Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Szybkość wytyczania tras

Re: A może pochwalimy NE za coś?

Postprzez mindzik » sobota, 25 wrz 2010, 13:17

mentos11 napisał(a):Ale się uśmiałem :lol: nareście na forum robi się zabawni :D
A teraz UWAGA zgodnie z obietnicą PIERWSZY TEST NE wykonany przez mentosa (po dwóch mentosach :lol: ) prezentowany w YOUTUBE.
Sponsorem relacji jest NE :D

:!: :!: :!: http://www.youtube.com/watch?v=GrcyEjVEShA :!: :!: :!:

Sami sprawdźcie komentarz zbyteczny.

No nie powiem, ale zazdroszczę Ci tak szybkiego startu.
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Postprzez WoofeR » sobota, 25 wrz 2010, 13:49

Na każdym telefonie z Androidem NE 6.0.1 działa z taką szybkością jaka została pokazana na filmie. Nawet na G1, który był pierwszym telefonem z tym systemem i ma już prawie 2 lata.

http://www.radiozet.pl/Media/Multiscree ... -nawigacja - NE 6.0 na Samsungu Galaxy S, - tu należy zazdrościć prędkości działania ;-)
WoofeR

Telefon: HTC One X, iPhone 5

Postprzez potworny » sobota, 25 wrz 2010, 15:00

Coś mi tu nie pasuje. Nasz mentos ma poziom 11, a ten z YouTuba osiągnął już poziom 502. Bardzo podejrzane. Rozważam komisję.
potworny

Postprzez Radut » sobota, 25 wrz 2010, 16:51

Właśnie wróciłem z urlopu, po przejechaniu ponad 1300 km po Polsce z pomocą NE: Lublin - Poznań - Wrocław - Bytom/Katowice - Lublin, oraz jazda lokalna po każdym z tych miast i okolicznych wiochach... Muszę przyznać że NaviExpert nie zawiódł i okazał się nieocenioną pomocą. Dodam że tereny były dla mnie kompletnie nieznane i często nie wiedziałem nawet z grubsza dokąd i jaką trasą będę jechał - wpisywałem pożądany adres i w drogę... NE zaliczył tylko kilka wpadek, nie były one na tyle poważne aby stracić orientację lub utknąć na dobre, w zasadzie były to tylko krople w morzu zasług ;) Nie liczę nawet czasu, który straciłbym na wertowaniu map i planów miast oraz nerwów podczas kluczenia po skomplikowanych układach drogowych, zwłaszcza w wielkomiejskich centrach. Tak więc chciałem się w tym wątku z założenia pochwalnym spontanicznie podzielić swoim zadowoleniem :mrgreen:
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez lchmiel » sobota, 25 wrz 2010, 17:27

sztaba napisał(a):Na E52 wczoraj wieczorem wyznaczyłem trasę do "mojego punktu" w 60 sekund. Do tego czasu wliczyłem czas potrzebny na odblokowanie klawiatury, wyszukanie ikony NE (właściwie, to dlaczego jeszcze jej nie mam na pulpicie telefonu :?: ), wyznaczenie trasy. (...)

Ustawiłem sobie NE w klawiszu telefonu "Książka telefoniczna", długie przytrzymanie. Takie przytrzymanie domyślnie wywołuje "Nowy kontakt", a ja robię to 0.03 raza dziennie, podczas gdy NE włączam 2-3 razy na dzień. Start niezależnie od tego, co jest na ekranie, bardzo wygodnie.

Dzięki temu, i dzięki klawiszom [1] "Nawiguj", [2] "Moje punkty", [N] "Jakiś punkt" ruszam w te moje 45 s.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez EgonW3 » sobota, 25 wrz 2010, 17:48

Widzę, że niezłą aferę wywołałem. A przecież nawet nie wspomniałem o krzyżu i przyczynach katastrofy samolotu prezydenckiego! ;)
A więc wyjaśniam - od wciśnięcia ikonki NE na mojej Xperii do wytyczenia trasy mija ok 40-45 sekund (warunek - aktualne dane w QuickGPS).
Władysławowo miałem w "ostatnio używanych", bo początkowo mieliśmy tam jechać, ale kolega się uparł, że jedziemy na jego AM.
Jeśli ktoś nie wierzy - zapraszam do wspólnych testów.

Dla niewtajemniczonych: Xperia ma procesor z 2 corami: jedno jądro procesora (ARM 11 528 MHz) obsługuje aplikacje na pierwszym planie, drugie (ARM9 256MHz) obsługuje komunikację bezprzewodową i aplikacje w tle. To naprawdę szybki telefon, choć ma już 2 lata. GPSa też ma szybkiego, wspomaganego triangulacją (A-GPS) i efemerydami satelitów pobieranymi z internetu (aplikacja QuickGPS - niesamowicie przyspiesza uzyskiwanie pozycji).

Telefonu używam codziennie 24h/dobę, nie wyłączam go nawet na noc. Dlatego bardzo starannie wybieram telefon, żeby potem nie wkurzać się 24h x 365dni x 2 lata i nie oszczędzam na nim. Dlatego mam duży ekran, fajne aplikacje i szybko startującego NE.

Poza tym nie jestem w żaden sposób związany z firmą Naviexpert (czy jak się nazywa prodcent tego oprogramowania). Swoją aplikację kupiłem w marcu 2009,wcześniej używałem "bety" na telefonie z symbianem (chodziła strasznie, ale fajne trasy wyznaczała).
Nie jestem również związany w żaden sposób z firmą Sony-Ericsson. Zresztą i tak Xperii X1i już chyba nie robią... :)
Nie jestem też związany z firmą Samsung, ale Galaxy S i9000 to będzie mój następny telefon... ;)

A teraz jeszcze dołożę. Na wiosnę jechałem sobie w Gdańsku Chłopską w kierunku Sopotu. Przede mną grupka motocyklistów na chopperach. A że sobie wcześniej odpaliłem NE (nie pamiętam, jak szybko wystartował), więc jechaęm według jego wskazówek. Nagle kazał mi skręcić z głównej drogi. Dziwne - ruch niewielki, żadnych zmian organizacji ruchu... I tak sobie ze 2-3 kwartały pojechałem osiedlową dróżką i wjechałem na bodajże Pomorską. Patrzę w lusterko - grupa motocyklistów dojeżdża do mnie.

Innym razem jechałem sobie z Gdańska do Katowic, gdy nagle NE każe mi z uczciwej dwupasmówki wjechać na jakieś boczne dróżki i pracowicie mnie nimi prowadzi, by znów wrócić na dwupasmówkę. Ale po drodze usłyszałem przez CB, że dzięki temu ominąłem 2h korek, bo przede mną walnęły się dwie ciężarówki.

Jakiś rok temu jadę sobie przez Warszawę w kierunku Gdańska wzdłuż Wisły. Widzę, że dojeżdżam do wielkiego korka. Wtedy słyszę "skręć w lewo", skręcam, po czym następuje seria dziwnych skrętów po jakichś dróżkach osiedlowych (zacząłem nawet podejrzewać, że jeżdżę tam w kółko), po czym wyjechałem dokładnie przed tym korkiem, spowodowanym chyba jakimiś bezsensownymi światłami (do dzisiaj nie wiem, czym dokładnie).

I naprawdę nie jestem w żaden sposób (poza zapłaconym abonamentem) związany z NE. Jestem po prostu zadowolonym użytkownikiem. NIe jest to pełnia szczęścia, bo:
1. nie ukazała się jeszcze wersja 6.0 dla WM, a mam taki telefon
2. nie ma pikietażu, a jeżdżę bardzo mocnym samochodem, czasem w nocy
3. nie ma asystenta pasa ruchu
4. system wiarygodności użytkowników jest bez sensu
5. nie ma wersji na WM/WinCE nie związanej z konkretnym sprzętem
6. Nie ma wersji na Windows, a ja właśnie kończę komputer do swojego samochodu (2DIN z ekranem dotykowym 800x480, stałym podłączeniem do internetu, obsługą telefonu, radiem internetowym, FM i cyfrowym, telewizją analogową i DVB-T, GPSem itp - i będę skazany na AutoMapę).
7. Interfejs AM bije na głowę interfejs NE
8. Nie ma funkcji która pokazywała by odległość do następnej stacji (najlepiej dwóch) z wybranej listy firm (ale nie uwzględniająca stacji poza trasą i stacji, które już się minęło) - u mnie pełny zbiornik na trasie wystarcza na ok. 400 km lub mniej, więc taka funkcja byłaby bardzo przydatna. :)

Niemniej po przeanalizowaniu dostępnych na naszym rynku nawigacji pod kątem moich oczekiwań i jakości ich zaspokojenia kolejność mam następującą: NE, AM, duża przerwa, TT, duża przerwa.
Był nawet czas, że miałem w samochodzie na dłuższych trasach włączone dwie nawigacje - NE na telefonie odpowiadał za optymalizację trasy, AM na palmtopie informowała o "kilometrach drogi krajowej" i pokazywała ładną mapkę okolicy.

Pozdrawiam wszystkich, także niedowiarków i niezadowolonych,

Egon
EgonW3

Telefon: Samsung Galaxy S i9000

Postprzez EgonW3 » sobota, 25 wrz 2010, 17:55

Qbek napisał(a):A może nawet sam napisał?

Tak się składa, że często bywam w Katowicach. Będę tam 15.10 i pewnie zostanę do niedzieli. Jeśli chcesz, weź stoper i razem potestujemy. :)
EgonW3

Postprzez roman_tp » sobota, 25 wrz 2010, 18:20

no EgonW3, dostanie ci się za chwalenie konkurencji ;)
ja chyba zaraz za KSN uplasowałbym inną na literkę "G" :D - w wakacje świetnie się spisała wraz ze szlakami górskimi. chyba jedyny produkt oferujący to rozwiązanie.
EgonW3 napisał(a):Władysławowo miałem w "ostatnio używanych", bo początkowo mieliśmy tam jechać, ale kolega się uparł, że jedziemy na jego

widzisz, to co dla ciebie było oczywiste, wywołanie z "ostatnio używanych" lub dla mentos'a11 wywołanie z "moich punktów", zarówno dla mnie jak i dla Qbka nie było tak "oczywiste" - stąd ta polemika

ale, żebym nie było, że nie chwalę NE.
pod żywcem zaproponował mi alternatywę. owszem skorzystałem. również ominąłem większość korków i z niedowierzaniem współpasażer obserwował całą trasę.
wszystko pięknie,lecz gdybym jechał samochodem o masie np. 8T to ciepnął bym telefon w krzaki :evil:
wąsko, że jak jechał z naprzeciwka inny osobowy samochód to oba musiały skrajnymi kołami po poboczu jechać, a na końcu zaproponowanego objazdu most za którym była docelowa droga krajowa - most z maksymalnym obciążeniem ... 2,5T :twisted:

pochwała, ale nie do końca. w końcu nie każdy jeździ osobówką a apele, aby rozgraniczać samochody osobowe od ciężarowych a co za tym idzie: max. obciążenia dróg, mostów, szerokość, wysokość - to wszystko co ma KSN - pozostają bez odzewu ze strony pracowników NE.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez EgonW3 » sobota, 25 wrz 2010, 18:37

Jeszcze jeden przypadek. Jakiś rok temu zrobiłem inny fajny test. Pracuję od 5 lat w Gdyni Orłowie, a mieszkam w Gdańsku Brzeźnie. Zazwyczaj powrót do domu zabierał mi ok 45 minut. Odpaliłem NE i... 25 minut i byłem pod domem!

NE nie jest produktem dla kierowców ciężarówek. Myślę, że gdyby wprowadzili teraz uwzględnianie wysokości pojazdu i jego masy przy wyznaczaniu trasy, to podniósł by się gigantyczny krzyk, że najpierw powinni wprowadzić asystenta pasa ruchu, pikietaż itp. I pewnie słusznie.

Bardzo brakuje mi wersji dla Wm/WinCE nie opartej na Javie i nie przywiązanej do konkretnego sprzętu... Ale pewnie nieprędko się jej doczekam (albo nigdy).
EgonW3

Postprzez roman_tp » sobota, 25 wrz 2010, 19:25

EgonW3 napisał(a):NE nie jest produktem dla kierowców ciężarówek. Myślę, że gdyby wprowadzili teraz uwzględnianie wysokości pojazdu i jego masy przy wyznaczaniu trasy, to podniósł by się gigantyczny krzyk, że najpierw powinni wprowadzić asystenta pasa ruchu, pikietaż itp. I pewnie słusznie.

wg mnie nie masz racji - zobacz ile dziennie ciężarówek jeździ. często dochodzi do wypadków, gdzie w następstwie ciężarówki stoją w korku czekając na rozładowanie. czekają, bo objazdy mają ograniczenia - osobówki poradzą sobie, ciężarówki nie.
natomiast gdyby wprowadzić rozgraniczenia gabarytowe i tonażowe, NE pozyskałby nową rzeszę odbiorców, oraz nowe dane do CT.
taki użytkownik NE jadący ciężarówką byłby zadowolony, gdyby otrzymał informację o wypadku i skorzystałby z CT/objazdu dużo wcześniej.
jeśli problemem jest wprowadzenie opcji osobowe-ciężarowe to niech NE wypuści drugą wersję NE dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony.

co do wersji bezpośredni na WM nie wymagającej JAVA to przydałoby się więcej głosów w tej sprawie - są dwa, twój dzisiejszy i mój z przed kilku tygodni - to chyba za mało ;)
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010