Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Błędy w nawigowaniu, niepoprawne komunikaty

Re: Błędy w nawigowaniu, niepoprawne komunikaty

Postprzez Wilk108 » środa, 1 lut 2017, 22:48

Zdarza mi się, że NE podaje komunikat całkiem bez sensu. Jeżeli zjadę z trasy i NE przeliczy trasę to zaraz po komunikacie "Przeliczam trasę" jest komunikat chyba zaległy z poprzedniej trasy. Np dziś zawróciłem, po kilkudziesięciu metrach usłyszałem "przeliczam trasę. Jedziesz w złym kierunku". A kierunek był zgodny z nowo wyznaczonym. Albo innym razem "przeliczam trasę. Skręć w lewo". A nowa trasa na mapie prosto.
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 7 lut 2017, 15:10

Wilk108 napisał(a):Zdarza mi się, że NE podaje komunikat całkiem bez sensu. Jeżeli zjadę z trasy i NE przeliczy trasę to zaraz po komunikacie "Przeliczam trasę" jest komunikat chyba zaległy z poprzedniej trasy. Np dziś zawróciłem, po kilkudziesięciu metrach usłyszałem "przeliczam trasę. Jedziesz w złym kierunku". A kierunek był zgodny z nowo wyznaczonym. Albo innym razem "przeliczam trasę. Skręć w lewo". A nowa trasa na mapie prosto.

Mógłbyś podać przykład takiej trasy kiedy pojawiają się błędne komunikaty po przeliczeniu?
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Wilk108 » środa, 8 lut 2017, 22:09

Dziś sprawdziłem taką sytuację kilka razy w różnych miejscach i mniej więcej w połowie był ten efekt: po komunikacie "przeliczam trasę" były kolejne wyraźnie dotyczące wcześniejszej trasy.Na pewno tak jest w czasie między komunikatem "przeliczam trasę" i zaprezentowaniem nowej trasy. Raz nawet poleciały dwa komunikaty - przeliczanie trwało kilka sekund. Czy bywa tak po prezentacji nowej trasy - nie zauważyłem, nie jestem w stanie kierując samochodem patrzeć cały czas w ekran nawigacji.
Więc być może po przeliczeniu ich nie ma. Ale i tak dziwnie to wygląda. Po zmianie trasy znika stara trasa, słychać komunikat o przeliczaniu, więc i te komunikaty dotyczące starej trasy powinny być skasowane.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Lukasz2891 » sobota, 18 lut 2017, 11:56

Na iOS jeśli są dwa zgłoszenia w bliskiej odległości, np. Wypadek i niebezpieczne miejsce, to jeśli zaneguję wypadek, to gdy próbuję potwierdzić "niebezpieczne miejsce", to dostaję komunikat w stylu "to potwierdzenie zostało już wysłane", czy jakoś tak.
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez Michal1983 » środa, 12 kwi 2017, 15:31

Mimo że most Siekierkowski oznaczony jest jako zamknięty i jest zamknięty jak wynika z gazet po wypadku i na mapie jest oznaczony jako zamknięty traffic.naviexpert.pl wyznacza trasę przebiegającą przez zamknięty odcinek. :shock:
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Michal1983 » środa, 17 maja 2017, 05:07

Nadal NE doradza zawracanie na skrzyżowaniu Ciszewskiego i al. KEN w Warszawie choć w tym miejscu jest to zabronione przez sygnalizację kierunkową.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 18 maja 2017, 13:25

Michal1983 napisał(a):Nadal NE doradza zawracanie na skrzyżowaniu Ciszewskiego i al. KEN w Warszawie choć w tym miejscu jest to zabronione przez sygnalizację kierunkową.

Michał, czy zawracanie na tym skrzyżowaniu jest zabronione we wszystkich kierunkach?
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Michal1983 » piątek, 19 maja 2017, 04:44

Tak. Dla każdego kierunku jest sygnalizator kierunkowy ze strzałką w lewo. Możliwy jest więc skręt w lewo, ale nie wolno zawracać.
Michal1983

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

Postprzez tomto » czwartek, 29 cze 2017, 09:51

A taki mały błąd - skrzyżowanie w Warszawie al. Niepodległości i ul. Batorego ...
Dlaczego nakazuje mi jechać w prawo (komunikat głosowy o strzałka w lewym górnym rogu), a informacji o pasach wskazuje, żeby być na lewym ...

Pozdr!
tomto
Załączniki
Screenshot_20170628-112006.png
Screenshot_20170628-112006.png (120.76 KiB) Przeglądane 5546 razy
tomto

Telefon: Samsung Galaxy S4 mini

Postprzez sztaba » sobota, 1 lip 2017, 17:18

tomto napisał(a):A taki mały błąd - skrzyżowanie w Warszawie al. Niepodległości i ul. Batorego ...
Dlaczego nakazuje mi jechać w prawo (komunikat głosowy o strzałka w lewym górnym rogu), a informacji o pasach wskazuje, żeby być na lewym ...

Pozdr!
tomto

Pasek postępu ma kolor biały, więc strzałki nie dotyczą tego skrzyżowania. Strasznie mylące w tej sytuacji.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia