Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Newsy

Newsy

Postprzez keisy » środa, 10 lis 2010, 11:39

Zgodnie z tytułem, zamieszczać będziemy tutaj nowinki oraz interesujące wiadomości ze świata nawigacji, będzie również trochę o nowych technologiach :)

Na początek zapraszamy do lektury artykułu na temat nawigacji fabrycznych w samochodach, zamieszczonego w serwisie Wirtualna Polska:
http://moto.wp.pl/kat,123194,title,Fabr ... omosc.html
keisy

Re: Newsy

Postprzez roman_tp » środa, 10 lis 2010, 12:09

skoro twierdzicie, że jest sens na forum NE opisywać, nowinki technologiczne, które będą przez dłuższy czas po za zasięgiem NE, to nie mam nic przeciwko.

jako ciekawostkę napiszę, to co usłyszałem od znajomego, który oglądał program tv, w którym omawiany był saab - chyba ten najnowszy. dostępna opcja nawigacji w tym modelu zapewnia menu w języku polskim - również komunikaty głosowe, lecz..... obszar polski jest nie dostępny :lol:

prawda czy fałsz? 8-)
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez algi » środa, 10 lis 2010, 12:13

Czy będzie można opisywać także nowinki i ciekawostki w KSN tak wprost i jawnie? Bo dotychczas machano paluszkiem że nie wolno bo regulamin itd....

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez algi » środa, 10 lis 2010, 12:18

keisy napisał(a):Na początek zapraszamy do lektury artykułu na temat nawigacji fabrycznych w samochodach, zamieszczonego w serwisie Wirtualna Polska:
http://moto.wp.pl/kat,123194,title,Fabr ... omosc.html

A co do komentarza tego artykułu.
Dla mnie osobiście fabryczne nawigacje, szczególnie za tą cenę, są bez sensu. Mają zalety typu połączenie z kółkami i w tunelu jadą dalej ale osobiście nie lubię jak mi nawet przez zestaw audio gadało gdzie mam jechać. Osobiście zawsze jeżdżę z zestawem Bluetooth i to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie. Mogę słuchać muzyki z radia, rozmawiać z pasażerem a komunikat z nawigacji zawsze bezpośrednio w uszku słyszę.

A najważniejsza dla mnie zaleta to CT Online i AMTraffic ........ a tego "wbudowane" fabryczne chyba nie mają....

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mindzik » środa, 10 lis 2010, 12:33

algi napisał(a):A najważniejsza dla mnie zaleta to CT Online i AMTraffic ........ a tego "wbudowane" fabryczne chyba nie mają....

Super sprawą będzie jak ze swoich osobistych, przenośnych urządzeń obraz będziemy mogli rzucać (przez wifi, bluetooth) bezpośrednio na wbudowany monitor w deskę rozdzielczą auta.
Wtedy każdy będzie mógł mieć co chce, wraz z każdą technologią, która go satysfakcjonuję.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez keisy » środa, 10 lis 2010, 12:43

algi napisał(a):Czy będzie można opisywać także nowinki i ciekawostki w KSN tak wprost i jawnie? Bo dotychczas machano paluszkiem że nie wolno bo regulamin itd....

Spektakularne zmiany regulaminu nie są raczej planowane, więc wydaje mi się, że zachowanie jego reguł będzie ok ;)
keisy

Postprzez potworny » środa, 10 lis 2010, 12:45

Ja Wam mogę powiedzieć, jak się rzuca obraz z NE na przednią szybę. Wystarczy tylko położyć telefon na szybkościomierzu. Przynajmniej w Lanosie.
Za kierownicą jest szczelina tak dobrze zaprojektowana, że akurat mieści się w niej Samsung.
potworny

Postprzez roman_tp » środa, 10 lis 2010, 12:54

potworny napisał(a):Ja Wam mogę powiedzieć, jak się rzuca obraz z NE na przednią szybę. Wystarczy tylko położyć telefon na szybkościomierzu. Przynajmniej w Lanosie.
Za kierownicą jest szczelina tak dobrze zaprojektowana, że akurat mieści się w niej Samsung.

to ja proponuję wprowadzić news'a "przy kupnie abonamentu 20-letniego lanos gratis" :lol:
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez keisy » środa, 10 lis 2010, 13:11

roman_tp napisał(a):to ja proponuję wprowadzić news'a "przy kupnie abonamentu 20-letniego lanos gratis" :lol:

Przedłożę ;)
keisy

Postprzez vtec_z » środa, 10 lis 2010, 13:28

keisy napisał(a):
algi napisał(a):Czy będzie można opisywać także nowinki i ciekawostki w KSN tak wprost i jawnie? Bo dotychczas machano paluszkiem że nie wolno bo regulamin itd....

Spektakularne zmiany regulaminu nie są raczej planowane, więc wydaje mi się, że zachowanie jego reguł będzie ok ;)

Odpowiedź iście pytyjska ;) - zapytam zatem wprost.
Punkt regulaminu, o którym mowa, brzmi: "Zabrania się reklamowania innych systemów nawigacyjnych w tematach, treści wypowiedzi, avatarach, podpisach itd; bez zgody Administracji Portalu"
Proszę zatem o jednoznaczną definicję słowa "reklamowanie". Jaka informacja podana na forum podlega "pod paragraf"? Czy odwołanie się do funkcji systemów konkurencyjnych do NE, w tym porównywanie systemów jest traktowane jak reklamowanie - nawet gdy wypada niekorzystnie dla NE? Czy jawne podanie nazwy systemu konkurencyjnego jest reklamowaniem?
Obecnie - po serii forumowych bojów - mamy sytuację dość dziwną. Używamy skrótu KSN (Konkurencyjny System Nawigacji), który dla stałych bywalców forum oznacza to samo co AutoMapa, ale dla osób mało zorientowanych jest nieczytelny.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Następna strona

Powrót do Ogólne