Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycja nowej funkcjonalności: sterowanie głosem

Re: Propozycja nowej funkcjonalności: sterowanie głosem

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 13:45

mentos11 napisał(a):OK ;) dwa razy próbowałem i miałem ten sam problem.
A jeśli chodzi o klawisz funkcyjny wybierania głosowego to jak wyjdę z NE to jak mam wybrać punkt docelowy nie będąc w NE???
A moze chodziło Ci o to że podczas wprowadzania tekstu przytrzymać klawisz funkcyjny wybierania głosowego?
Spróbuje ale coś mi się zdaje że wynik nie zawędruje do NE tylko wyszukiwarki :?
Nie zmienia to faktu że sterowanie głosem podczas jazdy (bo przecież o to chodzi) nie sprawdza się, jest za głośno, telefon za daleko, a ile trzeba się przy tym naklikać :roll:

Napisałem, że z NE to nie działa - test dotyczył samej funkcjonalności wybierania głosowego polskich adresów.
W czasie jady - ciężko, myślę jednak, że możliwe pod warunkiem trzymania telefonu w ręce jak podczas rozmowy (tyle, że to nielegalne), dzisiaj nie zdążyłem sprawdzić.
A co do klikania - nie rozumiem o czym mówisz. Jeżeli nie jest aktywna na pierwszym planie aplikacja - jeden przycisk, jeżeli jest - dwa przyciski.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez algi » środa, 24 lis 2010, 14:16

ALEX napisał(a):W czasie jady - ciężko, myślę jednak, że możliwe pod warunkiem trzymania telefonu w ręce jak podczas rozmowy (tyle, że to nielegalne), dzisiaj nie zdążyłem sprawdzić.

Przez zestaw głośnomówiący też nie ale np. przez zestaw słuchawkowy typu słuchaweczka bluetooth powinno załapać. Źródło dźwięku w postaci naszej paszczy będzie zdecydowanie bliżej mikrofonu i szumy tła nie powinny przeszkadzać. Możecie zrobić taki test o ile to możliwe?

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 14:19

algi napisał(a):
ALEX napisał(a):W czasie jady - ciężko, myślę jednak, że możliwe pod warunkiem trzymania telefonu w ręce jak podczas rozmowy (tyle, że to nielegalne), dzisiaj nie zdążyłem sprawdzić.

Przez zestaw głośnomówiący też nie ale np. przez zestaw słuchawkowy typu słuchaweczka bluetooth powinno załapać. Źródło dźwięku w postaci naszej paszczy będzie zdecydowanie bliżej mikrofonu i szumy tła nie powinny przeszkadzać. Możecie zrobić taki test o ile to możliwe?

Obawiam się, że zestaw po prostu nie działał z tą funkcją (tak, jak nie odtwarza muzyki), stąd mój komentarz, że nie działa.
ALEX

Postprzez Hunter-sw » środa, 24 lis 2010, 16:55

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:31 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez algi » środa, 24 lis 2010, 18:03

ALEX napisał(a):
algi napisał(a):

Obawiam się, że zestaw po prostu nie działał z tą funkcją (tak, jak nie odtwarza muzyki), stąd mój komentarz, że nie działa.

U mnie mogę słuchać przez słuchaweczkę bluetooth muzyki - konkretnie to słuchałem sobie kiedyś audiobooka gdy musiałem coś robić posiadając 2 wolne ręce.
Tak więc to może zależeć od konkretnego telefonu.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 19:37

Hunter-sw napisał(a):@ALEX
Twoja wypowiedź cyt:"- jeżeli telefon jest w uchwycie przy szybie - nie ma szans" nie do końca jest prawdziwa.

Jest jak najbardziej prawdziwa. Mój telefon w moim samochodzie nie działa. Jeżeli u Ciebie jest inaczej to świetnie.
ALEX

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 19:38

algi napisał(a):Tak więc to może zależeć od konkretnego telefonu.

A ja nie mogę :)
Tak, masz rację, zależy to od telefonu. Cieszę się, że mojego czasami uda się zadzwonić :)
ALEX

Postprzez Hunter-sw » środa, 24 lis 2010, 19:51

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:32 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez ALEX » środa, 24 lis 2010, 20:17

Hunter-sw napisał(a):Mogę jedynie odpowiedzieć w sposób jaki odpowiedziałeś mentos11 jeden telefon to za mało ;)
Trzeba byłoby sprawdzić wyszukiwanie głosowe google na większej ilości telefonów różnych marek żeby mieć jakieś pojęcie o przydatności tego rozwiązania w czasie jazdy... no i oczywiście na różnych modelach samochodów :shock:

Tak, pisałem o moim teście, odwołałem się do mentosa11 bo ma identyczny model telefonu.
A czy warto testować? Przecież z NE i tak nie zadziała :)
ALEX

Postprzez mentos11 » środa, 24 lis 2010, 20:37

O rany ale dyskusja, a tylko napisalem ze mi nie dziala :)
Teraz muszę sprawdzic jak na sluchawce bedzie rozpoznawal.
Jeśli chodzi o rozpoznawanie mowy to korzystam z klawiatury Smart keyboard i tam jest przycisk mikrofonu, wyglada to jakby google rozpoznawal mowe ale do konca nie wiem czy to nie jest opcja tylko z klawiatury. Ogolnie chce powiedziec ze mam mozliwosc w NE korzystac z rozpoznawania mowy :)
Tak przy okazji to jestem ciekaw czy Api androida udostepnia rozpoznawanie mowy, to bylaby mozliwosc umieszczenia w NE przycisku mikrofonu i wkońcu czlowiek moze dogadalby sie z naviexpertem :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne