Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Przeliczanie trasy w czasie jazdy

Który manewr jest bezpieczniejszy?

Ankieta wygasła poniedziałek, 27 wrz 2010, 20:46

Skręt w prawo.
23
96%
Sekwencja manewrów: zawrócenie w przypadkowym miejscu a następnie wykonanie lewoskrętu (z przecięciem pasa ruchu dla pojazdów jadących z przeciwka).
1
4%

Liczba głosów : 24

Re: Przeliczanie trasy w czasie jazdy

Postprzez KasiaD » czwartek, 16 wrz 2010, 16:48

Marianie, wiadomo, że zmusić nie może, za łańcuch nie ciągnie przecież. Zmuszałaby natomiast do kolejnego przeliczania trasy, pojawiły by się wówczas głosy, że NE dyktuje niewykonalne manewry. Jak już pisałam na owy feralny komunikat ma wpływ bardzo wiele czynników, będziemy starali się usprawnić tą funkcję aby jak to mentos11 napisał - wilk był syty i owca cała...
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez ALEX » piątek, 17 wrz 2010, 11:22

kdzwonek napisał(a):Marianie, wiadomo, że zmusić nie może, za łańcuch nie ciągnie przecież. Zmuszałaby natomiast do kolejnego przeliczania trasy, pojawiły by się wówczas głosy, że NE dyktuje niewykonalne manewry. Jak już pisałam na owy feralny komunikat ma wpływ bardzo wiele czynników, będziemy starali się usprawnić tą funkcję aby jak to mentos11 napisał - wilk był syty i owca cała...

To może propozycje zmian przedyskutujemy na forum (przed jej wdrożeniem)?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez KasiaD » piątek, 17 wrz 2010, 15:37

Alex, jak najbardziej zapraszamy do dyskusji :)
KasiaD

Postprzez jotde » piątek, 17 wrz 2010, 16:55

kdzwonek napisał(a):Alex, jak najbardziej zapraszamy do dyskusji :)

Chyba Alexowi chodziło o to, żeby zespół NE po wybraniu jakieś podejścia do problemu przeliczania przedstawił go na forum, coby więcej użytkowników mogło ocenić, czy to według nich sensowne. Myślę, że może zaowocować cennymi uwagi i chyba nie jest jakimś zdradzaniem tajemnic firmy.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez ALEX » piątek, 17 wrz 2010, 17:16

Mówisz i masz. Moja propozycja: trasa powinna być wyznaczona dokładnie z miejsca w którym znajduje się użytkownik. Bez żadnych wyprzedzeń. Jeżeli nawigacja zdąży wyliczyć trasę, pobrać ją i zaprezentować a użytkownik wykonać manewr to świetnie, jeżeli nie - zaczynamy od początku, znowu w miejscu gdzie się użytkownik znajduje.
ALEX

Postprzez ALEX » wtorek, 21 wrz 2010, 11:46

Mój głos już padł... czekam na Twój.
ALEX

Postprzez ALEX » środa, 22 wrz 2010, 19:21

Dzisiaj wyznaczyłem nową trasę podczas postoju na stacji benzynowej. Mam nadzieję, że nikt nie pomyślał, że NE wyznaczył mi trasę tak jak bym się tego spodziewał. Oczywiście dla mojego bezpieczeństwa powinienem najpierw wjechać w jakaś boczną uliczkę i na niej zawrócić :)
Z moich obserwacji - tylko pierwsza trasa jest wyznaczana "z postoju" - każda kolejna, niezależnie od prędkości jako przeliczenie trasy.
Tak przy okazji - NE nie potrafi wyznaczyć trasy w przypadku przeliczenia jej (ręcznie, "5") na drodze jednokierunkowej gdy jestem bardzo blisko celu - dzisiaj będąc od niego oddalony o około 200m po przeliczeniu usłyszałem, że jestem na miejscu.
ALEX

