Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NE jako nawigacja dla kobiety lub początkującego kierowcy?

NE jako nawigacja dla kobiety lub początkującego kierowcy?

Postprzez Qbek » sobota, 9 paź 2010, 21:24

Dziś w drodze do Krakowa, poprosiłem moją żonkę [lat 30, z prawem jazdy od lat chyba 6, czynnie jeżdżącą swoim Gutkiem (Fiat Punto I), czasem używa TomTom One] o ocenę NE v5.2. Jednocześnie zaznaczyłem, że opinię ma wydać, gdy wrócimy do domu, tzn. do Katowic.

Poniżej umieszczam jej uwagi w kolejności, w jakiej zostały wyartykułowane:
- te komendy ("skręć w lewo" - gdy jedzie się po głównej po łuku, "trzymaj się lewej" - gdy jedziemy dwupasmówką i jest zjazd z niej w prawo) są chyba dla kobiet albo początkujących kierowców
- dlaczego nie staliśmy w żadnym korku?
i to tyle :lol:
Gdy dopytałem, dlaczego twierdzi, że to nawigacja dla kobiet stwierdziła: "dla kobiety nie jest logiczne, że ma jechać główną i dlatego może się przydać taki komunikat"
Generalnie stwierdziła, że jednak ww. komunikaty są zbędne i że powinny być usunięte...

Ciekaw jestem co Wy na to :)
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Re: NE jako nawigacja dla kobiety lub początkującego kierowc

Postprzez Marian » niedziela, 10 paź 2010, 15:35

Qbek napisał(a): - te komendy ("skręć w lewo" - gdy jedzie się po głównej po łuku, "trzymaj się lewej" - gdy jedziemy dwupasmówką i jest zjazd z niej w prawo) są chyba dla kobiet albo początkujących kierowców
W każdym razie jazda po łuku drogą główną, gdy można także inaczej (np. na wprost) jest sytuacją, w której wg. prawa o ruchu drogowym należy użyć kierunkowskazu. ;) Inna sprawa, że wiele komend typu "łagodnie w lewo", zwłaszcza na wsiach w miejscach do których dochodzą drogi polne lub dojazdowe jest całkowicie zbędnych.
Qbek napisał(a):Generalnie stwierdziła, że jednak ww. komunikaty są zbędne i że powinny być usunięte...
W najnowszej wersji KSN można opcjonalnie usunąć pojawiające się w takich sytuacjach komunikaty "łagodnie w lewo" lub "łagodnie w prawo".
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Tommy » czwartek, 14 paź 2010, 12:54

Marian napisał(a):]W najnowszej wersji KSN można opcjonalnie usunąć pojawiające się w takich sytuacjach komunikaty "łagodnie w lewo" lub "łagodnie w prawo".

Może mi ktoś w końcu wyjaśnić co to jest to KSN? Ostatnio nie czytałem forum na bieżąco, więc może coś opuściłem. Nie zmienia to faktu, że pisanie skrótami może czasem drażnić. Wg Google to Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych lub Konstrukcje Stalowe Nierdzewne :lol: . To co to w końcu znaczy Panowie :D?
Tommy

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez roman_tp » czwartek, 14 paź 2010, 13:06

konkurencyjny sytem nawigacji - za uzywanie konkretnej nazwy na forum dostajemy baty ;)
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez jotde » czwartek, 14 paź 2010, 14:02

roman_tp napisał(a):konkurencyjny sytem nawigacji - za uzywanie konkretnej nazwy na forum dostajemy baty ;)

Podpowiem, jego nazwa zaczyna się na A... :lol:
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez sztaba » czwartek, 14 paź 2010, 15:32

jotde napisał(a):Podpowiem, jego nazwa zaczyna się na A... :lol:

i kończy też na A. I nie jest to AA.
sztaba