Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Newsy

Re: Newsy

Postprzez ALEX » wtorek, 28 cze 2011, 19:56

Oczywiście, że masz rację.
NE jednak uważa inaczej (wielokrotnie to podkreślając).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Marian » wtorek, 28 cze 2011, 20:34

ALEX napisał(a):NE jednak uważa inaczej (wielokrotnie to podkreślając).
To zrozumiałe. CT dla NE priorytetem najwyraźniej nie jest. Bo punkty partnerskie - ich zdaniem za "za friko" - to spadek przychodów, na które jakość CT wielkiego wpływu nie ma.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Radut » środa, 29 cze 2011, 19:46

potworny napisał(a):Czekam na ten piękny dzień, kiedy Polacy przestaną kraść programy, uważając to przestępstwo za coś zupełnie normalnego, nieszkodliwego i cool...

Daruj sobie takie wynurzenia, nie każdy zarabia tyle żeby szastać na prawo i lewo, poza tym na ile ucierpi duża firma produkująca ów produkt na tym, że ktoś SKOPIUJE sobie program, którego i tak by nie kupił (skopiuje, a nie ukradnie - kradzież to jest pozbawienie kogoś mienia, co tutaj nie ma miejsca). I po co w ogóle tutaj o tym piszesz...
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez roman_tp » środa, 29 cze 2011, 21:20

radut, jesteś wstanie podać jaki konkretny przykład [z kopiowaniem/kradzieżą programów] masz na myśli?
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez Qbek » środa, 29 cze 2011, 21:24

Redut, jeśli nie stać mnie na chleb, to znaczy, że mogę go ukraść, bo jestem głodny?
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez potworny » środa, 29 cze 2011, 22:01

Redut, daruj sobie te złodziejskie brednie. Twoi koledzy kradną do dzisiaj mój program w cenie 19,19 zł. Nie trafiłeś na podatny grunt.
potworny

Postprzez Radut » środa, 29 cze 2011, 22:09

roman_tp napisał(a):radut, jesteś wstanie podać jaki konkretny przykład [z kopiowaniem/kradzieżą programów] masz na myśli?

Mowa była o Sygicu, więc chyba tego dotyczyła wypowiedź. Z tego co wiem nie jest on darmowy, dostępna jest po prostu jego spiracona wersja. I ta kwestia tak dotknęła Potwornego jak myślę...

Qbek napisał(a):Radut, jeśli nie stać mnie na chleb, to znaczy, że mogę go ukraść, bo jestem głodny?

To jest bardzo kiepskie porównanie, po pierwsze mówimy tu o specjalistycznych dobrach użytkowych, a nie codziennej egzystencji. Gdybyś był w stanie skopiować czyjś leżący obok na przykład aparat cyfrowy, myślę że on nie odczułby że ktokolwiek coś mu ukradł ;)

potworny napisał(a):Radut, daruj sobie te złodziejskie brednie. Twoi koledzy kradną do dzisiaj mój program w cenie 19,19 zł. Nie trafiłeś na podatny grunt.

No tak rozumiem, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia więc czego się można było innego spodziewać. Nie wiem o jakim programie mowa ale tej wypowiedzi nawet nie chce mi się komentować. Może dożyjemy takiego pięknego dnia że płace będą tak godne że każdy program będzie można sobie nabyć bez rujnacji swojego skromnego budżetu :D
Radut

Postprzez Qbek » środa, 29 cze 2011, 22:31

Redut, ja nie rozgraniczam kradzieży na usprawiedliwioną i nie. Dla mnie jest to to samo. Mało zarabiasz? Zmień pracę, ucz się, rozwijaj swe umiejętności, jednym słowem rozwijaj się, a nie szukaj żenujących usprawiedliwień :idea:
Qbek

Postprzez Radut » środa, 29 cze 2011, 22:40

Qbek napisał(a):Redut, ja nie rozgraniczam kradzieży na usprawiedliwioną i nie.

Ja również. Tyle że kopiowanie to nie kradzież:

Kradzież (art. 278 kk) - zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela.

Jak widać, wiele osób nawet nie zna znaczenia tego słowa, ale za to jak głośno krzyczą o kradzieży, złodziejstwie itp.
Ostatnio edytowano środa, 29 cze 2011, 22:49 przez Radut, łącznie edytowano 2 razy
Radut

Postprzez Qbek » środa, 29 cze 2011, 22:45

Ok, o ile jest to dozwolone przez autora. Nie znam takiego przypadku.
Qbek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne