Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.0.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.0.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez lchmiel » czwartek, 23 wrz 2010, 13:22

A, rzeczywiście! To dobrze, dzięki vtec_z za przypomnienie.

Wprawdzie punkt 2 regulaminu ogólnego Programu Partnerskiego mówi "Użytkownicy systemu NaviExpert mogą otrzymywać PP, które (...) nie mogą być przekazywane innym osobom", ale punkt 7 mówi "NaviExpert sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzania nowych sposobów zdobywania oraz wykorzystywania PP bez konieczności powiadamiania użytkowników", i w końcu, jak przypominasz, w przypadku testowania potrzebny jest "odrębny regulamin".

To stwarza wiele szans.

PS. Przypomina mi się, jak pisaliśmy pewien regulamin mając na uwadze, że najpierw napiszemy bardzo liberalny regulamin, a potem będziemy się go trzymać bardzo rygorystycznie. Wolne państwo = zdrowe prawo + zdrowy rozsądek. Ale to nie matematyka: po odjęciu zdrowego rozsądku od obydwu stron równania prawa strona niestety się zmienia na terror mniejszości. Ale to nie dotyczy naszego tematu, sorry.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez potworny » czwartek, 23 wrz 2010, 22:30

Dzisiaj dostałem od znajomej Punkt GPS. Chciałem podjechać do niej na rowerze, ale nie mogłem z Mapa->Prowadź do wybrać żadnego z odebranych punktów GPS.
potworny

Postprzez potworny » czwartek, 23 wrz 2010, 22:36

Wygląda na to, że ERA blokuje informacje, które pozwalają na lokalizację według nadajników GSM.
potworny

Postprzez ruphert » piątek, 24 wrz 2010, 06:43

Po ręcznym ściągnięciu i zainstalowaniu 6.0.1. gdy włączam aplikację to dostaję informację o nowej wersji i mam przekierowanie na stronę z wersją 6.0.1 :) - Android.

Po drugim starcie jest już normalnie...
ruphert

Telefon: HTC Magic

Postprzez potworny » piątek, 24 wrz 2010, 14:42

Włączenie mapy oznacza biały ekran, który losowo ściąga mapę po małym kawałku. Nie mam bladego pojęcia, w którym momencie nastąpi ściągnięcie danych. Być może trzeba wykonać rytualny taniec, żeby coś pobrać?
Mimo tej masy błędów pozostaję w ogromnym szacunku wobec ciężkiej pracy Szanownych Ekspertów NE.
potworny

Postprzez WoofeR » piątek, 24 wrz 2010, 15:21

potworny napisał(a):Wygląda na to, że ERA blokuje informacje, które pozwalają na lokalizację według nadajników GSM.

Nic nie blokuje.
WoofeR

Telefon: HTC One X, iPhone 5

Postprzez potworny » piątek, 24 wrz 2010, 16:05

W takim razie wygląda na to, że postawili w mojej okolicy jakiś nowy nadajnik, bo tej kropy nie ma. Dzięki WoofeR za informację. :)
potworny

Postprzez lchmiel » piątek, 24 wrz 2010, 22:29

Mam wyłączone "łączenie z GPS przy starcie NE", ale po wejściu w "Demo trasy" program próbuje się łączyć z GPS, nie wiadomo po co. Mam GPS przez Bluetooth, więc jeśli GPSa nie ma, to są komplikacje z połączeniem ze słuchawką, która też jest na Bluetooth, i nie da się posłuchać poleceń głosowych, bo słychać tylko ścinki. Jeśli przez słuchawkę akurat słucha się czegoś innego, z innego programu, to przerywa. O zwykłej rozmowie przez telefon z użyciem słuchawki BT też nie ma wtedy mowy.

Nie widzę sensu, żeby w "Demo" włączać GPS. W jakim celu? To zaprzecza naturze "Demo".
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mindzik » sobota, 25 wrz 2010, 09:10

Jeśli chodzi o nową wersję, to bardzo długo przelicza trasę po zjechaniu z trasy, wczoraj, jadać z Grzybowskiej na lotnisko w Warszawie,
dopiero przy pomniku lotnika program dopiero się odnalazł, a to już z 1/5 trasy.
Nowa trasa przychodziła, na tyle wolno, że gdy dochodziła była już nieaktualna.
I nie wiem czy to wina serwerów NE czy operatora PLUS, ale w wersji 5, w miarę dobrze to działało.
I to nie jest pojedynczy przypadek, zdarza się to coraz częściej.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez potworny » sobota, 25 wrz 2010, 11:58

Zauważyłem, że PLUS dostarcza ostatnio jakiś niemrawy Internet. Ponadto za dnia serwer NE jest dość mocno przeciążony.

Uważnie czytającym to forum Szacownym Ekspertom NE podrzucam nowe pojęcie "load balancing". 8-)
http://www.howtoforge.com/haproxy_loadb ... ebian_etch
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert