Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycja nowej funkcjonalności: sterowanie głosem

Re: Propozycja nowej funkcjonalności: sterowanie głosem

Postprzez roman_tp » środa, 24 lis 2010, 22:13

Hunter-sw napisał(a):Trzeba byłoby sprawdzić wyszukiwanie głosowe google na większej ilości telefonów różnych marek żeby mieć jakieś pojęcie o przydatności tego rozwiązania w czasie jazdy...

ja wam na WM nic nie potwierdzę, bo zarówno w google maps jak i w samej przeglądarce tego cuda nie mam :?
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » czwartek, 25 lis 2010, 08:24

No i sprawdziłem po drodze do pracy, jak działa rozpoznawanie mowy z NE i muszę przyznać że tak w 60% wyniki były trafne, niezależnie czy korzystałem ze słuchawek czy nie.
Ale to jest tylko opcja uzupełniania pola tekstowego, natomiast do sterowania NE jeszcze daleka droga :)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 25 lis 2010, 19:36

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:33 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez intimo » czwartek, 25 lis 2010, 20:18

Hunter-sw napisał(a):
mentos11 napisał(a):No i sprawdziłem po drodze do pracy, jak działa rozpoznawanie mowy z NE i muszę przyznać że tak w 60% wyniki były trafne, niezależnie czy korzystałem ze słuchawek czy nie.
Ale to jest tylko opcja uzupełniania pola tekstowego, natomiast do sterowania NE jeszcze daleka droga :)

Właśnie póki co to:
- wyszukiwanie głosowe od google działa super :) (tylko w wyszukiwarce i Google Maps) :(
- inne aplikacje sterowane głosem działa tak sobie (nie od Google) :(
Do tego dochodzi np: poziom hałasu w samochodzie (w czasie jazdy)
Łatwo nie będzie :roll:

Z tego co mi wiadomo zamiany słowa mówionego na pisane w google zajmuje się ich serwer (mowa przesyłana i tam analizowana) a w androidzie dokonuje tego sam telefon. Spróbuj w aplikacji googla powiedzieć coś gdy jesteś w EDGE (będzie trwało troszkę dłużej) lub całkiem po za siecią, wtedy dostaniesz błąd o braku usługi. Jak się mylę to poprawcie mnie.
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez mentos11 » czwartek, 25 lis 2010, 21:35

W telefonie też obsługiwane jest przez serwer.
Android bez sieci jest jak cegła :D
Ale czym tu się przejmować już wchodzi LTE!
100Mbps chyba do 200 użytkowników na stację i małe pingi!
Voip i gry mmo będą działały wyśmienicie a tym bardziej aplikacje takie jak NE :)
Przyszłość jest w sieci, kto nie ma pakietu internetowego ten jest w epoce kamienia łupanego :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 25 lis 2010, 21:51

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:34 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 25 lis 2010, 21:54

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:33 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez krokodyl » czwartek, 25 lis 2010, 22:41

mentosie, chylę czoła, inteligentne wypowiedzi aż miło poczytać (dla odmiany ;) )
krokodyl

Telefon: HTC Sensation

Postprzez krzyszt_off_74 » piątek, 26 lis 2010, 18:19

kdzwonek napisał(a):Krzyszf_off'ie... gdzież bym śmiała się czepiać ;) Nikt Cię łańcuchem do NE nie przykuwa... a co do Hiciorów tudzież wodotrysków, jak to nazywacie, nikt nie powiedział, że to zostanie wprowadzone ;)... a jak już koniecznie chcesz się czepiać, to czepiaj się pomysłodawców, bo jak widzisz amatorzy wodotrysków również istnieją ;)

A jakże, pewnie że istnieją. Sam do nich należę. Ale nie tych w wydaniu NE. Bo jeszcze nie znalazłem żadnego wodotrysku w NE, któryby działał na prawdę poprawnie i bez zgrzytów. Więc sterowania głosem w wydaniu NE też raczej nie chcę. Powiem mu (NE) :"prowadź mnie do Gdańska", a ten mnie pokieruje do Smoleńska.
Proszę mi wymienić choć jeden z NaviExpertowych wodotrysków, który działa poprawnie. Autobusy ? Trasy piesze ? A może CT ?
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez EgonW3 » wtorek, 24 maja 2011, 21:53

Dla niektórych najlepsza nawigacja to taka, która wyświetla mapę Polski - nie trzeba nic wprowadzać, nie wymaga GPSa i można stosunkowo łatwo zrobić wersję bez 3G i działającą nawet na glinianej tabliczce. A ja tymczasem zainstalowałem sobie betę 6.2.1b5 i proszę - jest wyszukiwanie głosowe! :mrgreen:
Szkoda tylko, że nie dostąpiłem zaszczytu zostania betatesterem - chętnie bym obadał, jak działa z moim zestawem głośnomówiącym (i cichosłuchającym)...
EgonW3

Telefon: Samsung Galaxy S i9000

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne