Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wpadki CT Online

Re: Wpadki CT Online

Postprzez krzyszt_off_74 » wtorek, 28 wrz 2010, 20:58

Mnie w ostatnią sobotę około godz. 10 w Toruniu NE władował w mega koras. Na wiślanym moście służby drogowe malowały pasy, a mostu nijak ominąć się nie da. Uważam, że prawie 90 minut stania w korku NE mógł mi zrekompensować przekroczeniem Wisły np. w Grudziądzu.
Natomiast Drogowskaźnik pokazywał mi dłuuuugą czarną krechę w tym miejscu. Niestety właczyłem go zbyt późno, gdy już stałem zabetonowany na amen. A podejrzewam, że gdybym zrobił to na starcie, to jechałbym przez ten Grudziądz.
krzyszt_off_74
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez algi » środa, 29 wrz 2010, 18:24

Dzisiaj dwie mega wpadki CT Online.

Najpierw poranna. Spóźniłem się do pracy 30 minut.

Trasa poranna - zdarzenie ok. 8:00-8:30 - okolice Piastowa
Poniższa mapka z Targeo z godziny 8:00
Widzimy na niej mega korek - CZARNO jak w Afryce ;-)

NE poprowadził mnie trasą zaznaczoną na CZERWONO.
Odcinek zaznaczony na NIEBIESKO jechałem (o ile jechałem ;) na silniczku krokowym - ten NIEBIESKI odcinek zajął mi około 30 minut.

Oczywiście NE wie jak to ominąć (w pon. i wt. prowadził trasą zaznaczoną na ZIELONO).
Co więcej NE często prowadzi trasą zaznaczoną na ZIELONO nawet gdy korka na Al. Jerozolimskich nie ma (czasami olewam NE i przelatuje pustymi Alejami).

Cóż .. dzisiaj totalna wpadka. Oczywiście żadnych ikonek korka nie było.
Załączniki
800-830.png
800-830.png (195.47 KiB) Przeglądane 5677 razy

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez algi » środa, 29 wrz 2010, 18:42

Druga wpadka - powrót - godzina 17:30 Janki.

Wczoraj był w Jankach korek i NE wyrzucił mnie przez Nadarzyn-Pruszków itd....

Dzisiaj pchał przez Janki.
Przed 17:00 sprawdzałem na Targeo sytuację i było czarno... o 17:00 widziałem że jest czarno-czerwono. Wyglądało trochę jakby korek malał.
Stwierdziłem że zaufam NE bo wczoraj dobrze wybrał.
Przeliczyło trasę i ........ przez Janki... no to jadę..... Dojechałem do Janek dokładnie o 17:30.... no i od razu dojeżdżając do McDonalda zobaczyłem korek.. no może nie jakiś straszny ... przeliczę trasę - może ucieknie w bok (możliwości zaznaczyłem ZIELONYMI strzałkami).
Nic.. nadal na wprost... wtoczyłem się na skrzyżowanie i kilka metrów dalej stop.... stoję.. stoję.. podjazd.. i jak to w korku skaczę sobie...
Przeliczam trasę i nic... dalej prowadzi do wyjazdu przed kościołem.
Druga droga ucieczki (zawrotka) jest ogólnie mało sensowna więc na nią nie liczyłem (albo pierwsza od dołu zielona strzałka albo potem 3cia są sensowne).
Gdy stałem w miejscu zaznaczonym NIEBIESKĄ strzałką - trasa się nie zmieniła ALE pojawiła się tuż za moją zieloną kropką ikonka korka.
Tutaj zauważyłem działanie CT w sensie że JA poinformowałem system o korku.

Czas dojazdu na miejsce wzrósł o 15 minut w tym korku. Dalsza trasa była luźna.

Moje wnioski są takie że dopóki NE nie zadba o większą ilość źródeł danych, dopóty CT Online będzie od czasu do czasu działał, w większości wypadków to będzie atrapa.
Ta droga to jedna z najbardziej obciążonych w PL, jeździ tamtędy kupę ciężarówek (dzisiaj na oko z 20% wszystkiego dookoła mnie), najwidoczniej żadna nie miała Autoguarda, z osób prywatnych wygląda na to że tylko ja miałem NE stąd po przeliczeniu za którymś razem trasy system wystawił ikonkę korka tuż za mną.

Patrząc ogólnie widać że na targeo jest więcej aktualnych danych, a zatem i KSN posiada więcej danych, czy to od użytkowników czy to od monitoringu floty.

NaviExpert musi zadbać o dodatkowe duże ilości danych. Jeżeli tego nie zrobi to pokrycie głównych dróg będzie dziurawe, nie mówiąc już o jakichkolwiek mniejszych drogach, kończąc na "mykach" uliczkami osiedlowymi.
Załączniki
1730.png
1730.png (55.72 KiB) Przeglądane 5677 razy

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez ALEX » środa, 29 wrz 2010, 18:52

algi napisał(a):NaviExpert musi zadbać o dodatkowe duże ilości danych. Jeżeli tego nie zrobi to pokrycie głównych dróg będzie dziurawe, nie mówiąc już o jakichkolwiek mniejszych drogach, kończąc na "mykach" uliczkami osiedlowymi.

Wystarczy wprowadzić kontrole online - wtedy nawigację włączą nawet ci, którzy wiedzą gdzie jechać....

Dzisiaj, wjazd do Grudziądza od strony Bydgoszczy - korek 1700m, wg. ikonek korków nawet dłuższy a pomimo tego błąd oszacowania czasu przejazdu - 13 minut... Jakoś nie wydaje mi się żeby dzisiaj korek był "wolniejszy". Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ma jakąś przepustowość i nie sądzę aby aż tak się mogła zmieniać.
Ktoś już niedawno pisał o błędnym obliczaniu prędkości jazdy w korku (to co wyświetla NE).

(żeby nie było jednostronnie: przed Bydgoszczą przeliczyłem trasę wyznaczoną wiele godzin wcześniej i zmieniła się - objechałem miasto jakimiś dróżkami - szybko i bez problemów)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez intimo » środa, 29 wrz 2010, 21:41

Marian napisał(a):W niedzielę wczesnym wieczorem wypadła mi jazda z Chorzowa do szpitala im. Narutowicza w Krakowie. Jechałem przez A4, zatem wypadło pokonać słynne rondo Ofiar Katynia (albo ściślej ruiny tego ronda i olbrzymi rozgrzebany plac budowy). NE prowadził na wprost w korek. Był on jak na tę trasę niewielki i zaczynał się przy skrzyżowaniu z Katowicką/Ojcowską. NE go nie zauważał, a czas jazdy wydłużył się się o 10 min. Natomiast po przejechaniu ronda widać było ok. 2km korek od strony Huty zajmujący Conrada i dobry kawał Opolskiej. Znaku korka na ekranie NE nie było.
Ze szpitala wracałem do Chorzowa ok. 22:00. Trasa wyznaczona przez NE była całkowicie absurdalna: wiodła uprzednio zakorkowaną Opolską i Conrada a następnie na DK94 na Olkusz. Potem odbijała na Modlniczkę i omijając także zazwyczaj korkujące się rozbudowywane skrzyżowanie DK79/DK7 wiodła dalej prosto na A4. Ta druga część nosiła już pozory sensu. Rzecz w tym, że w rzeczywistości żadnego korka nie było i bez przeszkód (za wyjątkiem dziur w zrujnowanej drodze) przejechałem na wprost Opolską, Conrada i Pasternik, czyli trasą pod żółtym celownikiem.
Dla zrównoważenia dodam, że NE potrafi działać w tej okolicy również sensownie. Przykład trasy omijającej w godzinach szczytu Opolską/Conrada i prowadzącej przez Modlniczkę przedstawiają poniższe screenshoty:
modlniczka.JPG
W związku z tym powstaje pytanie: dlaczego w nocy CT Online działał bez sensu?

W sprawie Twojego nocnego powrotu do Chorzowa to NE wpuścił Cię w maliny. Tam przed rondem nie ma korka o tej porze. Nawet jak sobie wyznaczysz trasę o 2 nad ranem to też ominie rondo (najszybsza i rekomendowana). Tam jest jakiś błąd który zgłosiłem panu Kamilowi. A co do ominięcia tego korka w dzień to ta trasa z czwartego obrazka może być, choć sam znalazłem lepszą i krótszą. Że tak powiem "uczę" NE jeździć to moją trasą, może się nauczy ;)
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Marian » środa, 29 wrz 2010, 22:58

intimo napisał(a):
Marian napisał(a):Rzecz w tym, że w rzeczywistości żadnego korka nie było i bez przeszkód (za wyjątkiem dziur w zrujnowanej drodze) przejechałem na wprost Opolską, Conrada i Pasternik, czyli trasą pod żółtym celownikiem.
W sprawie Twojego nocnego powrotu do Chorzowa to NE wpuścił Cię w maliny.
Usiłował, ale się nie dałem. Przecież pojechałem na wprost.
intimo napisał(a):A co do ominięcia tego korka w dzień to ta trasa z czwartego obrazka może być, choć sam znalazłem lepszą i krótszą. Że tak powiem "uczę" NE jeździć to moją trasą, może się nauczy ;)
Nauczycieli na forum nie brakowało. Ale nic z tego. Nie nauczy się. A dzisiaj o godz. 14:50 było tak:
narutowicza.jpg
narutowicza.jpg (48.37 KiB) Przeglądane 5658 razy
Wydaje sie to sensowne, bo Opolska nie byla zakorkowana, a na Conrada wskutek zwężenia korek musiał się zrobić. Inna sprawa, że w Modlniczce wskutek wybudowaia fragmentu obwodnicy północnej droga biegnie inaczej niż na mapie NE. No i od Opolskiej lepiej odbić przecznicę wcześniej, bo skrzyżowanie jest regulowane światłami, a dalsza droga ma pierwszeństwo przejazdu. A w końcowej części przypomina szosy szkockie: dwukierunkowe o szerokości jednego pojazdu.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mindzik » środa, 29 wrz 2010, 23:57

algi napisał(a):Druga wpadka - powrót - godzina 17:30 Janki.

Wczoraj był w Jankach korek i NE wyrzucił mnie przez Nadarzyn-Pruszków itd....

Dzisiaj pchał przez Janki.
Przed 17:00 sprawdzałem na Targeo sytuację i było czarno... o 17:00 widziałem że jest czarno-czerwono. Wyglądało trochę jakby korek malał.
Stwierdziłem że zaufam NE bo wczoraj dobrze wybrał.
Przeliczyło trasę i ........ przez Janki... no to jadę..... Dojechałem do Janek dokładnie o 17:30.... no i od razu dojeżdżając do McDonalda zobaczyłem korek.. no może nie jakiś straszny ... przeliczę trasę - może ucieknie w bok (możliwości zaznaczyłem ZIELONYMI strzałkami).
Nic.. nadal na wprost... wtoczyłem się na skrzyżowanie i kilka metrów dalej stop.... stoję.. stoję.. podjazd.. i jak to w korku skaczę sobie...
Przeliczam trasę i nic... dalej prowadzi do wyjazdu przed kościołem.
Druga droga ucieczki (zawrotka) jest ogólnie mało sensowna więc na nią nie liczyłem (albo pierwsza od dołu zielona strzałka albo potem 3cia są sensowne).
Gdy stałem w miejscu zaznaczonym NIEBIESKĄ strzałką - trasa się nie zmieniła ALE pojawiła się tuż za moją zieloną kropką ikonka korka.
Tutaj zauważyłem działanie CT w sensie że JA poinformowałem system o korku.

Czas dojazdu na miejsce wzrósł o 15 minut w tym korku. Dalsza trasa była luźna.

Dzięki Twoim danym ja dziś nie wpadłem w korek na wjeżdzie w Jankach i zdążyliśmy na 19.00 na miejsce docelowe, a jechaliśmy na styk.
Z Dk8 wyrzucił mnie w Nadarzynie na Komorów, potem Pęcice, jeszcze przez Opacz i na Jerozolimskich wylądowałem koło Leclerca. A na początku trasa prowadziła przez Janki i dopiero w Raszynie przed Kościołem odbijała w lewo.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez algi » czwartek, 30 wrz 2010, 08:42

mindzik napisał(a):Dzięki Twoim danym ja dziś nie wpadłem w korek na wjeżdzie w Jankach i zdążyliśmy na 19.00 na miejsce docelowe, a jechaliśmy na styk.
Z Dk8 wyrzucił mnie w Nadarzynie na Komorów, potem Pęcice, jeszcze przez Opacz i na Jerozolimskich wylądowałem koło Leclerca. A na początku trasa prowadziła przez Janki i dopiero w Raszynie przed Kościołem odbijała w lewo.

To ciesze się że pomogłem :) Mam jakąś tam satysfakcję pomimo iż sam kiblowałem wczoraj :)

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez mindzik » czwartek, 30 wrz 2010, 10:35

algi napisał(a):
mindzik napisał(a):Dzięki Twoim danym ja dziś nie wpadłem w korek na wjeżdzie w Jankach i zdążyliśmy na 19.00 na miejsce docelowe, a jechaliśmy na styk.

To ciesze się że pomogłem :) Mam jakąś tam satysfakcję pomimo iż sam kiblowałem wczoraj :)

Ja również dziękuje :) bo zdążylismy na świetny musical :), a jechaliśmy ciągle na styk. Nie było miejsca na jakiś przestój.
Choć nieraz spotykam się, że NE zapomina o dawnych objazdach korków, tak jakby stracił dawne dane.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez ALEX » czwartek, 30 wrz 2010, 19:25

Dzisiaj po 16-tej, wyjazd z centrum Gdańska na obwodnicę. Błąd oszacowania czasu o 15 minut...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia