Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

LG KC910

Re: LG KC910

Postprzez blaz » wtorek, 19 paź 2010, 04:35

czyli co teraz można z tym zrobic? czekac az beda nowe testy nowszej wersji, po prostu co kilka dni wchodzic w beta.getne w nadzieji ze znów bedzie NE w telefonie?:) czy błagac zeby ktos wrzucił bete, chocby jakas stara 5 czy 4 byle działajaca? bo googlowanie nic nie daje, same linki do beta.getne sa:/
blaz
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LG MK900

Postprzez roman_tp » wtorek, 19 paź 2010, 06:17

blaz napisał(a):czyli co teraz można z tym zrobic? czekac az beda nowe testy nowszej wersji, po prostu co kilka dni wchodzic w beta.getne w nadzieji ze znów bedzie NE w telefonie?:)

pozostaje ci opłacić abonament. na nową bete nie czekałbym. nie ma jeszcze żadnych informacji o nowej wersji, tym bardziej, że jeszcze rozwiązują problemy ostatniej wersji na WM.

do użytkowników i NE.
swojego czasu NE chwalił się, że liczba użytkowników przekroczyła 500 tys.
powyżej właśnie przykład, jacy użytkownicy wchodzą w skład tej liczby. rejestrują się, licznik rośnie i tylko tyle.
mnie bardziej interesowałoby ile abonamentów zostało sprzedanych, a nie ile osób się zarejestrowało.
rejestracja nie jest wyznacznikiem, że ktoś korzysta z NE.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez ALEX » wtorek, 19 paź 2010, 09:23

roman_tp napisał(a):mnie bardziej interesowałoby ile abonamentów zostało sprzedanych, a nie ile osób się zarejestrowało.

A ja bym chciał ilość osób online...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez vtec_z » wtorek, 19 paź 2010, 09:36

ALEX napisał(a):
roman_tp napisał(a):mnie bardziej interesowałoby ile abonamentów zostało sprzedanych, a nie ile osób się zarejestrowało.

Czy "online" ma oznaczać ilość osób z włączoną nawigacją? To mało - lepiej ilośc osób przesyłających dane do CT ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez roman_tp » wtorek, 19 paź 2010, 10:02

ja przepraszam, że teraz rozmawiamy nie na temat, lecz tak naprawdę to nie ma znaczenia - gowy nam nikt nie urwie.
wspomagam się SA, liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 73 tys.
tym samym się szczyci NE - jak największa liczbą.
ile jest aktywnych/wykupionych abonamentów się nie dowiemy. mogę się tylko domyślać, że poniżej 100 tys.
liczba użytkowników online miałaby sens, lecz to się wiąże z ciągłym przesyłem danych - mi to ti to bo mam 3GB miesięcznie ;)
tylko ilu użytkowników w polsce korzysta w 95% z wszelkich dobrodziejstw jakie daje mu telefon?
większość jest oburzona na samą myśl, że w trakcie nawigacji musi się łączyć z internetem.

ciemnogród - to druga sprawa.
zadzwonili z sieci i zaproponowali noooowy telefon. uwaga: samsung avila gps.
się pytam, jaką nawigacje ma ten telefon. dowiedziałem się, że ten telefon ma moduł gps. pytam a co mogę wgrać, aby korzystać z nawigacji.
mapy mogę bezpośrednio pobierać z internetu, bo ten telefon ma...... symbiana - rozwalił mnie :lol:
wciskają telefony z modułem gps i jedyną aplikacją działającą na tym telefonie - NE.
abonent rejestruje się, patrzy co to jest, a po miesiącu najczęściej niespodzianka - dodatkowe opłaty za GPRS.
klient stracony, statystyki NE podniesione.

można ponownie wypisywać to co chcielibyśmy widzieć w NE, co bardziej się przyda, co na pewno się przyda.
ponowić całą akcję?
znowu ktoś napisze, że jestem malkontentem, że tylko narzekam a nie widzę pozytywów. no nie widzę, bo nie mogę widzieć, jak nie mam produktu.
mam wypisywać zalety KSN? też nie ma sensu, choć tu nazbierałoby się. możliwości modyfikacji menu, wyglądu samej mapy, kolory, układ wyświetlanych informacji, zwiększanie czcionki - tzw. design
tylko po co? NE oferuje najprostszą, najlepszą aplikację gps działającą w JAVA - teoretycznie na każdym telefonie.
każdy, nie znaczy najlepszy.

był test nawigacji, NE wygrał. pytanie należy zadać, czy produkt, który osiągnął drugie miejsce miał włączoną tylko usługę am'trafic, czy również miał włączoną usługę miplosync?
ja korzystam z obu - obie online i może mi się wydaje, ale wydaje mi się że to przynajmniej działa. mało tego - to DZIAŁA na moim telefonie.
roman_tp

Postprzez ALEX » wtorek, 19 paź 2010, 10:25

vtec_z napisał(a):
ALEX napisał(a):

Czy "online" ma oznaczać ilość osób z włączoną nawigacją? To mało - lepiej ilośc osób przesyłających dane do CT ;)

To miałem na myśli. Bo sama nawigacja jest przecież offline.
ALEX

Postprzez ALEX » wtorek, 19 paź 2010, 10:26

roman_tp napisał(a):NE oferuje najprostszą, najlepszą aplikację gps działającą w JAVA - teoretycznie na każdym telefonie.

Nie tylko - jest tez wersja na Androida.
ALEX

Postprzez roman_tp » wtorek, 19 paź 2010, 10:28

ALEX napisał(a):
roman_tp napisał(a):NE oferuje najprostszą, najlepszą aplikację gps działającą w JAVA - teoretycznie na każdym telefonie.

ale w JAVA!

poszukam wypowiedzi pracownika NE
roman_tp

Postprzez ALEX » wtorek, 19 paź 2010, 10:34

roman_tp napisał(a):
ALEX napisał(a):

ale w JAVA!

poszukam wypowiedzi pracownika NE

Hmm, tego nie wiem. Natomiast wiem jaka jest różnica w pracy NE na WM i Androidzie (na korzyść tego drugiego).
ALEX

Postprzez roman_tp » wtorek, 19 paź 2010, 10:35

znalazłem --> topic89-130.html#p7958
Andrzej napisał(a):
roman_tp napisał(a):wracając do informacji, że NE jest też na androida.
czy to działa tak samo jak na WM?
czyli, że jest to jednak nadal aplikacja pod JAVA, czy już pod android?

Obecnie wszystkie wersje NaviExperta są napisane w javie. W przypadku większości telefonów jest to java J2ME, w przypadku Androida jest to specjalna platforma javy dostępna w tym systemie. Wersja na WM to wersja J2ME uruchamiana przez maszynę wirtualną javy zainstalowaną w telefonie.

tylko JAVA. aplikacja nie jest pisana dla Androida, WM czy Bada - jest pisana dla JAVA.
roman_tp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010