Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez potworny » piątek, 17 wrz 2010, 13:45

Kolejne uwagi.

Po pierwsze kdzwonek groził mi banem na tym forum, o czym oczywiście zamierzam poinformować Wszystkich Świętych w NE. Przy okazji szczegółowo opiszę czas odpowiedzi na moje zgłoszenia błędów poprzez formularz oraz czas wprowadzania prostych poprawek na mapach. Brawo, kolego kdzwonek, pogłębiasz tylko moją opinię na temat żenującego podejścia do klienta w Waszej firmie.

Znowu pojawiał mi się komunikat o błędzie połączenia GPRS, co później, po wyjściu i wejściu do planowania trasy lub po wejściu do dema nawigacji skutkowało białym ekranem zamiast oczekiwanej mapy.
Wpisałem adres "Kobielska 13" w wyszukiwarce. Adres ten pojawił się dopiero jako piąty wynik, zaraz po jakichś niepotrzebnych wpisach.

Coraz bardziej podoba mi się planowanie podróży autobusami.
potworny

Postprzez KasiaD » piątek, 17 wrz 2010, 16:57

Ostrzeżenie dotyczyło użycia obraźliwych określeń w stosunku do zespołu NE. Część postów została usunięta, ponieważ nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji o wersji 6.0
EOT

Wracając do tematu i Satio. Brak możliwości edycji spalania jest ewidentnym błędem, będzie poprawione (przyjrzymy się temu również na innych telefonach).

Co do reszty zgłoszonych błędów dotyczących Satio - testujemy.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez zizumur » sobota, 18 wrz 2010, 22:01

Do poprawki:

1. Nokia E71/E72: nie da się wpisać diakrytyków. Tzn. nie da się zrobić tego zwyczajnie. Można wpisać trzymając "strzałeczkę" i klikając odpowiednią ilość razy klawisze 1-9.
2. Na drugi dzień po zainstalowaniu wersji 6.0 NE przestał(a) mówić. Próbowałem ponownie wybrać język/lektora - nic nie pomaga, milczy.
3. NE 6.0 nie mógł wyszukać adresu, który na pewno istniał wcześniej (Aleja Róż, Wrocław)
zizumur
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia E72

Postprzez vtec_z » niedziela, 19 wrz 2010, 10:19

zizumur napisał(a):(...) 3. NE 6.0 nie mógł wyszukać adresu, który na pewno istniał wcześniej (Aleja Róż, Wrocław)

Ulica nadal istnieje w bazie NE ale jako "Róż" bez "Aleja".

A więcej na ten temat tutaj: zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-550.html#p9080
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 20 wrz 2010, 08:05

Pierwszy raz nawigacja zrobiła mnie w JAJO!!!
Jechałem trasą łazienkowską według podpowiedzi głosowych.
Cały czas słyszałem że mam się trzymać lewej strony, przejźdżając obok ślimaka spojżałem na ekran a tam jak byk pokazane że mam jechać prawą stroną żeby skręcić na ślimaku w lewo!!!
Było już za późno i przejechałem przez most :(
To już nie pierwszy raz jak opisy głosowe nie zgadzają się z opisem graficznym, ale pierwszy raz dałem się zrobić w JAJO!!!
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 20 wrz 2010, 09:25

mentos11 napisał(a):Jechałem trasą łazienkowską według podpowiedzi głosowych.
Cały czas słyszałem że mam się trzymać lewej strony, przejźdżając obok ślimaka spojżałem na ekran a tam jak byk pokazane że mam jechać prawą stroną żeby skręcić na ślimaku w lewo!!!

Z której strony jechałeś i gdzie zamierzałeś skręcić?
vtec_z

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 20 wrz 2010, 11:42

vtec_z napisał(a):
mentos11 napisał(a):Jechałem trasą łazienkowską według podpowiedzi głosowych.

Z której strony jechałeś i gdzie zamierzałeś skręcić?

Jechałem z Centrum w stronę Pragi z zamiarem wjechania na wisłostradę na gdańsk, ale się nie udało :cry:
mentos11

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 20 wrz 2010, 12:44

[quote="mentos11
Jechałem z Centrum w stronę Pragi z zamiarem wjechania na wisłostradę na gdańsk, ale się nie udało :cry:[/quote]

Przejeżdżam tamtędy dość często i słyszę najpierw kilkakrotne "trzymaj się prawej, potem trzymaj się lewej" zgodnie z ustawionymi przeze mnie odległościmi od manewru (500m, 200m i 100m) a potem "trzymaj się lewej". Podgląd manewrów na tej trasie wygląda właściwie:
Łazienkowska-Wisłostrada - trasa.jpg
Łazienkowska-Wisłostrada - opis trasy.jpg

Jak masz ustawione u siebie odległości dla komunikatów głosowych? A może po prostu byłeś jeszcze nie do końca obudzony i coś przegapiłeś ;) ?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 wrz 2010, 13:53 przez vtec_z, łącznie edytowano 1 raz
vtec_z

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 20 wrz 2010, 13:12

Nie wiem co jest grane ale teraz puściłem demo nawigacji i wszystko było ok.
Jak jechałem cały czas mówił trzymaj się lewej i tak z 5 razy, a teraz jak odsłuchałem to mówił trzymaj się prawej strony za 50m trzymaj się lewej strony?
Trochę to wyglądało jakby się zawiesił albo wyciął środek i zostało trzymaj się lewej, dodam że jechałem szybko co mogło mieć wpływ na podpowiedzi głosowe. :?
mentos11

Postprzez potworny » poniedziałek, 20 wrz 2010, 19:07

mentos11, z moich obserwacji wynika, że Szamsungi potrafią strzelić focha w najmniej oczekiwanym momencie. To prawda, rewelacyjnie szybko łapią fiksa, ale potem potrafi im się coś pomerdać w oprogramowaniu i GPS zaczyna pokazywać głupoty. U mnie pomogła wymiana oprogramowania. Inna sprawa, że w NaviExperta trzeba zawsze patrzeć przy każdym komunikacie głosowym.
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert