Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

koncepcja przyszłości samej aplikacji

Re: koncepcja przyszłości samej aplikacji

Postprzez buzuma » czwartek, 25 lis 2010, 11:18

hkoziarek napisał(a):NaviExpert działa w prostych, tanich telefonach w niższej wersji 5.2 i nikt nie oddał pola, bo jakoś nie widać konkurencyjnego rozwiązania na te telefony.
Przeanalizujcie proszę kompatybilność innych systemów nawigacji online, nawet tych globalnych, i sami stwierdzicie, że NE wspiera najwięcej modeli - od prostych i tanich po droższe z zaawansowanymi funkcjami.
Pozdr. HK

Tylko, że na stronach do pobierania są tylko modele telefonów wspierające wersję 6.0. Nie ma np żadnego telefonu z WM... Czyli dla potencjalnych nowych klientów NE te "proste, tanie telefony" z Naviexpertem nie współpracują.
buzuma
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez Qbek » czwartek, 25 lis 2010, 11:22

Atu co jest?
Fakt, że dla v 5.2.1, ale jest dla WM.

W mojej opinii powinien być alternatywny system wyszukiwania dostępnej wersji NE - wg systemu operacyjnego :idea:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez vtec_z » czwartek, 25 lis 2010, 11:25

buzuma napisał(a): Tylko, że na stronach do pobierania są tylko modele telefonów wspierające wersję 6.0.

To nie jest prawda. Przykład: http://www.naviexpert.pl/pobierz/motoro ... zr-z8.html
Dla Motoroli MOTORIZR-Z8 dostępna jest wersja 4.3.4, tu nawet 5-ka nie ma szans.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez Qbek » czwartek, 25 lis 2010, 11:30

roman_tp ciekawa sprawa, bo mój projekt przesłany do NE wyglądał bardzo podobnie :)
Mnie się tylko nie chciało bawić w grafikę ;)

Cyferki jak z klawiatury obrazują układ na ekranie ;)
1 2 3
4 5 6
7 8 9
1 - DOM (prowadź do domu)
2 - MOJE PUNKTY (prowadź do moich punktów)
3 - OSTATNIE (prowadź do ostatnich)
4 - SZUKAJ (POI, adresy etc.)
5 - GDZIE JESTEM (wskazanie miejsca na mapie w towarzystwie POI wg ustawień z menu)
6 - ZGŁOŚ / ZAPAMIĘTAJ (w oparciu o aktualne współrzędne)
7 - ZAPLANUJ (planowanie trasy)
8 - HOT KEY (do wyboru dowolna pozycja z menu, włączając w to nawet najgłębiej schowaną funkcję/ustawienie - np. ustawienia mapy)
9 - NARZĘDZIA (to co teraz pod tym skrótem)

Czyli widać, że nasze oczekiwania funkcjonalności opieramy o OpereMini :lol:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez roman_tp » czwartek, 25 lis 2010, 12:40

z tą różnicą, że ty zaproponowałeś to co obecnie oferuje aplikacja w innym układzie graficznym, ja natomiast w innym układzie zaproponowałem poszczególne elementy wchodzące w skład samej aplikacji.

mój pierwowzór oparłem raczej na wspomnianym SPB Mobile Shell, gdzie mogę dodawać elementy, których będę używać, bezpośrednio na pulpit i umiejscowić w każdym miejscu na ekranie.
wróćmy do tematu.

jak widać, zespół NE albo broni twardo własnych założeń, albo nie chce dać po sobie poznać [przed konkurencja], że jednak myśli o zmianach - jak będzie/było, prawdę poznamy za jakiś czas.
może obrana stanowczość spowodowana jest tym, że trudno byłoby się przyznać do błędnie obranego kierunku oraz tym, że większość użytkowników chciałaby zmian? może osoba odpowiedzialna za wizerunek przyszłościowy aplikacji nie chce dopuścić tych zmian, bo to nie są jego/jej pomysły?

często przytaczany przykład systemu Windows - on też nie ma zaimplementowanych programów narzuconych użytkownikowi. co potrzebuję, to instaluję - i to samo dotyczyłoby NE.

jeśli jest to mało zobrazowane, proponuj wycieczkę do decathlon'u - dział z namiotami. na wstępie kupujemy tam tzw. bazę a do niej element-sypialnia. powiększa mi się rodzina? dokupuję kolejny. chcę mieć gdzie schować rowery? kupuję trzeci element.

kolejne przykłady można przytaczać i udowadniać, że świetnie się sprawdzają - pytanie tylko, co was przekonałoby do takich rozwiązań?
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez mentos11 » czwartek, 25 lis 2010, 12:54

Myślę że największym problemem jest tutaj Java.
Mocno ogranicza takie modularne rozwiązania.
Chociaż ja bardziej jestem za rozwiązaniem w stylu Opery i Opery mini, tym bardziej że coś takiego jest możliwe i sprawdza się jak widać.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez KasiaD » czwartek, 25 lis 2010, 12:55

Obecny system NE zakłada, że możemy codziennie aktualizować mapę - przykład pracy Kamila tutaj na forum. Sami przyznacie, że po zgłoszonym przez Was błędzie widoczna jest zmiana na mapie. Troszkę to się kłóci z mapą offline :?
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez HaniaK » czwartek, 25 lis 2010, 13:05

roman_tp napisał(a):
jeśli jest to mało zobrazowane, proponuj wycieczkę do decathlon'u - dział z namiotami. na wstępie kupujemy tam tzw. bazę a do niej element-sypialnia. powiększa mi się rodzina? dokupuję kolejny. chcę mieć gdzie schować rowery? kupuję trzeci element.

kolejne przykłady można przytaczać i udowadniać, że świetnie się sprawdzają - pytanie tylko, co was przekonałoby do takich rozwiązań?

Romanie, a jak jest w NE?
Baza to mobilna mapa, którą pobierasz za free. Masz przeglądanie mapy, śledzenie pozycji, wyszukiwanie adresów i POI, wysyłanie punktów GPS. Chcesz nawigacji samochodowej kupujesz usługę, chcesz nawigacji transportem miejskim kupujesz usługę. Zmiany dotyczą bardziej samego interfejsu aplikacji, a nad tym pracujemy. Personalizacja menu jeszcze potrwa.
HaniaK

Postprzez ALEX » czwartek, 25 lis 2010, 13:30

hkoziarek napisał(a):
roman_tp napisał(a):

Romanie, a jak jest w NE?
Baza to mobilna mapa, którą pobierasz za free. Masz przeglądanie mapy, śledzenie pozycji, wyszukiwanie adresów i POI, wysyłanie punktów GPS. Chcesz nawigacji samochodowej kupujesz usługę, chcesz nawigacji transportem miejskim kupujesz usługę. Zmiany dotyczą bardziej samego interfejsu aplikacji, a nad tym pracujemy. Personalizacja menu jeszcze potrwa.

Tu raczej chodzi o to, że w tej chwili wszystkie te moduły są na stałe zaszyte w programie. Niezależnie od tego czy są potrzebne czy nie. Powoduje to eliminowanie starszych telefonów, które mogły by działać świetnie do nawigacji samochodowej gdyby można był odchudzić program.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » czwartek, 25 lis 2010, 13:34

Pani Haniu Romanowi chodzi o to aby każdy użytkownik mógł sobie samemu skroić na miarę (swojego telefonu i potrzeb) aplikację ;)
NE musiałby dostarczyć narzędzie w postaci jakiejś stronki www na której można wybrać poszczególne funkcje a nawet dobrać ikonki i odpowiednio ułożyć menu. Następnie taka aplikacja byłaby kompilowana i przesyłana do Romana :)
A obecnie NE oferuje wszystkie opcje i możemy ze wszystkiego korzystać, a jak aplikacja nie działa na telefonie to jest starsza wersja 5 albo 4.
Ja natomiast proponuje rozwiazanie z NE mini i NE max :)
Na koniec dodam że obydwa rozwiązania moje i Romana wymagają sporo pracy i tu jest pies pogrzebany.
Zapewne NE bedzie się rozwijał jak do tej pory czyli kolejne wersje bedą coraz bardziej wymagające i obsługiwane przez najwydajniejsze modele.
Tylko co mają zrobić użytkownicy telefonów klawiszowych z małymi ekranami zostać z wersją 5 lub 4? Prędzej czy później konkurencja w postaci Ovi maps lub innej nawigacji wygryzie NE. A przecież to NE był pierwszy na tym rynku?
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne