Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Re: Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawigacja

Postprzez kiloff » niedziela, 25 paź 2009, 21:59

Na tej trasie powinno Ci naliczyć (łącznie z uruchomieniem programu, wyszukaniem adresów, zakładając że nie zboczysz z trasy):
- wysłanych 4kB,
- odebranych 32kB.

Wciąż jest u Ciebie coś nie tak:
- z naliczaniem danych,
- z hardwarem.

Co do pierwszego (naliczania) to pomimo uruchomienia w swoim abonamencie pakietu 25MB łączysz się pewnie korzystając z protokołu WAP zamiast normalnego internetu. Jeśli tak jest, to (nie znam LG) gdzieś w telefonie trzeba ustawić jakim protokołem ma się łączyć aplikacja NE lub w ogóle aplikacje Java.
Co do drugiego problemu (hardware'u) to jest to najprawdopodobniej problem odbiornika (nie jest on raczej zbyt czuły, poza tym trzymałeś go w rękach pod dachem, zamiast postawić na desce rozdzielczej lub pod tylną szybą jeśli siedziałeś z tyłu). Jeśli chcesz testować po raz pierwszy NE i zobaczyć jak się sprawuje to wyeliminuj błąd odbiornika ustawiając go w optymalnym miejscu i poczekaj przed jazdą aż złapie fixa (uruchom NE, wejdź w Narzędzia > Zaawansowane > Dane GPS, i poczekaj aż ustali się pozycja, dopiero potem zacznij jechać). Oczywiście nie jest to codziennym rytuałem każdego użytkownika NE - zazwyczaj nie ma problemów z ustaleniem pozycji, a większość z nas mając GPSa w komórce korzysta z "aGPS" co pozwala odbiornikowi ustalić pozycję jeszcze zanim zdążysz wybrać punkt docelowy.

To oczywiście pomysły na podstawie moich domysłów. Sprawdź i daj znać.
kiloff
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Sool » poniedziałek, 26 paź 2009, 06:10

W ustawieniach tel. mam dwie opcje: internet WAP oraz internet Jawa. Zaznaczona jest ta druga. Czytam Wasze sugestie i coraz bardziej wpadam w stresy. :?
Sool

Telefon: LG GT505

Postprzez kiloff » poniedziałek, 26 paź 2009, 09:32

PLUS chyba nie udostępnia profilu internetowego o nazwie "Internet Java"... To jest chyba opcja telefonu w którą się wchodzi i dopiero w niej wybiera się sposób łączenia z internetem, ale nie jestem pewien.
Na stronie PLUSa jest możliwość wysłania na swój telefon konfiguracji internetu - osobno dla WAP i osobno dla GPRS (niestety nie widzę na liście twojego modelu telefonu, więc musiałbyś wybrać jakiś podobny). Powinieneś posiadać oba te profile zapisane w telefonie. Potem (zajrzyj do instrukcji obsługi) ustaw w telefonie dla przeglądarki profil WAP, a dla aplikacji Java profil GPRS.

Panowie z NE powinni Ci tu pomóc, bo w końcu współpracują z LG i preinstalują swoją aplikację na tym telefonie zanim trafi do sklepów.

Dodatkowo załączam swoje pytanie: czy serwer NE może wykryć którym protokołem (WAP czy GPRS) łączy się dany telefon? Jeśli tak, to dobrze byłoby wyświetlać automatyczne ostrzeżenie w programie, że WAP może powodować zwiększenie kosztów transmisji.

Oczywiście mogę się mylić co do powodu tego problemu.
kiloff
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Sool » wtorek, 27 paź 2009, 18:01

No i stało się. Po rozmowie z NE i servis'em LG telefon zareklamowalem u sprzedawcy. Mam klopot z glowy i pełny luz przez 22 dni. Wszystkim forumowiczom którzy zainteresowali sie moim probleme i utwierdzali mnie w przekonaniu, że coś jest nie tak z telefonem, składam szczere podziekowania.
Sool

Telefon: LG GT505

Re: Rzadko jeżdżę w nieznane miejsca.Czy opłaca mi się nawig

Postprzez patryk20 » poniedziałek, 16 paź 2017, 08:20

Ja nie wyobrażam sobie jechać w jakąkolwiek trasę bez nawigacji. Nie to, że mam słabą orientację w terenie, bo po mieście nie jest mi potrzebna (no chyba ze do sprawdzania korków), ale gdy już jadę gdzieś dalej to zdecydowanie się przydaje.
patryk20

Poprzednia strona

Powrót do Pytania ogólne