Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Luźna gadka

Re: Luźna gadka

Postprzez navibober » wtorek, 9 lis 2010, 19:44

Wiecie co? Jak sobie podkręcę jasność matrycy to faktycznie wali po gałach, ale przy ustawieniu, które mam na co dzień, jest lepiej niż przy szarym :)
navibober

Postprzez gietpe » wtorek, 9 lis 2010, 20:04

W początkach Navi prosiłem o kontrastowe tła i po kilku latach się doczekałem,szkoda że to nie w navigacji :( .Niestety tam osobnikowi 50+ pomimo 3" na wyświetlaczu niewiele udaje się dostrzec gdyż duże literki i tak są za małe a te super ikony na tle mapy się zlewają więc nie używam na czym tracą jeżdżący po warm-maz.Ito by było na tyle.Pozdrawiam
A tło naprawdę daje po oczach ale za 20 lat może już będą monitory braila to kontrast nie będzie konieczny.
gietpe
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia SP

Postprzez SlaviNavi » wtorek, 9 lis 2010, 20:11

navibober napisał(a):Wiecie co? Jak sobie podkręcę jasność matrycy to faktycznie wali po gałach, ale przy ustawieniu, które mam na co dzień, jest lepiej niż przy szarym :)

Szanowni użytkownicy Forum NE podkręćmy sobie jasność matrycy to nam nie będzie waliło po "gałach" :!: :!: :!:
Po co nam SZARY na Forum :lol: Żyjmy kolorowo tylko nie podkręcajmy za bardzo matrycy bo nam mogą oczy nie wytrzymać-od białego :lol:
SlaviNavi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LG Swift L9/myPhone LUNA

Postprzez roman_tp » wtorek, 9 lis 2010, 20:17

navibober napisał(a):Wiecie co? Jak sobie podkręcę jasność matrycy to faktycznie wali po gałach, ale przy ustawieniu, które mam na co dzień, jest lepiej niż przy szarym :)

ok, również mogę dla oszczędności baterii zmniejszyć podświetlenie, lecz to forum nie jest jedyne, co przeglądam w przeglądarce i te ustawienia musiałbym zastosować tylko dla was ?
nie! :evil:

dziwny teatr prowadzicie, jak to określacie specjaliści od animacji - sorry, ale ja odcinam te sznureczki.
co będzie następnym krokiem? czat? shoutbox? aby wprowadzić "życie" na forum, nie potrzeba wyuczonych na jakiś kursach metod typu "co zrobić, aby zwiększyć aktywność portalu" - wystarczy dobra komunikacja, a teraz to możemy się jeszcze spodziewać SMS'ów na 7xxx.

portal NK umiera, do tego stopnia, że mimo, że nie mam na swoim koncie żadnych znajomych, to co dwa tygodnie dostaję e-maila, że "odnotowano aktywność wśród moich znajomych" - też zamierzacie rozsyłać e-maile jak okaże się, że za kilka miesięcy aktywność na forum spadnie o kilkanaście procent? może się wtedy okazać, że powołanie grupy od "animacji" nie przyniosło zamierzonego efektu.

pinokio :evil:
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez navibober » wtorek, 9 lis 2010, 20:20

roman_tp, a o co Ci właściwie chodzi? Nie podoba Wam się białe tło? Ok, pewnie zmienimy.

Czy poza tym jest coś złego w naszym pojawieniu się?
navibober

Postprzez roman_tp » wtorek, 9 lis 2010, 20:26

nie, skąd ;)

przedstawiłem tylko jak to postrzegam - i aby NE zauważył, jak to postrzegam - i byłem tylko ciekaw jakie słowa przeczytam jako obronę powyższych zarzutów.
przyznasz sam, że mam podstawy, podejrzewać, że tak być może?
co nie znaczy, że tak być musi.

wierzę teraz, że mimo, że tworzymy społeczność [choć, jeśli chodzi o moją osobę, to nie wiem jak długo jeszcze będę przynależeć do użytkowników NE], to po przeczytaniu powyższego nie przyjdzie wam wprowadzić powyższych metod i w końcu jesteście specjalistami :D

no koniec marudzenia - do roboty 8-)
roman_tp

Postprzez lola » wtorek, 9 lis 2010, 20:29

Słuchajcie, jesteśmy tu pierwszy dzień, a Wasze posty atakują nas, jakbyśmy już ostro nabruździli. Kolor tła? Jak pisał navibober - pewnie wróci do starej wersji. Chodzi przecież o to, żeby WSZYSTKIM było tu dobrze, nie będziemy działać wbrew użytkownikom, to bez sensu. Chcę uspokoić trochę ten klimat, bo robi się nieprzyjemny, zupełnie niepotrzebnie. Ocenicie nas z perspektywy czasu - proponuję trochę dłuższego niż parę godzin :)
lola

Postprzez potworny » wtorek, 9 lis 2010, 20:47

Wyjaśnię Wam, drodzy Moderatorzy. Ekipa NE tak dalece i legendarnie podpadła użytkownikom tego Forum, że macie nieco trudniejsze zadanie niż zazwyczaj.
Jednym z podstawowych zarzutów jest ciągłe i nagminne ignorowanie naszych uwag, co wyprowadziłoby z równowagi nawet najcierpliwszych. Dlatego "świecenie w oczy" i żartobliwe posty navibobera na ten temat spotykają się z agresją, a nie ze śmiechem.

Mam nadzieję, że uda Wam się to wszystko wyprostować.
potworny

Postprzez roman_tp » wtorek, 9 lis 2010, 21:59

potworny, my to pewnie jesteśmy napiętnowani i pod "szczególnym nadzorem" :lol:
roman_tp

Postprzez lchmiel » środa, 10 lis 2010, 00:04

Słuchajcie, czytam stronę za stroną, i to w wątku o moderacji i w tym, a tu trwa walka o kolor tła. Przecież większość aplikacji ma czarny tekst na białym tle. O co tu kruszyć kopie? Przyciemnijcie ekrany i już. Wróćmy do meritum.

Chciałbym zobaczyć moderatorów w działaniu. Jako żywo, nie wiem, co mieliby robić. To samo, co np. moderator dyskusji? Jeśli tak, to OK. Jeśli nie, to jestem ciekaw, co.

A tak poważnie, to ja czekam na wersję 6.02, która nadawałaby się wreszcie na "porzucone" telefony.

PS. Od jakiegoś czasu zgłębiam coś, co się nazywa "wizualizacja danych". Nie grafika komputerowa! Jedna z pierwszych zasad: ma być jasno i wyraźnie, bez gier z kolorami, jeśli to zbędne. Dalej, tak się składa, że książki drukuje się na białym papierze, choć teraz nie byłoby problemu z innymi barwami, a nawet szary byłoby łatwiej i taniej uzyskać. Ale jakoś nie robi się tego.
OK, nie chciałem argumentować w tak banalnej sprawie, ale mnie poniosło.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa