Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycja nowej funkcjonalności: sterowanie głosem

Re: Propozycja nowej funkcjonalności: sterowanie głosem

Postprzez intimo » wtorek, 23 lis 2010, 21:17

@ navtek. Kolego navtek no no nie powiem ale dużo nowinek wnosisz na forum, no ale nie o tym miałem pisać.

Dziś bawiłem się polską wersją wyszukiwania po słowie "powiedzianym" w aplikacji googla na telefon nokia z symbianem. Powiem że zostałem miło zaskoczony. Na tekst zostało przetworzonych około 80% moich wypowiedzi w domu (czyli cisza). Mówiłem najróżniejsze zdania i wyrazy. Potem sprawdziłem to samo w samochodzie i na ulicy. Samochód troszkę gorzej niż w domu a ulica to tak z 50%. Telefon trzymałem normalnie jak przy rozmowie. W domu nawet takie zadania jak "chrząszcz brzmi w trzcinie" czy "stół z powyłamywanymi nogami" nie stanowiły problemu. Wiadomo, mój teks jest przesyłany na serwery i dopiero tam analizowany, ale i tak robi to wrażenie.

Jak widać da się zrobić rozpoznawanie mowy i to w języku polskim.
W naszym NE wystarczyło by (na początek) że zamiast pisania wypowiedziało by się to o co chodzi. czyli teraz jak mamy poklikać i wpisać "kraków olszańska 5", przytrzymałbym zieloną słuchawkę i powiedział to. Było by tak, że włączam NE trzymam zieloną słuchawkę i mówię, domyślnie było by prowadź do... to co powiesz. To by był przełom.
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez ALEX » wtorek, 23 lis 2010, 21:25

intimo napisał(a):"kraków olszańska 5"

Powiedziałem to właśnie do Androida - zostało rozpoznane bezbłędnie.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez intimo » wtorek, 23 lis 2010, 21:51

ALEX napisał(a):

Spoko na androida to rozumiem. O ile się nie mylę to jeśli masz wersję softu 2.2 to masz to w standardzie. Ja mając symbiana wiesz co mogę :) Mnie chodziło o takie rozwiązanie które zaproponowało google w swoim programie.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez ALEX » wtorek, 23 lis 2010, 22:14

intimo napisał(a):
ALEX napisał(a):

Spoko na androida to rozumiem. O ile się nie mylę to jeśli masz wersję softu 2.2 to masz to w standardzie. Ja mając symbiana wiesz co mogę :) Mnie chodziło o takie rozwiązanie które zaproponowało google w swoim programie.

Bardziej mi chodziło o język polski. A mówiłem właśnie do Google-a.
ALEX

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 23 lis 2010, 23:02

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:30 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez jotde » środa, 24 lis 2010, 09:20

intimo napisał(a):Spoko na androida to rozumiem. O ile się nie mylę to jeśli masz wersję softu 2.2 to masz to w standardzie. Ja mając symbiana wiesz co mogę :) Mnie chodziło o takie rozwiązanie które zaproponowało google w swoim programie.

Na mojej Nokia (N95 8gb, symbian) mam zainstalowane aplikacje google i wyszukiwanie głosowe po polsku działa nieźle. Czy na androidzie jest coś inaczej/lepiej?
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 09:56

jotde napisał(a):Na mojej Nokia (N95 8gb, symbian) mam zainstalowane aplikacje google i wyszukiwanie głosowe po polsku działa nieźle. Czy na androidzie jest coś inaczej/lepiej?

Trzeba by zapytać kogoś kto ma dwa telefony... wiem, w NE mają :)
ALEX

Postprzez mentos11 » środa, 24 lis 2010, 10:32

jotde napisał(a):Na mojej Nokia (N95 8gb, symbian) mam zainstalowane aplikacje google i wyszukiwanie głosowe po polsku działa nieźle. Czy na androidzie jest coś inaczej/lepiej?

Ja mam Andka.
Raz spróbowałem głosowo wprowadzić punkt docelowy i odpuściłem sobie :?
Po pierwsze dostanie się do klawiatury androidowej troche wymaga zachodu, następnie wciskam mikrofon mówię adres i co nie zrozumiał mnie :(
To jeszcze raz wciskam mikrofon mówię coś rozpoznał nawet blisko tego co powiedziałem ale dalej źle :cry:
I tutaj własie jest problem, może za cicho mówię, może jest za głośno w samochodzie podczas jazdy i mikrofon źle łapie?
A może Google nie za bardzo radzi sobie z nazwami własnymi?
Wnisek jest jeden, prędzej dojedziesz do celu zanim uda sie wprowadzić głosowo adres docelowy :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 13:21

Po krótkim teście drogowym.

mentos11 napisał(a):Ja mam Andka.
Raz spróbowałem głosowo wprowadzić punkt docelowy i odpuściłem sobie :?

Ja też, nawet identyczny telefon.
Raz to za mało.

mentos11 napisał(a):Po pierwsze dostanie się do klawiatury androidowej troche wymaga zachodu, następnie wciskam mikrofon mówię adres i co nie zrozumiał mnie :(

Ale dlaczego? Ja mam ustawione wybieranie głosowe na długie przyciśnięcie przycisku funkcyjnego (w rzeczywistości, jeżeli jest otwarty jakiś program to wciskam HOME i funkcyjny).

mentos11 napisał(a):To jeszcze raz wciskam mikrofon mówię coś rozpoznał nawet blisko tego co powiedziałem ale dalej źle :cry:
I tutaj własie jest problem, może za cicho mówię, może jest za głośno w samochodzie podczas jazdy i mikrofon źle łapie?

No więc:
- jeżeli telefon jest w uchwycie przy szybie - nie ma szans
- przez zestaw głośnomówiący - nie działa
- trzymając telefon 20cm od ust bez problemu
- w czasie jazdy, gdy jest dodatkowy hałas często program nie potrafi określić końca

mentos11 napisał(a):A może Google nie za bardzo radzi sobie z nazwami własnymi?

Radzi sobie doskonale. Bez problemu rozpoznaje miasta, ulice i numery. W dzisiejszym teście (telefon w ręce w czasie postoju) rozpoznał bezbłędnie trzy wypowiedziane przeze mnie adresy.

mentos11 napisał(a):Wnisek jest jeden, prędzej dojedziesz do celu zanim uda sie wprowadzić głosowo adres docelowy :lol:

W tej chwili tak, bo NE nie skorzysta z tego.
ALEX

Postprzez mentos11 » środa, 24 lis 2010, 13:39

OK ;) dwa razy próbowałem i miałem ten sam problem.
A jeśli chodzi o klawisz funkcyjny wybierania głosowego to jak wyjdę z NE to jak mam wybrać punkt docelowy nie będąc w NE???
A moze chodziło Ci o to że podczas wprowadzania tekstu przytrzymać klawisz funkcyjny wybierania głosowego?
Spróbuje ale coś mi się zdaje że wynik nie zawędruje do NE tylko wyszukiwarki :?
Nie zmienia to faktu że sterowanie głosem podczas jazdy (bo przecież o to chodzi) nie sprawdza się, jest za głośno, telefon za daleko, a ile trzeba się przy tym naklikać :roll:
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne