Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Newsy

Re: Newsy

Postprzez roman_tp » czwartek, 30 cze 2011, 06:21

Radut - ty chyba czytasz tylko to, co uważasz za wygodne dla siebie.
naprawdę nie słyszałeś o własności intelektualnej?
właśnie pod nią rozumiemy wszelkie "dzieła" stworzone przez człowieka, firmę [utwory muzyczne, książki, programy komputerowe itd.]

w przeciwieństwie do ciebie nie będę szukał odpowiednich art. i par. aby ci to udowodnić - wierzę, że dobrze wiesz, co mam na myśli.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 30 cze 2011, 08:38

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 11:32 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez HaniaK » czwartek, 30 cze 2011, 09:49

Panowie,
cieszy fakt, że żaden z Was korzystając z NE nie jest przestępcą :) Jestem ciekawa, czy nawigacyjni gracze mają policzone straty wynikające z możliwości pobierania pirackich wersji ich oprogramowania?
HaniaK

Postprzez Hakari » czwartek, 30 cze 2011, 10:17

Hunter-sw napisał(a):Dajcie już sobie spokój chłopaki... :)
Przestępstwem jest jedynie (nie ściąganie z internetu), lecz korzystanie/dalsze udostępnianie programu, który w jakikolwiek sposób został odblokowany/złamane zostały jego zabezpieczenia przed nielegalnym używaniem.
Inne dzieła (muzyka, filmy) można ściągać do woli, o ile wykorzystuje się je na własny użytek.
Przestępstwem jest nie ściąganie (to nie jest kradzież i nadużyciem jest nazywanie takiej osoby złodziejem), lecz dalsze udostępnianie.

Programów/gier etc. nie można pobierać nawet na własny użytek w świetle polskich przepisów i tak jest to przestępstwo. Odnośnie filmów i muzyki jest tak jak piszesz czyli udostępnianie jest karalne (czyli wszystkie sieci p2p podpadają pod udostępnianie). Tyle ode mnie ;)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 30 cze 2011, 10:49

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 11:33 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez bartek » czwartek, 30 cze 2011, 12:45

temat jest bardzo ciekawy i zarówno prawnie jak i etycznie skomplikowany. Podejrzewam, że każdy z nas był w swoim życiu choć raz "złodziejem" (ktoś grał w pirackie gry na Atari albo Commodore 64 ?:) lub nie powiadomił policji o kradzieży własności intelektualnej przez kogoś innego. Straty z tytułu piractwa dla twórców są duże, korzyści społeczne z kradzieży mogą się jednak zdarzyć (np. pobranie programu do nauki angielskiego) i to też ważne.

Są branże w których piractwo mocno uderza w twórców (np. oprogramowanie) lub mniej (film) lub prawie w ogóle lub z korzyścią dla twórców (muzyka).

W połowie tej dekady większość komputerów miało zainstalowane nielegalne oprogramowanie Windows XP, dziś to już nie więcej niż kilkanaście procent komputerów. Microsoft przez to nie ucierpiał (specjalnie z tym nie walczył) i tylko wychował sobie klientów z tym, ze coraz więcej usług udostępnia za darmo.

Auto Mapa jest jeszcze dziś najbardziej rozpoznawalną nawigacją (juz niedługu ;) ) przede wszystkim dlatego ze masa ludzi korzysta z wersji crakowanej, podobnie jest z Sygic. Wielu ludzi ją chwali ale również przez to że ma ją za darmo. Aplikacja ma reklamę ale nie ma pieniędzy.

Prawnie się uregulować tego nie da, najbardziej szkoda małych twórców aplikacji, którzy nie zarabiają na swoim pomyśle i pracy. Ja zawsze płacę za tego typu rozwiązania nawet jeśli ich twórca (np. z RPA) w życiu by się nie dowiedział, ze korzystam z jego rozwiązania.
bartek

Postprzez ALEX » czwartek, 30 cze 2011, 14:10

Ja oczywiście poza całkowicie legalnym oprogramowaniem w domu kupiłem wiele aplikacji z Android Market pomimo ich darmowych wersji. Uważam, że jeżeli ktoś wykonał dobrą pracę to należy mu po prostu za to zapłacić.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez potworny » czwartek, 30 cze 2011, 15:54

Z aplikacjami Android Market jest tak, że są po prostu tanie i można sobie na nie pozwolić. Również wspieram w ten sposób twórców.

Microsoft miał znakomitą politykę uzależnienia/przyzwyczajenia użytkowników. Niestety MS ma bardzo drogie oprogramowanie i swoją działalność charytatywną zakończyłem na zakupie Win XP i Win Vista. Ta ostatnia spowodowała, że na stałe wyemigrowałem na darmowego Linucha. :D Ten, z kolei, nauczył mnie, że praktycznie wszystkie płatne aplikacje mają swoje darmowe odpowiedniki. Wystarczy teraz rozważyć, czy płatne funkcje są na tyle atrakcyjne, żeby powodowały chęć zakupu całości, czy wystarczy mi to, co mam za darmo.

Nie ulega najmniejszej nawet wątpliwości, że dzięki piractwu sporo aplikacji i gier ma w dzisiejszych czasach niskie ceny. Gry na PCta bywają naprawdę śmiesznie tanie. Gorzej w przypadku konsol, gdzie piractwo nie kwitnie aż tak skutecznie i... gry są niewspółmiernie drogie.

Co do mojej aplikacji. Złodzieje piszą, że niczego nie straciłem. Moja odpowiedź jest prosta. Pisałem ją przez kilka miesięcy, nie pracując nigdzie indziej, poświęcając nierzadko po kilkanaście godzin dziennie. Wydałem ją za 9,99 zł, mając nadzieję, że polska aplikacja polskiej firmy, pisana dla Polaków, sprzedawana za śmieszne pieniądze, nie stanie się celem polskich piratów. Rozczarowanie i ogromna przykrość przyszła kilka miesięcy po jej wydaniu, kiedy jakiś nastoletni szczylek z mlekiem pod nosem postanowił, że ją udostępni w Internecie.

Ciekawostka dla piratów. Co jakiś czas, szczególnie w czasie akcji medialnych, do mojej firmy przychodzą wezwania z sądu w sprawie piratowania mojej aplikacji. Dzieci na P2P udostępniają ją ot tak. Internet w żadnym razie nie daje anonimowości.

Owszem, nie byłem święty. Przyznaję szczerze, że miałem pirackie gry na Spectruma/Timeksa. :mrgreen:
Teraz, kiedy tylko mnie stać, to kupuję aplikację, wspierając programistów. Przykładowo kupiłem NaviExperta. Sobie na dziesięć lat do przodu, żonie na sześć. Mam nadzieję, że NE nie zbankrutuje przed końcem mojego abonamentu, a raczej zaskoczy mnie pozytywnie nowymi opcjami i wysoką jakością programu. :)
potworny

Postprzez roman_tp » czwartek, 30 cze 2011, 19:48

ja wracam do NEWS'ów - zobaczcie co szykuje NE :lol:
Schowek01.png
Schowek01.png (8.34 KiB) Przeglądane 1575 razy

a tu nikt nie zdradził tej tajemnicy :lol:
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » czwartek, 30 cze 2011, 20:44

A skąd to wziąłeś roman? Gdzie tak sie chwala przyszłością NE?
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne