Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez KasiaD » czwartek, 16 wrz 2010, 18:04

vtec_z napisał(a):- opcja "odbieranie punktów GPS" włącza się ponownie po restarcie NE


Potwierdzam i zwracam honor.

Oba bugi będą poprawione.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 862
Dołączył(a): czwartek, 22 lip 2010, 09:44
Telefon: Samsung S9

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez arturi33 » czwartek, 16 wrz 2010, 18:16

Witam,

Telefon SE Satio, niebrandowany, soft R2AK006
Odinstalowana wersja NE 5.2.1 , sciągnięta przez GPRS v6.0

1. Przeniesienie konta powiodlo się dopiero za 3 razem - wcześniej komunikaty o braku polączenia GPRS.
2. Przy uruchamianiu programu w czasie pytania o zezwolenie na polączenie z siecią internetową 2 razy telefon się zawiesil i trzeba bylo go zrestartować ( w 5.2.1 ani razu sie to nie zdarzylo ) Natomiast w obu wersjach po zakończeniu nawigacji i zamknięciu programu również często wymagal restartu, gdyż pojawia się najcześciej czarny ekran.
3. Po restarcie telefonu pozmienialy się ustawienia mapy np kategorie POI i trzeba bylo wszystko ustawiać na nowo.
4.Brak mozliwości edytowania parametrów spalania ( funkcjonuje tu klawiatura telefonu ) Udalo się dopiero przy pomocy metody przecinków, o których przeczytalem na forum.
5. W czasie nawigowania zdarzyl się przypadek, że w tej samej odleglości znalazl się fotoradar i manewr skrętu w prawo. NE dostal wtedy "zadyszki" Najpierw bylo slychać urywki komunikatów, potem padlo: jedziesz w zlym kierunku i dopiero po chwili komunikat o radarze i skręcie.
6. Nie wiem czy ma to związek z v.6.0 ale na v.5.2.1 dużo szybciej lapalo mi lokalizację GPS. W v.6.0 dluuuugo miga sobie przekreslona ikona GPS zanim zlapie sygnal.
7. Poza tymi uwagami narazie program dziala jak dla mnie zadowalająco m.in. śledzenie pozycji, komunikaty nie są spóźnione, wytyczanie trasy, sciąganie mapy w miare szybko, nowe menu Nawigacji OK.

Największy mankament na tą chwilę to niestabilność programu z którą się spotkalem w v6.0.

Pozdrawiam
arturi
arturi33
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 16 wrz 2010, 17:43
Telefon: Sony Ericsson Satio

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez vtec_z » czwartek, 16 wrz 2010, 20:58

Marian napisał(a):Tu pytanie do v_tec'a: czy istnieją jakieś zasady, które pozwalają na wydedukowanie umieszczonych na nich treści, czy też trzeba zrobić indywidualne zdjęcie każdej tablicy, bo zasad brak?


v_tec czy vtec_z - niewielka różnica skoro i tak wiadomo o kogo chodzi :) Wystarczy także prozaiczny Witek.

Regulacje prawne dotyczące formy i treści znaków kierunku i miejscowości zawarte są w Rozporządzeniu Ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (dla dociekliwych - Dz.U. 2003 nr 220 poz. 2181). Fragment, który nas interesuje (Znaki kierunku i miejscowości) zawarty jest w rozdziale 6 załącznika nr 1 do rozporządzenia (link: znaki kierunku i miejscowości).
Niestety, pomimo pewnego uporządkowania tematu nie wprowadzono ścisłych oraz jednoznacznych zasad i w efekcie istnieje pewna dowolność w treściach umieszczanych na tablicach. Dołóżmy do tego tablice ustawione przed wejściem w życie cytowanego przepisu (wciąż takie istnieją), niechęć niektórych zarządców dróg do gruntownego zapoznania się z prawem, animozje i sympatie pomiędzy mieszkańcami różnych miejscowości i zwykłe niechlujstwo. Widać stąd, że uzyskanie zgodności nazw umieszczonych na znakach z komunikatami NE nie jest możliwe na drodze formalnej.
Jest natomiast pewien element, który powinien być ustalony, który jest umieszczany na znakach i który już w NE jest prezentowany - numery dróg. Można by pomyśleć o wyraźniejszym wyświetlaniu numeru drogi będącej kontynuacją trasy np. w polu piktogramu manewru. Co do komunikatu głosowego wzbogaconego o numer drogi to obawiam się, że tekst może być za długi, szczególnie gdy kolejne manewry wykonywane są w małych odległościach od siebie.

P.S. Ruch drogowy jest tylko jednym z moich zainteresowań, fachowcem jestem od sterowania ruchem w transporcie... przywiązanym do szyn :geek:
First man, then machine (Soichiro Honda)
Avatar użytkownika
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 976
Dołączył(a): czwartek, 10 wrz 2009, 07:51
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Lumia 640XL LTE

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez lchmiel » czwartek, 16 wrz 2010, 22:32

vtec_z napisał(a):
lchmiel napisał(a):Wracam do tematu "lekko w lewo", "lekko w prawo", gdy w rzeczywistości jest prosto, a mamy tylko minąć odgałęzienie.


Zastanawiam się, czy te komunikaty są wynikiem algorytmu NE czy może przyczyna tkwi w konstrukcji map cyfrowych.
(...) Przez analogię do rysunków tworzonych wektorowo (np. AutoCAD) wyobrażam to sobie jako zbiór punktów połączonych elementami liniowymi, przede wszystkim odcinkami i być może łukami. Jeżeli do punktu oznaczającego rozgałęzienie dochodzi jeden odcinek (A) - patrząc w kierunku jazdy - to wychodzą z niego dwa odcinki (w bok B i prosto C ). Kąt tworzony przez odcinki A i B jest oczywiście różny od 180 stopni, ale co jest z kątem pomiędzy A i C? Powinien być równy 180 stopni, ale - zależnie od dokładności zlokalizowania następnego punktu na drodze głównej - może być od tej wartości różny. To może być przyczyną generowania dziwnych - z punktu widzenia kierowcy - komunikatów o lekkim skręcie dla jazdy na wprost.
Czy można temu zaradzić? Na pewno tak na etapie tworzenia mapy cyfrowej, wymaga to zwrócenia uwagi na to by odcinki A i C leżały na tej samej prostej. Jeżeli jednak mamy już mapę z takimi błędami to podczas wyznaczania trasy i tworzenia listy manewrów powinno się wprowadzić pewną tolerancję przy określaniu kierunku na wprost.


Mogę tylko przypuszczać, że na mapie są odcinki proste, albo może aproksymuje się pewną liczbę prostych odcinków krzywymi określonego typu i bada kąty między stycznymi w ich końcach, a potem stosuje jakieś tolerancje, progi, które są zmieniane z wersji na wersję. Zmniejszamy próg - na jednych skrzyżowaniach się poprawia, na innych pogarsza, i odwrotnie. Dlatego potrzebne byłyby nowe koncepcje, które usuną wszystkie niedogodności starych.

Ale zawsze pozostanie pytanie z dziedziny zbiorów rozmytych: czy ta droga jest jeszcze prosta, czy to już zakręt? Czy skręcam w lewo, czy "łagodnie w lewo"? (Zawsze wtedy staram się zrobić to "łagodnie", nie rzucić pasażerami o drzwi :lol: .)
LChmiel
Avatar użytkownika
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 1339
Dołączył(a): piątek, 21 sie 2009, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez Marian » czwartek, 16 wrz 2010, 22:55

Dziękuję za odpowiedź.
vtec_z napisał(a): ...Niestety, pomimo pewnego uporządkowania tematu nie wprowadzono ścisłych oraz jednoznacznych zasad i w efekcie istnieje pewna dowolność w treściach umieszczanych na tablicach. ...Widać stąd, że uzyskanie zgodności nazw umieszczonych na znakach z komunikatami NE nie jest możliwe na drodze formalnej.
Nie szkodzi. W odniesieniu do NE to i tak fantazjowanie. Ale dlaczego sobie tego odmawiać.
vtec_z napisał(a):Jest natomiast pewien element, który powinien być ustalony, który jest umieszczany na znakach i który już w NE jest prezentowany - numery dróg. Można by pomyśleć o wyraźniejszym wyświetlaniu numeru drogi będącej kontynuacją trasy np. w polu piktogramu manewru.
Tak. Oprócz tego są także nazwy ulic. A przy wyborze drogi na skrzyżowaniu istotne jest która drogę (ulicę) wybrać. W NE jest dokładnie na odwrót. Wyświetla się numer (nazwa) drogi, którą aktualnie jedziemy. To też może być ciekawe, ale nie wnosi nic do wyboru właściwej drogi na skrzyżowaniu.
vtec_z napisał(a):Co do komunikatu głosowego wzbogaconego o numer drogi to obawiam się, że tekst może być za długi, szczególnie gdy kolejne manewry wykonywane są w małych odległościach od siebie.
Na ogół w jednym miejscu krzyżują się dwie drogi o różnych numerach, a kolejne blisko siebie położone manewry są wykonywane na łącznicach. Zresztą nie każdy komunikat musi mieć ten sam format.
vtec_z napisał(a):P.S. Ruch drogowy jest tylko jednym z moich zainteresowań, fachowcem jestem od sterowania ruchem w transporcie... przywiązanym do szyn :geek:
Czyli starasz się łączyć przyjemne z pożytecznym:
vtec_z napisał(a):Popieram Tiry na tory!
;)
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 1122
Dołączył(a): czwartek, 9 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Telefon: Samsung Galaxy A3

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez algi » piątek, 17 wrz 2010, 08:14

vtec_z napisał(a):P.S. Ruch drogowy jest tylko jednym z moich zainteresowań, fachowcem jestem od sterowania ruchem w transporcie... przywiązanym do szyn :geek:


SRK na ITPW ? :)

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
Avatar użytkownika
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 1379
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lip 2009, 10:18
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Galaxy Note 10+

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez vtec_z » piątek, 17 wrz 2010, 08:22

algi napisał(a):SRK na ITPW ? :)


Bingo :!: :D
First man, then machine (Soichiro Honda)
Avatar użytkownika
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 976
Dołączył(a): czwartek, 10 wrz 2009, 07:51
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Lumia 640XL LTE

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez algi » piątek, 17 wrz 2010, 08:23

vtec_z napisał(a):
algi napisał(a):SRK na ITPW ? :)


Bingo :!: :D


Tak więc z LTW pozdrawiam :)

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
Avatar użytkownika
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 1379
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lip 2009, 10:18
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Galaxy Note 10+

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez zajoncpoziomka » piątek, 17 wrz 2010, 10:21

Witam,

moje uwagi odnośnie najnowszej wersji i ekranów dotykowych:
- po wybraniu PROWADŹ DO pojawia się menu z i do, przy czym zajmuje ono 1/3 ekranu i czasem trudno palcem trafić w samochodzie. Nie mówiąc o przejściu do szczegółowego menu po prawej stronie. Skoro wybranie opcji i tak powoduje przejście do nowego ekranu to dlaczego to jest takie małe i niewygodne.
- na mapie nawigacji bardzo przydał by się tryb umożliwiający "kliknięcie" na poi bez przechodzenia do mapy. Przykładowo jadę sobie i widzę restaurację, to klikam na niej i przechodzę do szczegółowych informacji. Aż się prosi na dotykowych ekranach.

I ogólne uwagi co do wersji:
- nadal nie ma możliwości katalogowania własnych punktów, co utrudnia połapanie się. Ponadto, jeśli się planuje wyjazd w obcy teren to w przypadku katalogu łatwo byłoby zaznaczyć sobie parę POI tudzież adresów, które chce się odwiedzić. Teraz trzeba by kombinować w stylu "Kraków Restauracja nr 1", "Fajna knajpa na trasie do Zakopanego" itp.
- nadal nie wyświetla nazwy miejscowości, w której jesteśmy - to już jest chyba banalne do zrobienia, a często jest to potrzebne zwłaszcza w wioskach i miasteczkach,
- przydałaby się opcja, która automatycznie powiększałaby widok w terenie zabudowanym np do 500 m, a na trasie do 2 km (lub inaczej), z opcją ustawienia wg własnych preferencji oczywiście,
- nadal czekam na portal dla użytkowników do planowania trasy, przeglądania itp.
- ostatnio coś wolno działają serwery, co jest bardzo denerwujące przy zjechaniu lub przeliczaniu trasy w obcym mieście, gdzie czas reakcji powinien być bardzo krótki.

Ogólnie jednak z programu jestem zadowolony, korzystam od ponad 1,5 roku i każdemu polecam. W znaczącej większości przypadków się przydaje.

Kuba
zajoncpoziomka
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 17 wrz 2010, 10:01
Lokalizacja: Poznań
Telefon: 5800

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez mentos11 » piątek, 17 wrz 2010, 10:31

Ameryki nie odkryłeś.
Wszyscy chcemy to mieć.
Pożyjemy zobaczymy :roll:
Ale każda opinia jest argumentem do zmian :D
Avatar użytkownika
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 2964
Dołączył(a): piątek, 20 sie 2010, 08:02
Lokalizacja: Wawa
Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron
Obserwuj nas na Facebooku Strona gwna NaviExpert NaviExpert Newsletter Blog NaviExpert