Postprzez KasiaD » czwartek, 23 wrz 2010, 22:24

ALEX napisał(a):trasa powinna być wyznaczona dokładnie z miejsca w którym znajduje się użytkownik. Bez żadnych wyprzedzeń. Jeżeli nawigacja zdąży wyliczyć trasę, pobrać ją i zaprezentować a użytkownik wykonać manewr to świetnie, jeżeli nie - zaczynamy od początku, znowu w miejscu gdzie się użytkownik znajduje.

mogłyby się pojawić wówczas głosy, że NE niepotrzebnie naciąga na przeliczanie trasy :/... ale jak już wspomniałam zdajemy sobie sprawę z tego, że system wymaga udoskonalenie, jak np. wzięcie pod uwagę kategorii drogi na jakiej znajduje się użytkownik.
KasiaD

Postprzez ALEX » czwartek, 23 wrz 2010, 23:03

kdzwonek napisał(a):
ALEX napisał(a):trasa powinna być wyznaczona dokładnie z miejsca w którym znajduje się użytkownik. Bez żadnych wyprzedzeń. Jeżeli nawigacja zdąży wyliczyć trasę, pobrać ją i zaprezentować a użytkownik wykonać manewr to świetnie, jeżeli nie - zaczynamy od początku, znowu w miejscu gdzie się użytkownik znajduje.

mogłyby się pojawić wówczas głosy, że NE niepotrzebnie naciąga na przeliczanie trasy :/... ale jak już wspomniałam zdajemy sobie sprawę z tego, że system wymaga udoskonalenie, jak np. wzięcie pod uwagę kategorii drogi na jakiej znajduje się użytkownik.

Oczywiście, dokładnie tak jest teraz. Jeżeli w obcym mieście słyszysz zawróć a potem nawigacja każe Ci skręcać w stronę przeciwną niż można by to zrobić gdyby trasa została wyznaczona tak jak proponuję to rzeczywiście, jest to naciąganie użytkowników na koszty.
Zauważ proszę, że nie było na tym forum ani jednego głosu popierającego Twoje zdanie.
ALEX

Postprzez Marian » piątek, 24 wrz 2010, 07:12

kdzwonek napisał(a):... ale jak już wspomniałam zdajemy sobie sprawę z tego, że system wymaga udoskonalenie, jak np. wzięcie pod uwagę kategorii drogi na jakiej znajduje się użytkownik.
To bardzo cenne stwierdzenie i to w kontekscie znacznie szerszym niż tylko przeliczanie trasy. Jest to prawidłowa droga do uzyskania poprawy jakości. Możliwości ekstensywnego rozwoju poprzez samo zwiększanie ilości danych i wprowadzanie nowych bajerów powoli wyczerpują się.
Jeśli chodzi o przeliczanie, to podtrzymuję zdanie ALEXa i swoje. Jeśli użytkownik decyduje się na przeliczanie, to musi być świadomy konsekwencji, tzn. że trasa może ulec zmianie i powinien być na to przygotowany. Krótko mówiąc powinien wtedy starać się jechać pasem pozwalającym na wykonanie potencjalnego manewru. A jak nie zdąży, to trudno. Wie na co się decydował.
Natomiast sytuacja ulegnie dramatycznej zmianie gdy o przeliczaniu i o zmianie trasy będzie decydować nie użytkownik ale NE. Aby nie doprowadzać do niespodziewanych hołubców, NE będzie wtedy faktycznie musiał brać pod uwagę bardzo wiele okoliczności. Jednak co do możliwości powstania od razu jakiegoś inteligentnego rozwiązania jestem raczej sceptyczny, bo NE dotychczas od tego stronił. Będzie to zapewne coś, co zdaniem NE jest statystycznie lepsze od czegoś innego.
Ostatnio edytowano piątek, 24 wrz 2010, 09:04 przez Marian, łącznie edytowano 2 razy
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010