedź:
Postprzez kkotowski » Cz wrz 02, 2010 9:11 am
algi, SalviNavi i inne osoby zainteresowane LG GT 500.
W chwili obecnej nie możemy wdać wersji na ten telefon, ponieważ pojawiają się wycieki pamięci. Jest to poważny błąd nad którym jednak cały czas pracujemy. Co prawda nie zdążymy wydać wersji na ten telefon razem z innymi, ale będziemy robić wszystko by mimo wszystko ona powstała. Dajcie nam jednak trochę czasu. O postępach będę was informował.

... to może się doczekamy.

A co Wam podpowiada intuicja?
Prawda czy mydlenie oczu?

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez SlaviNavi » czwartek, 9 wrz 2010, 12:39

algi napisał(a):
SlaviNavi napisał(a):

Sorka :!: Rzeczywiście tam są te LG-ki GT500 , Gt505 i KC910 w "STARSZYCH TELEFONACH" :!: Jak ten czas szybo ucieka bo w lutym tego roku-oczywiście wziąłem w Era LG GT500 i już się znalazł w starszych telefonach. Miałem wcześniej SE C702 kupionego na Allegro w grudniu 2008r.na którego dostępna jest wersja 6.0 NE no i w ten sposób LG GT500 z 02.2010 stał się starszym modelem od SE C702 z 12.2008r. :lol:

Wynika z tego że abonamenty na 12 i 24 miesiące to kiepska inwestycja. Nigdy nie wiesz czy za pół roku Twój telefon nie zostanie odstrzelony.
Jeżeli masz kilkuletni telefon, jest to oczywiste że jest stary. Lecz wybierając nowiutki telefon, nawet rekomendowany przez NE, możesz się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku.
Stąd wynika że rekomendacja NE dla nowych telefonów jest warta tyle co nic. Dziś jest, jutro nie ma.

Prosta sprawa "Nigdy nie wierz Kobiecie" i NaviExpertowi. :lol: Bez urazy nasze piękne i mądre Panie.
SlaviNavi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LG Swift L9/myPhone LUNA

Postprzez Qbek » czwartek, 9 wrz 2010, 12:40

algi napisał(a):Wynika z tego że abonamenty na 12 i 24 miesiące to kiepska inwestycja. Nigdy nie wiesz czy za pół roku Twój telefon nie zostanie odstrzelony.
Jeżeli masz kilkuletni telefon, jest to oczywiste że jest stary. Lecz wybierając nowiutki telefon, nawet rekomendowany przez NE, możesz się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku.
Stąd wynika że rekomendacja NE dla nowych telefonów jest warta tyle co nic. Dziś jest, jutro nie ma.

Niedawno było podniesione takie larum, że v6.0 niczego nowego i oczekiwanego nie wnosi, tym samym po co jest wydawana... Teraz na drugim froncie prowadzona jest walka o 6.0, że nie działa na "starszych" telefonach, na których bez problemu działa 5.2...
Jak widać, ani jednym, ani drugim nie da rady zaspokoić oczekiwań :lol:

Ja zostaję przy 5.2, bo dla mnie nic nowego i potrzebnego w 6.0 nie ma.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez algi » czwartek, 9 wrz 2010, 12:46

Jak dla mnie widok 3D jest lepszy, nowe menu dostepne podczas jazdy jest lepsze (sam dałem NE taki pomysł), przeglądanie mapy jest szybsze/płynniejsze....

Zawód raczej wynika z braku "radarów on-line" i auto przeliczania opartego o CT online (to drugie było zapowiadane w v.6.0)

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez luksoft » czwartek, 9 wrz 2010, 12:51

Także zainstalowałem. Od razu błąd:

Przy pisaniu w telefonie z klawiaturą (nokia e72) nie działają klawisze numeryczne. Przy normalnym interfejsie telefonu, żeby wpisać 8 muszę nacisnąć i przytrzymać klawisze B/8 lub trzymając klawisz funkcyjny wcisnąć B/8. Tymczasem przy wpisywaniu punktu docelowego gdy wciskam i trzymam B/8 pojawiają się litery B, a w przypadku drugim pojawia się litera t (zapewne od tuv8 na klawiaturze tradycyjnego telefonu). W żadnej innej aplikacji nie spotkałem tego problemu.
luksoft

Telefon: Galaxy SII

Postprzez Andrzej » czwartek, 9 wrz 2010, 12:53

algi napisał(a):Wynika z tego że abonamenty na 12 i 24 miesiące to kiepska inwestycja. Nigdy nie wiesz czy za pół roku Twój telefon nie zostanie odstrzelony.

Uważam, że pisząc w ten sposób sugerujesz nieprawdziwą rzecz, że te abonamenty tracą ważność. Nic takiego nie ma miejsca, wszystkie telefony są wspierane przez cały czas obowiązywania abonamentów.
Przypominam też, że trwają jeszcze prace nad wersją 6.0 na Gt50x.
Andrzej
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Postprzez Wojtex16 » czwartek, 9 wrz 2010, 13:03

mstelmach napisał(a):Pojawia sie flaga w miejscu, ktory 'pokazujesz na mapie'.

No właśnie nie mam tej flagi? Dodam, że mam wyłączone pokazywanie moich punktów na mapie.
Natomiast jak mam włączone pokazywanie moim punktów to wtedy ta flaga jest.

Więc mam dalej problem z brakiem flagi na mapie. Moje punkty mam wyłączone na mapie.
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez mentos11 » czwartek, 9 wrz 2010, 13:04

algi napisał(a):Jak dla mnie widok 3D jest lepszy, nowe menu dostepne podczas jazdy jest lepsze (sam dałem NE taki pomysł), przeglądanie mapy jest szybsze/płynniejsze....

Zawód raczej wynika z braku "radarów on-line" i auto przeliczania opartego o CT online (to drugie było zapowiadane w v.6.0)

Spoko poczekamy do 2011 i bedzie wprowadzone :)
Zainstalowałem wersję finalną 6.0 i praktycznie nie widzę różnicy pomiędzy betą 5.
Jest błąd zgłaszany przeze mnie, dotyczący powrotu z widoku trasy podczas nawigacji do nawigacji. Powrót jest aż do menu głównego a wystarczy zmienić jedną linijkę kodu aby prowadził do opcji "kontynłuj nawigację" :(
Jeszcze zauważyłem w usługach nowa usługę nawigacja za pomocą komunikacji miejskiej za 10,98zł na 12 miesięcy.
Narazie jest za darmo przez 1 miesiąc, podejżewam na zasadzie testu i w celu marketingowym :D a za miesiąc zobaczymy wersję 6.1 z poprawkami, którymi nie udało się wprowadzić.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez algi » czwartek, 9 wrz 2010, 14:02

Andrzej napisał(a):

Uważam, że pisząc w ten sposób sugerujesz nieprawdziwą rzecz, że te abonamenty tracą ważność. Nic takiego nie ma miejsca, wszystkie telefony są wspierane przez cały czas obowiązywania abonamentów.
Przypominam też, że trwają jeszcze prace nad wersją 6.0 na Gt50x.

Nie twierdzę że abonamenty znikają, przestają działać. Starsze wersje działają.
Chodzi o to że inaczej człowiek podchodzi mając stary kilkuletni telefon (np. mój poprzedni Nokia 6300 z dokupionym zewnętrznym modułem GPS) - ma świadomość że ten telefon jest bardzo stary (ale jary :) a inaczej gdy człowiek zmienia telefon i wybiera nowy telefon utwierdzając się że jest rekomendowany i mając nadzieje (tak tak wiem.. matką głupców ;) że soft na tak świeży telefon będzie dalej rozwijany.
Po prostu trzeba wziąć także ten aspekt pod uwagę przed zakupem długoterminowego abonamentu (12 lub 24 miesiące). Krótszych abonamentów to nie dotyczy.

Bardzo się cieszę że trwają prace nad v.6.0 dla telefonów LG GT 50x, kibicuje i trzymam kciuki.

Oczywiście mam już świadomość, że ver. 7.0 na pewno nie będzie dostępna dla tych telefonów ale do tego czasu rzeczywiście te telefony staną się już "leciwe", jak obecnie wspomniana przeze mnie Nokia 6300 którą wcześniej używałem od v.3....

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez algi » czwartek, 9 wrz 2010, 14:08

mentos11 napisał(a):Spoko poczekamy do 2011 i bedzie wprowadzone :)

Nie wiem czy "się załapię" - mam "starszy" telefon ;-)

Co do kontroli drogowych on-line. Tutaj NE jako system on-line ma pole do popisu. W SpeedAlarm nie ma trasy i zdarzyło mi sie byś ostrzeganym o kontroli radarowej na drodze poprzecznej, którą nie jechałem (czyli dla mnie to był fałszywy alarm).

Sugeruje też dodanie opcji "wypadek" - wtedy system byłby informowany o zagrożeniu na drodze i tworzącym się korku (wsparcie dla CT Online, które nie zawsze działa tak jak byśmy to sobie życzyli)

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Poprzednia stronaNastępna strona