Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez sztaba » poniedziałek, 20 wrz 2010, 19:53

to, co działo się dzisiaj na mojej E52 - wołą o pomstę do nieba. NE uparcie pokazywał, że jadę ulicami równoległymi do tych, którymi faktycznie jechałem. Błąd wskazania wynosił dobre 150 metrów! Gdybym był w obcym mieście, to tylko zatrzymać się i złapać za głowę.
Wyłączyłem i włączyłem ponownie aplikację i po chwili udało się mnie szczęśliwie namierzyć. Co prawda kropka cały czas się spóźniała, ale przynajmniej poruszała się po właściwych ulicach.
Coś mam wraenie, że v 6.0 nie udała sę programistom. Tylko patrzeć jak E52 wypadnie (po raz kolejny) z listy rekomendowanych.
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Qbek » poniedziałek, 20 wrz 2010, 20:06

Mnie ostatnio próbowano wmówić, że to wina modułu GPS...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 20 wrz 2010, 20:10

potworny napisał(a):mentos11, z moich obserwacji wynika, że Szamsungi potrafią strzelić focha w najmniej oczekiwanym momencie. To prawda, rewelacyjnie szybko łapią fiksa, ale potem potrafi im się coś pomerdać w oprogramowaniu i GPS zaczyna pokazywać głupoty. U mnie pomogła wymiana oprogramowania. Inna sprawa, że w NaviExperta trzeba zawsze patrzeć przy każdym komunikacie głosowym.

Raczej winę ponosi NE gdyż już raz miałem taką sytuację ze trzy razy usłyszałem skręć w prawo a trasa prowadziła w lewo!
Tylko wtedy wiedzialem jak jechać.
Nie sądzę aby telefon pomylił pliki dźwiękowe.
Natomiast gps działał dobrze.
Wniosek jest jeden nie można slepo wierzyć nawigacji :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez mindzik » wtorek, 21 wrz 2010, 09:28

mentos11 napisał(a):Raczej winę ponosi NE gdyż już raz miałem taką sytuację ze trzy razy usłyszałem skręć w prawo a trasa prowadziła w lewo!

Takie kwiatki to zazwyczaj złe "posklejanie" mapy, już było o tym wspominane kilka razy.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 wrz 2010, 09:43

mindzik napisał(a):
mentos11 napisał(a):Raczej winę ponosi NE gdyż już raz miałem taką sytuację ze trzy razy usłyszałem skręć w prawo a trasa prowadziła w lewo!

Takie kwiatki to zazwyczaj złe "posklejanie" mapy, już było o tym wspominane kilka razy.

Najbardziej wkurzające jest to ze nawigacja mówi jedno a pokazuje co innego?
Taka schizofremia aplikacji :lol:
Oj czyżby mój NE złąpał virusika trzeba zaaplikować witaminkę :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » wtorek, 21 wrz 2010, 21:39

Takie ikonki znam, bo widać je gdy jedzie się np. drogą ekspresową, gdzie dwie jezdnie są rozdzielone barierką.
Ale co taka ikonka oznacza, gdy jadę przez miasto ulicą o jednej jezdni.
Obrazek

Czyżby "możliwy fotoradar" np. na trójnogu? Jeśli tak, to skąd macie taką bzdurną informację? Dodam, że masztu tam nie ma, nie było i nie będzie, bo nie ma takiej potrzeby. Tam się nie da szybko jechać :lol:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez arturi33 » poniedziałek, 25 paź 2010, 20:09

