Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wpadki CT Online

Wpadki CT Online

Postprzez Marian » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:44

W wielu wątkach rozsiane są informacje o ewidentnych wpadkach CT Online. Proponuję umieszczanie możliwie dobrze udokumentowanych opisów takich sytuacji w tym wątku. To doskonała okazja dla NE, aby je przeanalizować i wprowadzić odpowiednie korekty do algorytmów.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Re: Wpadki CT Online

Postprzez Marian » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:48

W sobotę wybrałem się z Gliwic do Korbielowa, aby w ostatni pogodny dzień minionego tygodnia wyjść na Pilsko. Zainwestowałem dla celów badawczych 3 PLN w abonament 24 h i ruszyłem w dobrze znaną mi drogę. Ok. godz. 10:30 w odległości 3km przed Bielsko-Białą zauważyłem na trasie wyznaczonej przez NE potężny korek obejmujący 2 pasy DK1. Przeliczenie w wyniku naciśnięcia klawisza 5 niestety nie zmieniło trasy. Nacisnąłem klawisz 4 i jako długość korka podałem 2km. NE natychmiast ustalił nową trasę odbijającą z DK1 w lewo. Po względnie krótkim kręceniu się bocznymi ale niezłymi drogami wróciłem na DK1 w okolicach Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie już ani śladu korka nie było.

Droga powrotna wiodła również przez DK1. Ale ok. 19:30 właśnie w okolicach Sarniego Stoku zaczynał się długi wijący się korek, którego ruch był kierowany światłami. Niestety utknąłem w nim. Okazało się, że jest on wynikiem przebudowy bezkolizyjnego skrzyżowania DK1 oraz drogi ekspresowej S1 i wojewódzkiej 942, które na czas remontu stało się skrzyżowaniem "płaskim" z regulacją światłami. Dodatkowo na znacznym odcinku jedna jezdnia drogi dwujezdniowej została wyłączona z ruchu, który odbywał się pozostałą jezdnią wykorzystywaną jako droga dwukierunkowa.
Czas jazdy z prognozowanego 1:50 wydłużył się do rzeczywistego 2:20, czyli o ponad 30%.
Konkluzja: W okolicy przebudowywanego skrzyżowania CT Online nie zauważa potężnych korków będących stałym elementem krajobrazu.
A oto obraz ruchu w godzinach 10:00-11:00 widziany o 20:00 przez Targeo Traffic Live:
korekBB.JPG
linie przerywane - części drogi wyłączone z ruchu
korekBB.JPG (42.98 KiB) Przeglądane 15359 razy
Ostatnio edytowano wtorek, 28 wrz 2010, 07:52 przez Marian, łącznie edytowano 5 razy
Marian

Postprzez Qbek » poniedziałek, 27 wrz 2010, 22:51

Pozwolę sobie na małą sugestię dla "moderatorów". Można by poprzenosić właśnie tu ww. przykłady.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez prezesBB » wtorek, 28 wrz 2010, 05:36

Drogi Marianie :)
opisywane skrzyżowanie jest pod moją stałą obserwacją i przesyłam do NE zmiany w organizacji ruchu które są prawie NATYCHMIAST realizowane, ale że w całej okolicy od dłuższego już czasu tworzą się gigantyczne korki tego już nikt niestety nie przyjmuje do wiadomości... :(
prezesBB

Telefon: HTC ONE M9

Postprzez mentos11 » wtorek, 28 wrz 2010, 07:15

Witam :)
W sumie to dobry pomysł aby opisywać błędy w działaniu CT w jednym wątku.
Zastanawiam się czy z naszą wiedzą lub niewiedzą dotyczącą algorytmu wytyczania trasy na podstawie danych z CT za wiele oczekujemy od CT!
Jak tak się zastanowić to dane z CTonline są przydatne tylko przez jakieś 15-30 minut. Potem do wytyczenia tras dłuższych niż 30minnut powinny być wykorzystane dane z CThistoryczneg, a czy tak jest to nikt nam nie powie bo to tajemnica firmy!
Oczywiście błędy dotyczące samego CTonline (problem z pokazaniem korka na wachadle) jak najbardziej można opisywać ale samo CT jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, zabawa dopiero zaczyna się przy wytyczaniu trasy.
Taka jest moja opinia.
Czekam na wersję NE która bedzie przeliczać trasę i aktualizować ja w trakcie jazdy na podstawie najnowszych informacji z CT i zgłoszeń użytkowników o korkach i wypadkach czy kontrolach drogowych. 8-)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez perun3 » wtorek, 28 wrz 2010, 08:27

mentos11 napisał(a):(...)
Czekam na wersję NE która bedzie przeliczać trasę i aktualizować ja w trakcie jazdy na podstawie najnowszych informacji z CT i zgłoszeń użytkowników o korkach i wypadkach czy kontrolach drogowych. 8-)

Gdybyś miał telefon na WM to byś nie musiał czekać 8-)
Akurat istnieje od dłuższego czasu polska nawigacja spełniające Twoje oczekiwania - rzecz jasna w wersji legalnej
Użytkownik zde-naviexpertowany :-)))
perun3

Telefon: AM 6.6 Final

Postprzez mentos11 » wtorek, 28 wrz 2010, 08:42

perun3 napisał(a):

Gdybyś miał telefon na WM to byś nie musiał czekać 8-)
Akurat istnieje od dłuższego czasu polska nawigacja spełniające Twoje oczekiwania - rzecz jasna w wersji legalnej

Nie wiem o co Ci chodzi z tą wersją legalną ale przeczytałem sobie właśnie na stronie i rzeczywiście wygląda na to że przegoniła NE.
Problemem jest sytem operacyjny na WM zapewne KSN działa lepiej natomiast na Androida to NE działa dobrze i szybko.
Brakuje tylko testu obydwu nawigacji i sprawdzenia która jest lepsza :D
Może trzeba się spotkać Perun i potestować na neutralnym gruncie :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez HaniaK » wtorek, 28 wrz 2010, 09:19

perun3 napisał(a):

Słuszna uwaga polecać jedyną nawigację spełniającą oczekiwania Mentosa na na Androida :o , na którym nie nie działa. Podobno w przyszłym roku spełnia się te oczekiwania ;)
Czekaj tatka latka ;)
Czekaj jak kania dżdżu ;)
itp, itd.....
HaniaK

Postprzez Spychacz » wtorek, 28 wrz 2010, 17:56

perun3 napisał(a):Gdybyś miał telefon na WM to byś nie musiał czekać 8-)

Polecam forum gdzie użytkownicy opisują działanie tej "Twojej" nawigacji i Trafficu :lol: jest podobnie jak w NE CT, a ponad połowa użytkowników "Twojej" nawigacji ma pirackie wersje i Traffic tam nie działa więc źródeł danych mają o wiele mniej.
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez Marian » wtorek, 28 wrz 2010, 19:15

W niedzielę wczesnym wieczorem wypadła mi jazda z Chorzowa do szpitala im. Narutowicza w Krakowie. Jechałem przez A4, zatem wypadło pokonać słynne rondo Ofiar Katynia (albo ściślej ruiny tego ronda i olbrzymi rozgrzebany plac budowy). NE prowadził na wprost w korek. Był on jak na tę trasę niewielki i zaczynał się przy skrzyżowaniu z Katowicką/Ojcowską. NE go nie zauważał, a czas jazdy wydłużył się się o 10 min. Natomiast po przejechaniu ronda widać było ok. 2km korek od strony Huty zajmujący Conrada i dobry kawał Opolskiej. Znaku korka na ekranie NE nie było.
Ze szpitala wracałem do Chorzowa ok. 22:00. Trasa wyznaczona przez NE była całkowicie absurdalna: wiodła uprzednio zakorkowaną Opolską i Conrada a następnie na DK94 na Olkusz. Potem odbijała na Modlniczkę i omijając także zazwyczaj korkujące się rozbudowywane skrzyżowanie DK79/DK7 wiodła dalej prosto na A4. Ta druga część nosiła już pozory sensu. Rzecz w tym, że w rzeczywistości żadnego korka nie było i bez przeszkód (za wyjątkiem dziur w zrujnowanej drodze) przejechałem na wprost Opolską, Conrada i Pasternik, czyli trasą pod żółtym celownikiem.
Dla zrównoważenia dodam, że NE potrafi działać w tej okolicy również sensownie. Przykład trasy omijającej w godzinach szczytu Opolską/Conrada i prowadzącej przez Modlniczkę przedstawiają poniższe screenshoty:
modlniczka.JPG
bzdurna trasa nocna, sensowna trasa dzienna
modlniczka.JPG (86.25 KiB) Przeglądane 15288 razy
W związku z tym powstaje pytanie: dlaczego w nocy CT Online działał bez sensu?
Marian

Następna strona

Powrót do Zgłoszenia