Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ponad 300 tysięcy punktów POI w bazie naviExpert

Ponad 300 tysięcy punktów POI w bazie naviExpert

Postprzez HaniaK » wtorek, 21 wrz 2010, 14:44

Baza interesujących punktów tzw.POI w NaviExpert przekroczyła 300 tysięcy. Do bazy dołączyło ponad 50 tys sieciowych punktów handlowych i usługowych, których dostawcą jest serwis esieci.pl. W szczegółowym opisie znajdziesz dane teleadresowe, godziny otwarcia, asortyment i branżę.
Dzięki kontekstowej wyszukiwarce POI Explorer możesz szukać wybranych towarów wpisując tylko to czego szukasz. Musisz kupić nowy krawat? Nic prostszego. Wpisz „krawat’ , a otrzymasz w wyniku wyszukiwania listę sklepów oferujących krawaty. Szukasz pampersów dla dziecka? Wpisz ”pampersy”. Chcesz kupić telewizor? Wpisz „telewizor”, „lcd” lub „plazma”. Chcesz kupić szampon do włosów? Wystarczy wpisać „szampon”, a NaviExpert zlokalizuje najbliższy sklep, w którym możesz dokonać niezbędnych zakupów i pomoże Ci tam dojechać.

Miłego szukania, lokalizowania i nawigowania :)
Zespół NaviExpert
HaniaK

Re: Ponad 300 tysięcy punktów POI w bazie naviExpert

Postprzez Qbek » wtorek, 21 wrz 2010, 22:27

Nudziło mi się akurat :lol: , więc dla zabawy postanowiłem sprawdzić te POI...
Wyniki nie satysfakcjonują mnie nawet w 1%
Za każdym razem wybierałem opcję "Wokół" i podawałem swoje miejsce zamieszkania - os.Tysiąclecia w Katowicach.
Wyniki, poza tym że są, to nie przynoszą niczego dobrego, poza zaistnieniem komercyjnych punktów, które za to zapewne zapłaciły...

Przykład nr 1
Szklarz - gość od wstawiania szyb w okna ;)
Obrazek Obrazek

Przykład nr 2
Szewc - gość naprawiający obuwie
Obrazek

Podpowiem, że szewca można znaleźć w większości C.H. Może to info przyda się w NE

Przykład nr 3
Dentysta - gość od zębów ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Tu trochę lepiej, bo zasugerował mojego ulubionego usługodawcę, ale na osiedlu mam 2-3 pogotowia 24h...
Tym czasem gdzie niby miałbym jechać? Do Lux-Medu lub do Lux-Medu, a gdybym nie chciał do Lux-Medu to ewentualnie do Lux-Medu... i tak prawie do końca z małym wyjątkiem gdzieś po środku listy.

Przykład nr 4 - ostatni
Wzięty z tekstu powyżej czyli Pampersy
Obrazek Obrazek

I znów jedynym miejscem, gdzie jak się okazuje mogę kupić pieluchy dla swojej jeszcze nienarodzonej córeczki [styczeń 2011 :)], jest komercyjna sieć drogich apteko-drogerii. Zapewne w żadnym Tesco czy innym markecie nie będzie tego asortymentu :lol:

Reasumując.
POI są bardzo mocno komercyjne :(
Nie znając w swojej okolicy usługodawców, nie mamy co liczyć na to, że w nagłym przypadku NE na pomoże. Brutalne ale prawdziwe :(
Ostatnio edytowano wtorek, 21 wrz 2010, 22:37 przez Qbek, łącznie edytowano 1 raz
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » wtorek, 21 wrz 2010, 22:36

Qbek napisał(a):Nudziło mi się akurat :lol: , więc dla zabawy postanowiłem sprawdzić te POI...
Wyniki nie satysfakcjonują mnie nawet w 1%

Ja daję 80% za niezwykle nowatorski sposób sortowania wyników (przykład z innego wątku).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez HaniaK » środa, 22 wrz 2010, 08:18

