Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wpadki CT Online

Re: Wpadki CT Online

Postprzez Wilk108 » wtorek, 18 lip 2017, 17:34

Wieczorem dwie wpadki jedna po drugiej: jechałem Wałem Miedzeszyńskim na południe w kierunku Józefowa. Za rondem kończącym dwupasmówkę przy skrzyżowaniu z Traktem Lubelskim NE zaproponował jazdę prosto i potem chyba Bysławską - czas dojazdu 21:54. Ale ja wolę jeździć Przewodową więc skręciłem i po chwili NE wyliczył nową trasę ze zjazdem zaraz z Przewodowej w prawo - czas dojazdu 21:56. Zaryzykowałem i zignorowałem taką propozycję. Kolejne przeliczenie, teraz już prosto Przewodową - czas dojazdu 21:54. Czyli chcesz najlepszą trasę to sobie sam znajdź.
Po paru minutach, na Patriotów kolejna super propozycja (też było przeliczenie bo samowolnie przejechałem przez przejazd kolejowy w Miedzeszynie): skręt w Gruntową - czas dojazdu 21:56
Patriotów1.JPG
Patriotów1.JPG (54.46 KiB) Przeglądane 5498 razy

Ale ja moja ulubiona trasa wiedzie prosto i nie widzę aby coś się korkowało więc nie skręcam i kolejna propozycja NE zgodna z moim pomysłem: czas dojazdu 21:53.
Patriotów2.JPG
Patriotów2.JPG (74.24 KiB) Przeglądane 5498 razy

Czy to NE nie potrafi znaleźć najlepszej trasy, i to raczej ważniejszymi ulicami. Za to proponuje jakieś objazdy dużo mniejszymi uliczkami.
Owszem czas przejazdu Patriotów bywa trudny do oszacowania bo ulica ta biegnie wzdłuż torów kolejowych i co 2 kilometry są przejazdy kolejowe. Jak jedzie pociąg (w szczycie co kilka minut, poza co 15) to bywa koreczek na 2-3 minuty (szczególnie w Radości i Falenicy). A jak jadą z dwóch stron to i dłużej. Więc czasem ktoś się zatrzyma na dłużej ale po paru minutach przejazd staje się płynny. A NE bardzo często trzyma informacje o zatrzymaniu dużo dłużej. A już szczytem jest zaproponowanie przejazdu dwukrotnego - na druga stronę torów i z powrotem. Więc rozumiem że NE może mieć trudności bo sytuacja jest może nietypowa, ale może bywa tak też w innych miejscach więc rozważcie wzbogacenie algorytmów. Rozkład jazdy jest powszechnie znany więc jeżeli ktoś stoi 2 minuty przed przejazdem i akurat w tym czasie ma przejeżdżać pociąg to proponuję uwzględnienie tego. Szczególnie jeżeli jest to godzina 22. W godzinach szczytu (7:30-9, 16-18) korki przed przejazdami dłużej się utrzymują ale w innych godzinach trwają zwykle do 2 minut. Przeanalizujcie dane z dłuższego czasu i może coś polepszycie.
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Wilk108 » sobota, 28 paź 2017, 10:14

A wczoraj wieczorem taka propozycja trasy: za 90 metrów na rondzie w prawo, potem na kolejnym rondzie zawróć:
Falenica.JPG
Falenica.JPG (72.11 KiB) Przeglądane 4220 razy
Wilk108
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Lukasz2891 » środa, 1 lis 2017, 07:42

Trasa swoetokrzyska otwarta a na mapach ani widu, ani słychu..,

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez RoboD » wtorek, 22 maja 2018, 12:22

Korek na A2 w kierunku Świecka ma już kilkanaście kilometrów, a Naviexpert prowadzi prosto przez to bagno :?
RoboD

Telefon: Xiaomi Redmi Note 4

Postprzez grigor » poniedziałek, 25 cze 2018, 08:33

Znany i nielubiany korek na A4 z kierunku Katowice-Wrocław na wysokości Gogolin - Prószków. Ktoś jest w stanie powiedzieć dlaczego uparcie pcha w środek tego zatoru? Wczoraj w ostatniej chwili uciekłem na objazd, ale musiałem wymusić przeliczenie trasy ręcznie. Całe szczęście, że zjazd był za 700m i nie postałem długo.
grigor

Postprzez Tom » sobota, 4 sie 2018, 11:34

Wczoraj 3 sierpnia ok godziny 14-15 NE chciał mnie wpakować w korek a A1 Gdańsk Toruń.

Punkt poboru opłat końcowy w Toruniu w kierunku Łodzi. wg mapy jechać prosto ale korek był już do węzła Lubicz ok 3,5 kilometra a stania pewnie 20 minut jak nie więcej. Dobrze że tutaj można było zjechać i pojechać przez miasto.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Poprzednia strona

Powrót do Zgłoszenia