Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wpadki CT Online

Re: Wpadki CT Online

Postprzez Borg » czwartek, 5 maja 2016, 06:37

Tutaj mamy przyklad jak nie uwzględnianie danych CT może fałszować rzeczywistość. NE chciał dobrze nie wiedział tylko że przejazd przez parking był równie "czarny" jak droga główna. Niepotrzebne kręcenie, zjazd z głównej a później znowu wyjazd dało to więcej czekania niż bym został na głównej. Niestety okolicy nie znałem więc zawierzyłem NE.
Obrazek

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: S7

Postprzez Lukasz2891 » sobota, 4 cze 2016, 20:57

Biegnij Warszawo nocą jest kompletnie nieobsługiwane
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez Michal1983 » niedziela, 5 cze 2016, 05:06

Wczoraj zaktualizowałem natężenie ruchu dla Wału Miedzeszyńskiego czekając na skręt w Zwycięzców. Gdybym wiedział, że stracę 6 minut wcale bym nie jechał tą droga, ale ktoś musiał się poświęcić aby inni nie stali w tym korku.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez sztaba » niedziela, 5 cze 2016, 19:59

Brawo Ty...

tapatalk
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez domel » czwartek, 9 cze 2016, 21:04

Dzisiaj po 19 NE poprowadziła mnie ulicą Garbary na której ruch był bardzo wolny, sporo tam straciłem. Na traffic.naviexpert ulica oznaczona jako zamknięta, co dziwne NE widziała to spowolnienie bo ulica była oznaczona na czarno ale mimo to poprowadziła tamtędy mimo, że zwykła droga przez Rondo Rataja nie wyglądała na NE źle.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Lukasz NE » piątek, 10 cze 2016, 09:42

domel napisał(a):Dzisiaj po 19 NE poprowadziła mnie ulicą Garbary na której ruch był bardzo wolny, sporo tam straciłem. Na traffic.naviexpert ulica oznaczona jako zamknięta, co dziwne NE widziała to spowolnienie bo ulica była oznaczona na czarno ale mimo to poprowadziła tamtędy mimo, że zwykła droga przez Rondo Rataja nie wyglądała na NE źle.

Domel, jaki był punkt początkowy i końcowy tej trasy? Podeślij również swoje ID w prywatnej wiadomości, pozwoli nam to sprawdzić Twój przypadek.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez vtec_z » środa, 21 wrz 2016, 13:19

Jest w Warszawie ulica Etiudy Rewolucyjnej, która korkuje się okresowo w dni robocze około ósmej rano w jednym kierunku i około siedemnastej w drugim (podróże pracowników słynnego Mordoru - zagłębia biurowego).
Z nieznanych mi przyczyn NE rozszerza notorycznie okres korków na całą dobę i pokazuje czarny traffic w środku nocy lub w niedziele i święta. Jeden z takich niby-korków niedzielnych poniżej:
wp_ss_20160918_0002.png
Niby-korek na Etiudy
wp_ss_20160918_0002.png (40.5 KiB) Przeglądane 12375 razy

Co to oznacza dla NE i jego użytkownika? Wyznaczanie trasy dookoła (dziś o poranku gdy na jezdni jeden samochód na 200m) :
Capture001.png
Efekt niby-korka
Capture001.png (81.4 KiB) Przeglądane 12375 razy

Czy pracownicy NE mogliby przyjrzeć się bliżej temu zjawisku?
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez algi » czwartek, 22 wrz 2016, 09:48

Ogólnie widzę że traffik (wizualizacja) jest na drodze gdzie czaaami pies z kulawą nogą przebiegnie a na drogach obciążonych gdzie jadę do pracy w konwoju 30-50 samochodów wizualizacji traffiku nie ma. I dochodzi do tego że traffik sprawdzam na google maps bo po pierwsze tam widoczny jest a po drugie są szybsze reakcje na wykrycia korka jak i wykrycia rozładowania korka (no ale to oczywiste bo źródeł danych mają pewnie n-krotność z androidów).
Przykre ale problem beznadziejnej wizualizacji poruszałem już kilkalat temu. Oczywiście było bzdurne tłumaczenie że przejrzystość bedzie mniejsza. Jakoś inni sobie z tym radzą i w zależności od zoomu jest wiecej lub mniej danych.
Poza tym czasani NE bzdurnie omija jakąś krótką czarną kreskę i jak jest wizualizacja to można ocenić że to korek widmo (mam po drodze Carefour Express gdzie ktoś regularnie generuje krótką czarną kreskę stając na parkingu i NE wyznacza +10km objazdu bez sensu). Gdy brak wizualizacji traffiku to nie jesteśmy w stanie zobaczyć takiej krótkiej czarnej bzdurnej kreski).

Wczoraj sprawdzałem kolorki i kolejność była taka.... Google Maps, Targeo, Korkowo, NE traffic na www (brak) i TomTom HD traffic (tu wizualizacji na stronie brak, tylko jak jest zator to się pojawia).

Mnie nie dziwi że strony internetowe traffik pokazują na podstawie Targeo czy Google Maps a nie NaviExperta (a ktoś z pracowników NE się dziwił.....)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez StormChaser » piątek, 28 paź 2016, 18:41

Fantastyczne prędkości 90 i powyżej w obszarze zabudowanym, na remontowanym odcinku, cześciowo po płytach drogowych. Malbork teraz.
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (58.87 KiB) Przeglądane 10708 razy
StormChaser

Telefon: LGE Nexus 5X

Postprzez Wilk108 » wtorek, 17 sty 2017, 18:20

Absurdalna godzina przyjazdu 15:37 bo aktualny czas to była 16:26 (a do celu 1600m):
Na lotnisko.JPG
Na lotnisko.JPG (53.53 KiB) Przeglądane 5354 razy

Koło 13 wyznaczyłem trasę i ustawiłem czas wyjazdu na chyba 15:30 aby sprawdzić ile czasu zajmie dojazd. Potem ok 15:30 włączyłem nawigację i wybrałem wcześniej ustawioną trasę. Wydaje mi się, że czas podawany na początku jazdy był rozsądny ale nie dam za to głowy. Pomylić 5 z 6 nie jest trudno. Dokładniej czasowi przyjazdu przyjrzałem się, gdy zdziwiło mnie że przejazd 1600 m zajmie jeszcze 10 minut.
Teraz (18:04) włączyłem NE, wybrałem tą trasę i podaje czas przyjazdu 16:29. Po wejściu w edycję trasy w ustawieniach trasy jest "Planowany wyjazd - Teraz", po kolejnym uruchomieniu podawany jest już realny czas (19:00).
O co tu chodzi? Czy ustawienie o czasie wyjazdu jest pamiętane? Bo jeżeli tak to dlaczego nie było go widać przy wejściu do edycji opcji?
Możliwość sprawdzenie ile czasu zajmie przejazd w przyszłości jest bardzo cenna ale po uruchomieniu potem trasy to powinno być jasne dla użytkownika czy pokazany jest czas kiedyś zaplanowany czy już zaktualizowany. A jeżeli ten zaplanowany czas już minął to raczej bez sensu jest używanie go.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia