Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez Qbek » poniedziałek, 13 wrz 2010, 20:25

Nie do końca wkrótce...
Kilka tygodni, to maksymalnie 9 :D
Jak łatwo obliczyć, wychodzi max w tygodniu 44-45 ;)
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Radut » poniedziałek, 13 wrz 2010, 20:27

No i niestety, przy przeglądaniu mapy bez GPS w wersji na K850i po każdym wejściu w funkcję "Mapa" z głównego ekranu śledzenie włącza się nie wiadomo kiedy, i przenosi nas do aktualnej pozycji wyznaczonej po GSM. Oczywiście nie da się cofnąć do miejsca w którym byliśmy i trzeba do niego wrócić ręcznie (czyli czasem znowu mozolnie naszukać się tego co już mieliśmy na ekranie), no i trzeba znowu wyłączać śledzenie które włącza się jak ma ochotę.

Druga sprawa w tym trybie śledzenia jak włączymy 3D to zielona kropka jest na środku, zamiast na dole jak przy nawigacji - i niepotrzebnie widzimy teren który już przejechaliśmy, a prawie nie widzimy drogi przed nami. Przecież w wersji 5 to działało dobrze, rozumiem że coś nowego może się nie udać, ale jeszcze żeby psuć to co było dobrze zrobione to uwstecznianie się. Generalnie ta wersja to powinna być kolejna beta, a nie wypuszczać bubel jako wersja oficjalna.

I dlaczego zbliżenie przy manewrze awansowało już do skali 100m? Jeszcze trochę to będziemy oglądać mrówki na jezdni :lol:
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 13 wrz 2010, 20:38

Qbek napisał(a):Nie do końca wkrótce...
Kilka tygodni, to maksymalnie 9 :D
Jak łatwo obliczyć, wychodzi max w tygodniu 44-45 ;)

jak zrobią poślizg jaki nastąpił przy opublikowaniu v.6.0 to może na styczeń zdążą. ;)

biorąc pod uwagę błędy wydanej wersji zastanawiam się czy nie lepiej pracować nad v.7.0 pod WM pominąwszy 6.0 :lol:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez pawel_rsl » poniedziałek, 13 wrz 2010, 20:50

Co do tej "opóźnionej" kopki to najlepsze jest to że komunikaty głosowe wydawane są prawidłowo w odpowiednim czasie.
Druga sprawa to jeszcze nie zauważyłem różnicy między drogami rekomendowanymi i głównymi, pokazuje mi dokładnie to samo.
pawel_rsl

Telefon: SE Xperia X8

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 13 wrz 2010, 20:51

pawel_rsl napisał(a):nie zauważyłem różnicy między drogami rekomendowanymi i głównymi, pokazuje mi dokładnie to samo.

widocznie droga główna jest rekomendowana :lol:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez pawel_rsl » poniedziałek, 13 wrz 2010, 20:57

OK ale dzisiaj jechałem w miejsce do którego można dojechać drogami lokalnymi i drogą wojewódzką więc dla mnie logiczne by było że pokazuje mi rekomendowaną tą pierwszą, a główną tą drugą (główna = wojewódzka). Chyba że logicznie nie myśle :mrgreen:
pawel_rsl

Telefon: SE Xperia X8

Postprzez Radut » poniedziałek, 13 wrz 2010, 21:32

pawel_rsl napisał(a):Druga sprawa to jeszcze nie zauważyłem różnicy między drogami rekomendowanymi i głównymi, pokazuje mi dokładnie to samo.

Powiem że u mnie bardzo często różni się Rekomendowana od Głównymi. Ale nie wyznaczałem jeszcze w pełnej 6.0 tylko w becie, chociaż to i tak pewnie nie ma nic do rzeczy bo trasy układa serwer, a nie aplikacja w telefonie.
Radut

Postprzez supermodel » poniedziałek, 13 wrz 2010, 21:42

TO JAKAŚ KPINA - czekałem na wersję 6.0 jak na zbawienie ponieważ w 5.2.1 zawieszała się ciągle mapa (co zgłaszałem 2 razy bezpośrednio i nic). Testowałem wersje 6.0 beta 4 (przez 4 dni ani razu się nie zawiesiła mapa ideał. Testowałem 6.0 beta 5 (przez 3 dni) 2-3 razy się zawiesiła mapa w okresie testu. WERSJA FINALNA 6.0 i WIELKA LIPA -mapa zawiesza się rzadziej niż 5.2.1 ale na dystansie 100km dzieje się tak 2-3 razy, przy dystansach 10km też się zdarza 1 raz. WIĘC PYTAM O CO CHODZI Z TYM NE. Czy ja już do końca będę skazany na gów..ną nawigację w swoim telefonie za którą zapłaciłem z góry za cały rok??????????????????????????????????????????????? Problem dotyczy samsunga s7220 z sieci orange (soft nigdy nie był przeinstalowywany ani nie był telefon naprawiany, soft orginalny orange)

PYTANIE DO ZESPOŁU NE, co z tym fantem zrobić?

P.S. odp 1: kupić lepszy telefon i zastanawiać się czy NE może zadziała tak jak powinien?!!!!!!
odp 2: kupić lepszy telefon i olać NE i zacząć z korzystać z nawigacji która DZIAŁA i nie zawiesza się?!!!!!!
supermodel

Telefon: WAVE s8500

Postprzez Wojtex16 » poniedziałek, 13 wrz 2010, 21:47

Może to wina tego softu Orange? Bo słyszałem, że brandowe softy potrafią zawieszać telefon.
Jeśli masz możliwość to wgraj najnowszą oryginalną wersję oprogramowania samsunga, a nie od orange.
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez Radut » poniedziałek, 13 wrz 2010, 21:47

Soft Orange to totalne G.Ó.W.N.O., zaznałem tego już w dwóch modelach SE, po wgraniu najnowszego softu niebrandowanego wszystkie problemy jak ręką odjął. A wcześniej - zwiechy, blokowanie się i inne kwiatki. Kumpel podobnie miał z Samsungiem z softem Playowym - po wgraniu niebrandowanego softu telefon odżył :) Brandowane softy to shit.
Radut

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert