Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakość informacji o POI

Re: Jakość informacji o POI

Postprzez algi » czwartek, 9 gru 2010, 09:29

mindzik napisał(a):Do błędnych POi dorzucę hotele Hilton i Westin w Warszawie, mają po dwie lokalizację w różnych częściach ulicy. Przesunięte są względem siebie o dwie przecznice.

To ja przypomnę (bo chyba już zgłaszałem) - zdublowana stacja Statoil w Wólce Kosowskiej.

PRAWIDŁOWY PUNKT POI (za skrzyżowaniem): N52st03'22.07" E20st52'02.57"

NIEPRAWIDŁOWY PUNKT POI (na skrzyżowaniu): N52st03'29.11" E20st52'06.85"

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez algi » niedziela, 12 gru 2010, 22:59

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez Wojtex16 » poniedziałek, 13 gru 2010, 02:16

No właśnie dużo jest brakujących stacji na mapie. Spotkałem szczególnie brak nowych stacji orlen na mapie w NE. Może czas pomyśleć nad współpracą z portalem który udostępnia najbardziej aktualne stacje benzynowe na mapie? Może dzięki temu takim informacją móglbym sprawdzić czy dana stacja posiada np. myjnię, czy jakis bar/restaurację, w jakich godzinach jest otwarta lub podobne informacje. Dla kierowcy jest to dość istotne.
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez algi » poniedziałek, 13 gru 2010, 06:57

Jeśli stacja jest na mapie to jak klikniesz na nią to w szczegółach masz właśnie te informacje, jakie paliwa, czy jest myjnia, sklep itd. No ale jak nie ma stacji to nie ma informacji. A wiele sieci stacji ma na swoich stronach gotowce w postaci plików/współrzędnych lokalizacji swoich stacji. Tak więc ewentualnie dane leżą na talerzu

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez navtek » poniedziałek, 13 gru 2010, 07:52

@algi
@wojtex

potrzewba kompletności informacji o wszystkich istniejących stacjach benzynowych w nawigacji wydaje się tak naturalna dla kierowców,
że należy ją po prostu zrealizować.
Skoro bez współpracy Community, nie jest to możliwe do wykonania, to należy wsólpracować z Community.

Zakładając że zupełność i aktualność bazy danych stacji benzynowych POI jest na poziomie 99,99%
to należy ekstra wynagrodzić wszystkie te osoby, które wskażą jeszcze nie wpisane stacje benzynowe do bazy.

Wynagrodzenie punktami premiowymi, abonamentem wydaje się być naturalne, gdyż jest skuteczne.

Jeżeli brakuje 100 nowych stacji, to nie są to duże koszty, aby uzyskać 100% zupełność bazy danych POI stacje benzynowe.

Ilość sieci stacji benzynowych nie przekracza 100.
Ilość sieci handlowych z własnymi stacjami benzynowymi również nie przekracza 100.

Zatem geolokacja stacji + opis na formularzu + przesłanie POI do bazy.

Tych stacji nie jest przecież milion, ani 100,000 (może poda ktoś przybliżoną liczbę)
a zatem zupełność bazy POI stacji benzynowych to podstawowy test jakości nawigacji samochodowej,
bo jest to podstawa.

Podobnie z aktualizacją dodatkowych informacji o stacjach benzynowych i wpisami w języku naturalnym.
To naprawdę da się zrobić w trybie Community i to w krótkim czasie,
aby zamknać temat i problem.

Życzą sobie kierowcy informacji o toaletach na stacjach benzynowych, płatnościach rachunków, odbiorze przesyłek Poczty Polskiej,
czy jest bufet, chleb, alkohol, stolik, telefon awaryjny, myjnia, części zamienne itd itd.
to niech to po prostu będzie.

Ponieważ nie istnieją żadne ograniczenia techniczne, sprzętowe, aby nie było tego wszystkiego co każdy pojedynczy kierowca wymyśli,
że może być potrzebne.

Kierowcy są bardzo inteligentni i to co ktoś sam wymyśli, to z pewnością przyda się wielu.

Zatem nie ma sensu ograniczanie inwencji kierowców w dostępie do informacji nt. POI stacje benzynowe,
jak i wszystkich pozostalych kategorii POI.

W końcu po to wynaleziono Internet, aby komunikacja była łatwa, tania i interakcyjna, czyli szybka.

Niewątpliwie musi powstać rynek popytu na informacje o POI, na których będzie można takie informacje kupić i sprzedać i będą znane stawki takie,
że będzie się komuś opłacało wklepać nowy POI wraz z dokładnym opisem
a procedura będzie standardowa, przejrzysta , gwarantująca niezawodność i wysoką jakość.

Nietrudno z legislacji wyczytać, że każda stacja benzynowa ma znaczenie strategiczne w sytuacjach klęski żywiołowej, czy innych zdarzeniach siły wyższej
i z tej samej legislacji może wynikać obowiązek informacja kierowców o działających stacjach benzynowych i aktualizacja tej informacji.

W okresie mrozów, zasp, nieprzejezdnych dróg, wypadków, śnieżyc, czynna stacja benzynowa może uratować życie kierowcy,
gdyż jest jedynym obiektem użyteczności publicznej, otwartym i czynnym w nocy, w czasie trudnych warunków atmosferycznych, wypadku, zderzenia, stłuczki.
navtek

Postprzez artek83 » niedziela, 20 lut 2011, 09:30

Witam, wczoraj bedac we Wrocku malo szału nie dostałem!!!
Wracałem z dość długie trasy i odstawiałem kogoś we Wrocku, pozniej ze wzgledu na to ze czekała mnie dalsza droga chcialem wstapic do KFC i ...
Po wklepaniu KFC w najblizej okolicy znalazl mi chyba z 5 - mowie swietnie, po czym gdy kliknałem ze chce tam jechac (najpierw do pierwszego) NE mowi: ze "POI nieaktualny prosze zaktualizowac mapy" - pytam się jak??? Zniósł bym to gdyby nie fakt ze nastepne 2 posiadały taka sama informacje, to ja się pytam po cho...re takie POI ktorych nie ma?? Jestem bardzo oburzony takim obrotem sprawy. Tak się składa ze jednym z POI KFC był KFC na dworcu PKP - sprawdziłem po powrocie do domu to KFC nie istnieje już hohohohoh i jeszcze troche.

Tak wiec pytanie do NE - jak moge zaktualizować mapę? Być może czegoś nie wiem, ale mapy ściągane są na bieżąco z serwera...

Pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź!
artek83

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum 2010