Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Szybkość wytyczania tras

Re: A może pochwalimy NE za coś?

Postprzez HaniaK » piątek, 24 wrz 2010, 13:37

mentos11 napisał(a):Dlatego po otwarciu aplikacji w czasie jak wybieram punkt docelowy AGPS lapie fiksa i już można wyznaczyć trasę co zajmuje powiedzmy 5s i jedziemy ;)

Ja też tak mam ;) w moim telefonie. W poprzednim bywało różnie, ale jak ja piszę, że jest OK to nikt nie wierzy. Jak napisze ktoś nowy też jest niewiarygodny i tak na okrągło. Dzięki Mentosie, ale nie wiem jak ocenią Twoją szczerość koledzy. Zdaje się, że Spychacz postulował żeby bojkotować moje wypowiedzi więc już nic więcej nie napiszę w tej sprawie. Cała jestem w strachu ;)
Pozdr. HK
HaniaK

Postprzez roman_tp » piątek, 24 wrz 2010, 15:11

jeszcze raz, powoli i bez emocji.
EgonW3 napisał(a):...Szybko odpaliłem NE, który od razu wytyczył trasę precyzyjnie omijającą korek....

Qbek napisał(a):Jeśli ktoś pisze, że szybko uruchomił NE i wytyczył trasę, to ja pytam co to znaczy szybko? Zrobiłem test z krótką trasą spod domu. Od momentu kliknięcia ikonki NE do pierwszej komendy gdzie jechać - minęły 4.15 minuty...
mentos11 napisał(a):Ja dzisiaj uruchomiłem aplikację złapałem GPSa i wyznaczyłem trasę w 10s a za kolejne 5s miałem ją wczytaną

w tym miejscu mentos11 nie zrozumiał kol. Qbek - albo chciał zabłysnąć.
Qbek napisał(a):mentos11 żartujesz, czy piszesz poważnie? Pytam, bo to wynik, którego nawet z wersją 3 nie osiągałem....

i ja poddaję wątpliwość, że mentos11 liczył czas od momentu uruchomienia nawigacji.
ba, nawet wg jego 10 s. nie da się wpisać adresu, co najwyżej wywołać jakiś zapisany punkt, a jeśli tak, to równie dobrze mógł wczytać ostatnio ściągniętą trasę.
hkoziarek napisał(a):jak ja piszę, że jest OK to nikt nie wierzy

bo ciężko w to uwierzyć - 10 s. na wpisanie adresu. "miejscowość i adres", teraz to w cudzysłowie na klawiaturze komputera zajęło mi ...... 5 s. [słownie: pięć]!!!!
wybaczcie, ale nie wyobrażam sobie
nawiguj
prowadź do
adres
wpisać miasto
wpisać ulicę
wybrać właściwą pozycję
potwierdzić......
to wszystko w 10 s.??????????????????????????????????????????????

kto jeszcze ma wątpliwości? tylko ja?

hkoziarek napisał(a):Tu panuje jedna zasada. Nic nie jest dobrze, a nawet jak jest dobrze to jest źle :roll:
Mogę to śmiało nazwać syndromem Peruna ;)

jeśli ktoś powyższego nie potwierdzi to ja pozwolę nazwać opisywany przypadek syndromem........ 8-)

u mnie NE odpala się 0'12"
wyznaczenie nowej trasy - Łódź, ul. Warszawska z wykorzystaniem słownika T9 - do momentu otrzymania sugerowanych innych propozycji 0'28"
mało tego, po tych operacjach widzę komunikat:
nie dopasowano pola: Miasto

no niech będzie to pochwała :lol:

ps.
chciałem to zgłosić w wątku dotyczącym błędów w v. 5.2.1 lecz wątek zniknął 8-)
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez HaniaK » piątek, 24 wrz 2010, 15:23

roman_tp napisał(a):ps.
chciałem to zgłosić w wątku dotyczącym błędów w v. 5.2.1 lecz wątek zniknął 8-)

Romanie nie zniknął - zapraszam na http://forum.naviexpert.pl/topic328.html ;)
HaniaK

Postprzez HaniaK » piątek, 24 wrz 2010, 15:32

roman_tp napisał(a):bo ciężko w to uwierzyć - 10 s. na wpisanie adresu. "miejscowość i adres", teraz to w cudzysłowie na klawiaturze komputera zajęło mi ...... 5 s. [słownie: pięć]!!!!
wybaczcie, ale nie wyobrażam sobie
nawiguj
prowadź do
adres
wpisać miasto
wpisać ulicę
wybrać właściwą pozycję
potwierdzić......
to wszystko w 10 s.??????????????????????????????????????????????

kto jeszcze ma wątpliwości? tylko ja?

Romanie proszę o czytanie tekstu ze zrozumiem 5 s trwa u mnie pobranie trasy. Reszta, o której powyżej niestety trochę dłużej, ale trudno za mój manual obciążać NE :)

u mnie NE odpala się 0'12"

no niech będzie to pochwała :lol:[/quote]

Super jak na niewspierany przez NE telefon ;)
HaniaK

Postprzez roman_tp » piątek, 24 wrz 2010, 15:49

hkoziarek napisał(a):zapraszam na http://forum.naviexpert.pl/topic328.html ;)

podziękował, nie wiem dlaczego nie zauważyłem go.

hkoziarek napisał(a):Romanie proszę o czytanie tekstu ze zrozumiem 5 s trwa u mnie pobranie trasy. Reszta, o której powyżej niestety trochę dłużej, ale trudno za mój manual obciążać NE

co do pobrania trasy nie wątpię - zgodzę się, lecz całe "hallo" rozpoczęło się po wypowiedzi kol.mentos11...
mentos11 napisał(a):wyznaczyłem trasę w 10s a za kolejne 5s miałem ją wczytaną

i właśnie w tym miejscu pojawiły się wątpliwości kol.Qbek [jak i moje], które szanowna koleżanka storpedowała:
hkoziarek napisał(a):
mentos11 napisał(a):Dlatego po otwarciu aplikacji w czasie jak wybieram punkt docelowy AGPS lapie fiksa i już można wyznaczyć trasę co zajmuje powiedzmy 5s i jedziemy ;)

Ja też tak mam ;) w moim telefonie.

jakoś nikt wcześniej nie pisał, że wyznaczenie trasy to jest to samo co pobranie.
nie wiem jak dla innych, ale dla mnie, wyznaczenie to wklepanie adresu, pobranie "podpowiedzi" wskazanie właściwego punktu. następnie ewentualne ustalenie pozycji
dopiero później następuje owe pobranie. proszę przyjrzeć się komunikatom na ekranie.

natomiast jeśli to ja się mylę i jednak wasze wyznaczenie jest to nic innego jak moje pobranie, to przepraszam ;)
roman_tp

Postprzez Qbek » piątek, 24 wrz 2010, 16:27

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem :lol:
Qbek napisał(a):Jeśli ktoś pisze, że szybko uruchomił NE i wytyczył trasę, to ja pytam co to znaczy szybko? Zrobiłem test z krótką trasą spod domu. Od momentu kliknięcia ikonki NE do pierwszej komendy gdzie jechać - minęły 4.15 minuty... Dla mnie to nie szybko, chyba że mam spaczoną percepcję :lol:

Nie wiem jak można to pomylić z pobraniem trasy...
Wyraźnie wynika z powyższego, że należy:
1 - Kliknąć w menu fona ikonkę NE
2 - Poczekać na uruchomienie aplikacji
3 - W między czasie AGPS (o ile jest włączony) łączy się z serwerem i pobiera dane
4 - Wybrać z menu NE Szukaj lub Nawiguj
5 - Wybrać punkt docelowy
6 - Potwierdzić że ma prowadzić do tego punktu
7 - Poczekać na ściągnięcie trasy ( z włączonym 3G będzie szybciej)
8 - Poczekać na jej przetworzenie na obraz
9 - Poczekać na pierwszą komendę
Sorry, ale 10s. to absurdalnie zaniżony wynik. Mentosie przyznaj się do ściemy :lol: i zarezerwuj jakąś wygodną kozetkę dla siebie ;)
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez HaniaK » piątek, 24 wrz 2010, 16:43

Qbek napisał(a):Sorry, ale 10s. to absurdalnie zaniżony wynik. Mentosie przyznaj się do ściemy :lol: i zarezerwuj jakąś wygodną kozetkę dla siebie ;)

Jak patrzę jak małolaty klepią SMSy to wierzę w 10s Mentosa, choć oczywiście mam wątpliwości. ;)
HaniaK

Postprzez mentos11 » piątek, 24 wrz 2010, 16:56

O Rany ale dyskusja :o
Niedowiarki, po pierwsze mam już 30 na karku, wiem że nie pasuje mi już ten nick ale...
Postaram się w weekend nagrać film z wytyczeniem trasy od startu aplikacji poprzez wyznaczenia z moich punktów do wczytania i rozpoczęcia nawigacji :D
Dodam że jak wracałem z pracy to NE wykonał te czynności w 13s. Nowy rekord :D
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez HaniaK » piątek, 24 wrz 2010, 17:03

Mentosie wierzę w Ciebie i Twojego Andka. Nie miałam w planach żadnych osobistych "wycieczek" pisząc o małolatach ;) Jeżeli możesz to udokumentować to super. Tytuł rekordzisty w szybkości wytyczania tras w NE jest cały czas nieobsadzony :)
Miłego weekendu wszystkim życzę :)
HaniaK

Postprzez roman_tp » piątek, 24 wrz 2010, 18:02

panie, panowie - sprawa się sama wyjaśniła 8-)
mentos11 napisał(a):Postaram się w weekend nagrać film z wytyczeniem trasy od startu aplikacji poprzez wyznaczenia z moich punktów do wczytania i rozpoczęcia nawigacji :D

jak widać rzeczywiście czytanie ze zrozumieniem się kłania. pierwsze miejsce, gdzie kol. mentos11 wspomniał o "moich punktach", zgodnie z moimi przypuszczeniami.
może rzeczywiście NE odpala się na androidach dużo szybciej niż na wm, lecz teraz jasne jest w jaki sposób "bije" się te rekordy :lol:

podziękował wam za rzeczową dyskusję.
roman_tp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010