Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wpadki CT Online

Re: Wpadki CT Online

Postprzez nocnyMarek » poniedziałek, 7 mar 2016, 17:04

Klusek napisał(a): ale z pewnością nie aplikacja nie powinna brać tych zawyżonych prędkości do wyliczania ETA.

A bierze???
Klusek napisał(a): Ja jeżdżę zgodnie z przepisami i chcę wiedzieć, o której zgodnie z przepisami dojadę.

Są takie miejsca gdzie praktycznie nikt nie jeżdzi zgodnie z bezsensownym ograniczeniem.
Spotkać samochód, który jedzie tu trzydziestką, to jak znaleźć czterolistną koniczynę:
https://goo.gl/maps/JCJaJCD3c5G2
To ograniczenie ma uzasadnienie przez kilka godzin raz, dwa razy w miesiącu - przed/po meczu mecz na stadionie,
poza tymi chwilami tylko szkodzi przyzwyzwyczajając kierowców do ignorowania znaków.
nocnyMarek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Klusek » poniedziałek, 7 mar 2016, 18:00

Chcesz mi powiedzieć, że są ograniczenia mniej ważne i bardziej ważne? Rozumiem, że to taki żart. A ci, którzy poza terenem zabudowanym na normalnej drodze jadą 120 - 150 km/h też mają wpływać na wyliczane dla mnie ETA i je wypaczać? Nie bardzo mi się to podoba.
Podkreślam, że mnie interesuje ETA wyliczane dla jazdy zgodnie z przepisami a to czy ja osobiście, czy ktokolwiek inny tych przepisów nie przestrzega i chce dojechać szybciej to jest indywidualna sprawa każdego z nas.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez nocnyMarek » poniedziałek, 7 mar 2016, 19:25

Klusek napisał(a):Chcesz mi powiedzieć, że są ograniczenia mniej ważne i bardziej ważne?

Nie, że są mniej lub bardziej sensowne, a czasem nawet całkiem durne.

Klusek napisał(a):Podkreślam, że mnie interesuje ETA wyliczane dla jazdy zgodnie z przepisami

A jak jest wyliczane?
A dla podróży autostradami jakie ETA cię interesuje?
Liczone dla przepisowego 140 tam gdzie nie ma innych ograniczeń?
nocnyMarek

Postprzez Klusek » poniedziałek, 7 mar 2016, 22:01

nocnyMarek napisał(a):Nie, że są mniej lub bardziej sensowne, a czasem nawet całkiem durne.

Sensowne, bezsensowne czy nawet durne, nieistotne. Ograniczenie to ograniczenie i z wielu powodów należy go przestrzegać. Ciekawe czy takie argumenty pomogą Ci w rozmowie z policją. Szczerze wątpię.

nocnyMarek napisał(a):A jak jest wyliczane?

Szczerze to nie wiem, ale mam nadzieję, że jest właśnie tak jak bym chciał. Czyli, że ETA bez względu na dane przesyłane przez inne pojazdy (niektóre, jadąc ponad dozwoloną prędkość) jest liczone dla maksymalnej dozwolonej prędkości.

nocnyMarek napisał(a):A dla podróży autostradami jakie ETA cię interesuje?
Liczone dla przepisowego 140 tam gdzie nie ma innych ograniczeń?

A jakże by inaczej? Bo ktoś jedzie 240km/h (znam takich asów) to i ja mam tyle jechać żeby wyrobić się w zaprezentowanym czasie? Absolutnie.
Z wielu powodów może muszę a może chcę jechać tylko tyle na ile pozwalają mi przepisy. Może jestem aż tak praworządny, może wręcz przeciwnie i brakuje mi tylko kilku punktów karnych żeby zabrali mi prawo jazdy, a może mam wiekowe auto (może odrestaurowany zabytek a może zwyczajny złom), które więcej niż 140 km/h na godzinę nie pojedzie? Nie jest to istotne. Bez względu na to jaki jest powód takiej a nie innej mojej jazdy ETA powinno być liczone z uwzględnieniem maksymalnych dozwolonych prędkości na danym odcinku drogi. Tylko tyle i aż tyle.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez nocnyMarek » poniedziałek, 7 mar 2016, 23:58

Klusek napisał(a):Ciekawe czy takie argumenty pomogą Ci w rozmowie z policją. Szczerze wątpię.