Witam,

Telefon SE Satio, niebrandowany,soft R2AK006, sieć Era Tak Tak, NE v.6.0

Kolejny test: trasa ok. 80 km, bardzo prosta, poza wielkimi miastami ( bez ślimaków, dróg równoległych itp. ) 1 rondo, kilka prostych skrzyżowań, 1 punkt pośredni ( oczywiście na wszelki wypadek dobrze mi znana )
1. W dalszym ciągu każdorazowe problemy podczas uruchamiania programu ( np. szary ekran bez 4 ikon po uruchomieniu )
2. Wytyczanie trasy, pobieranie - tutaj wszystko w porządku, bez uwag np. ominięta została droga zamknięta od czasu powodzi.
3. Po rozpoczęciu nawigacji bardzo ale to bardzo długo łapie aktualną pozycję GPS ( w v.5.1 nie było z tym problemu )
4. W czasie jazdy bardzo częste, irytujące wręcz komunikaty: "zjechałeś z trasy, jesteś poza trasą, przeliczam trasę " w nastepujących sytuacjach ( w v. 5.1 również to występowało )
- bezpośrednio przed mającymi nastąpić komunikatami o manewrach lub ostrzeżeniach
- na skrzyżowaniach - w czasie oczekiwania na czerwonych światłach lub na przepuszczenie pojazdów z pierwszeństwem
- przed rondami - w czasie powolnego dojazdu do niego oraz bezpośrednio po wyjeździe z niego
- czasami nawet na prostej drodze przy bezchmurnym niebie, bez wysokich drzew i budynków wzdłuż niej
5. W około 2/3 trasy nastapił ostatni sensowny komunikat: "za 100 m punkt pośredni" i potem nawigacja jak to mówią padła. Zaczęła powtarzać w kółko " za .... m jeśli to możliwe zawróć, przeliczam trasę, za ......m..." i nic nie pomogło, ręczne przeliczanie, nic.
6. Po wyłączeniu nawigacji telefon "zwariował" całkowicie, nawet aparat fotograficzny przestał działać. Wersja 5.1 również destabilizoawła telefon ale nie aż w takim stopniu.Tym niemniej po każdorazowym użyciu NE ( w obu wersjach ) telefon wymaga restartu.
7. W drodze powrotnej próbowałem jeszcze skorzystać z funkcji "prowadź do" - Dom ale nawigacja nie zdołała złapać mojej pozycji więc dałem sobie spokój.
8. Wspomnę może jeszcze o drobniejszych problemach jak np. nie pokazywaniu niekiedy rzek, chociaż akurat staję w korku na środku mostu, czy opóźnieniach w pokazywaniu aktualnej pozycji.

Jeszcze raz powtórzę - całe szczęście, że trasę dobrze znałem
arturi33

Telefon: Sony Ericsson Satio

Postprzez arturi33 » poniedziałek, 25 paź 2010, 20:48

Podsumowując moje dotychczasowe doświadczenia z NE na telefon Satio powiem tak: sama idea tego typu programu jest idealna jak dla mnie czyli osoby sporadycznie korzystającej z nawigacji GPS. Jest ona bowiem zawsze dostępna pod ręką ( telefonem ), przy każdorazowym uruchamianiu aktualizowana i ma krótkie i tanie abonamenty a także gadżety w stylu CT.
Niestety w moim przypadku wszystko to ładnie brzmiało w teorii bo w praktyce zawiodło mnie z kretesem.Program okazał się całkowicie niestabilny a w dodatku destabilizuje także działanie samego telefonu. Co ja bym zrobił, gdybym się wybrał z nim w całkowicie nieznane mi tereny?
Na chwilę obecną dam sobie chyba całkowicie spokój z NE biorąc pod uwagę podejście pracowników NE do problemu. Po moich pierwszych uwagach odnośnie Satio była informacja, że NE testuje problemy i na tym się skończyło. Ani informacji, że wykryto i poprawiono błędy w programie ani, że w dalszym ciągu sie pracuje nad tematem, ani, że w NE wszystko jest w porządku a tylko mój aparat ma skopane oprogramowanie albo, że Symbian w SE nie nadaje się do niczego ( i dlatego SE wycofuje się z tej platformy ) Nic, głucha cisza - zamiecione pod dywan może gość się więcej nie odezwie i będzie spokój.
W sumie to i prawda bo może od czasu do czasu zaglądnę jeszcze na forum aby zobaczyć czy nie ukazała się czasem informacja o uporaniu się z problemami z Satio i wtedy skuszę się może na ponowne przetestowanie NE.
A tymczasem pozdrawiam wszystkich użytkowników NE i życzę im szerokiej drogi a pracownikom NE duzo sukcesów w udoskonalaniu programu.

Pozdrawiam
Arturi
arturi33

Telefon: Sony Ericsson Satio

Postprzez roman_tp » wtorek, 26 paź 2010, 07:13

kolejna osoba, która przeszła na.... inną stronę mocy :roll:
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez algi » wtorek, 26 paź 2010, 09:41

Myślę że w zależności od tego jak NE potraktuje LG GT505, znajdzie się wielu użytkowników którzy posmakują tą inną stronę mocy w niedługim czasie....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Poprzednia stronaNastępna strona