Qbek napisał(a):
I znów jedynym miejscem, gdzie jak się okazuje mogę kupić pieluchy dla swojej jeszcze nienarodzonej córeczki [styczeń 2011 :)], jest komercyjna sieć drogich apteko-drogerii. Zapewne w żadnym Tesco czy innym markecie nie będzie tego asortymentu

Reasumując.
POI są bardzo mocno komercyjne :(
Nie znając w swojej okolicy usługodawców, nie mamy co liczyć na to, że w nagłym przypadku NE na pomoże. Brutalne ale prawdziwe :(

Qbek wyraźnie napisałam, że baza dotyczy sieciowych punktów handlowych i usługowych.
Chcesz kupować w supermarkecie wystarczy wpisać jego nazwę. Jest oczywiście cała masa sklepików, punktów usługowych w Twoje okolicy, o których NaviExpert nie wie. Jestem pewna, że nawet jak będzie ich w bazie np. 800 tys znajdą się takie przypadki.
Baza pochodzi z esieci.pl i nie jest zarządzana przez NE. Nasz dostawca zapowiada sukcesywny rozwój bazy.
Gratuluję przyszłemu Tatusiowi :)
HaniaK

Postprzez jotde » środa, 22 wrz 2010, 08:42

Qbek napisał(a):Przykład nr 2
Szewc - gość naprawiający obuwie

Przykład z szewcem ewidentnie pokazuje, że niezbędne jest grupowanie wyników wyszukiwania POI - zwłaszcza gdy wpisywany jest jeden wyraz i NE za nic nie będzie mógł określić czy chodzi nam o miejscowość, czy też POI. A wystarczyłoby w wynikach wyszukiwania zrobić dwa poziomy i na pierwszym wyświetlić tylko dwie opcje "Dopasowane adresy" oraz "Dopasowane POI" i człowiek sam wybiera, czego tak naprawdę szukał.

Droga Pani Koziarek jak zrobicie bazę 800 tys. punktów POI i jeszcze dodatkowo powiększycie bazę adresową to doprowadzicie użytkowników do, nomen omen, szewskiej pasji gdy będą musieli przewijać listę wyszukiwania przebijając się przez setki adresów, żeby wyszukać w wynikach wyszukiwania (no właśnie) to czego naprawdę szukali :)

Proponuję w następnych miesiącach intensywnie popracować nad optymalizacją wyświetlania wyników wyszukiwania.
PS. Zresztą podobnie od dawana prosimy o grupowanie Moich punktów z tych samych powodów.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez wumarex » środa, 22 wrz 2010, 09:15

jotde napisał(a):PS. Zresztą podobnie od dawana prosimy o grupowanie Moich punktów z tych samych powodów.

Też się podpisuję pod prośbą o grupowanie moich punktów. Mam tego stosunkowo dużo i chciałbym to jakoś pogrupować.
wumarex

Telefon: Nokia N97

Postprzez Qbek » środa, 22 wrz 2010, 09:25

hkoziarek napisał(a):Qbek wyraźnie napisałam, że baza dotyczy sieciowych punktów handlowych i usługowych.

Ale ja to wiem :) Chodziło mi o to, że nie da się szukać w tak prosty sposób, jaki jest lansowany czy proponowany. Wymaga to jednak głębszego zastanowienia, a nie ad hoc wpisania dowolnego wyrazu.

hkoziarek napisał(a):Gratuluję przyszłemu Tatusiowi :)

Dziękuję 8-)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez kodens79 » środa, 22 wrz 2010, 11:03

Jeszcze co mi sie nie podoba to że na mapie owe punkty często sie nie zgadzaja z lokalizacja faktyczną i to sie powinno poprawić.
W mojej okolicy jest kilkadziesiąt błędów takich POI.
Gdzie mam zamieszczać błędy ? i wskazywac prawidłowe lokalizacje.
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79

Telefon: Sony Xperia Z3

Powrót do Archiwum 2010