A moje rozmowy z Policją zupełnie niepotrzebnie się martwisz, naprawdę.
Klusek napisał(a):A jakże by inaczej? Bo ktoś jedzie 240km/h (znam takich asów) to i ja mam tyle jechać żeby wyrobić się w zaprezentowanym czasie? Absolutnie.

A ilu jest takich na tysiąc kierowców? Raczej promile.
Znacznie wiecej jest takich co po autostradzie jeżdżą z niewiele więcej niż połową dopuszczalnej prędkości
i skutki są takie że, NE np. na A4 liczy średnią 85km/h:
https://traffic.naviexpert.pl/?tp=50.41 ... 017.416377
Z ciekawości ptrzejrzałem taż kilka innych przypadkowych odcinków, (starałem się tylko omijać bramki)
ETA mieściła się między 82 a 90km/h (ciekawe czy w ciągu dnia te prędkości wzrosną).
nocnyMarek

Postprzez Qbek » wtorek, 8 mar 2016, 11:04

Średnia 82-90 pasuje do TIRów...

from TT
Qbek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez nocnyMarek » wtorek, 8 mar 2016, 12:06

Właśnie TIRy i inne ciężarówki miałem na myśli.
Teraz na tym samym odcinku średnia wynosi 106 km/h na innych też ponad setkę, nawet do 118km/h.
Czyżby kierowcy za dnia jeżdzili po autostradach o 20 a nawet 30km szybciej niż nocą?
Pewnie jeżdżą nieco szybciej, ale żeby aż tyle? Raczej wątpię. IMO znaczący wpływ na ten wzrost
ma też zmiana proporcji ilości użytkowników samochodów osobowych w stosunku do ciężarówek.
(spojrzenie w statystyki z dni w których TIRy miały zakaz poruszania się pomogłoby rozwiać wątpliwości)
A Klusek martwi się wpływem na ETA jednego wariata pędzącego 240 km/h ...
nocnyMarek

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 8 mar 2016, 12:23

StormChaser napisał(a):koło 100 na dojazdach do skrzyżowań i w centrum miasta?

Jest to błąd w wyświetlaniu się warstwy trafficu na tym odcinku, bowiem wg naszych danych średnie prędkości to ok 30-40 km/h. Pamiętasz kiedy i o której godzinie zrobiłeś ten zrzut ekranu?
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Michal1983 » wtorek, 29 mar 2016, 05:11

Wczoraj według wyliczeń NE znajomi z Ryczywołu powinni dojechać na Ursynów w Warszawie przez godzinę i 14 minut. Niestety byli później o dobre pół godziny. Długo stali przez korki na Puławskiej, których NE nie uwzglednil, bo zapewne w systemie jest to zwykły poniedziałek, a tego dnia raczej nie powinno być dużego tłoku na tej ulicy.Chyba za duże mają znaczenie w tym systemie historyczne, uśrednione dane niż aktualną sytuacja.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.3.195 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 29 mar 2016, 22:07

Na razie to przy obecnych danych o ograniczeniach lepiej niech bierze średnią, niż wyimaginowane ograniczenia (ile czasu było 70 w Łomiankach? A może jeszcze jest?!). Jeśli większość nie przekracza prędkości, to dane te na pewno będą lepsze niż sztywne ograniczenie. Poza tym wątpię, żeby algorytm zakładał 100% sprawność przy takim pomiarze. W ogóle sprawność powinna być parametrem obliczanym dla konkretnego kierowcy, a nie globalna. Wydaje mi się, że w Automapie coś takiego jestz
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia