Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jest nas ponad milion...

Re: Jest nas ponad milion...

Postprzez roman_tp » sobota, 27 lis 2010, 07:56

a jeżeli przedstawiona liczba określa łączną sprzedaż abonamentów? ja osobiście kupiłem trzy: 1 rok + 9 miesięcy, 1-dniowy przez pomyłkę i 2-letni.
jeśli liczą każdy abonament, nawet 1-dniowy, to liczba użytkowników diametralnie spada.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez Hunter-sw » sobota, 27 lis 2010, 10:52

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 21:43 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez sztaba » sobota, 27 lis 2010, 11:30

jeśli liczą konta z Beta-Testów, to ja sam jestem co najmniej piątką użytkowników :)
Do tego miałem zaczynałem od dwóch bezpłatnych kont w NaviPunkcie.
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez mimsky » sobota, 27 lis 2010, 12:21

Jest nieco ponad 900 użytkowników na forum, z czego w okolicach połowy w ogóle tu zagląda. Z tej połowy zaglądających trzeba wydzielić tych, którzy czytają wątki i tych którzy nie tylko czytają ale i odpisują co jakiś czas. I w tej ostatniej grupie znajdują się najaktywniejsze osoby, które czytają, piszą, zgłaszają błędy, marudzą ( ;) ) etc.
Czy to oznacza, że forum NE ma kilkunastu użytkowników? Nie. Bo każdy bierny użytkownik jest potencjalnie użytkownikiem bardzo aktywnym. I podobnie jest z nawigacją. Ktoś potrzebuje się szybko dostać z punktu A do punktu B, wie że istnieje coś takiego jak NaviExpert - kupuje jednodniową aktywację. Ale na tym nie kończy się jego kariera jako użytkownika. Ona dopiero może się zacząć :) I może kilka razy w miesiącu czy w roku, kupuje taki jednodniowy abonament. I czy taki człowiek nie jest użytkownikiem?
Wspominaliście, że macie kilka kont testowych. Ok, ale użytkowników jak Wy (ja bym nazwał "hard users", oczywiście w pozytywnym znaczeniu) nie jest wielu. I ludzie nie potrzebują mieć x kont.
mimsky

Postprzez krzyszt_off_74 » sobota, 27 lis 2010, 16:50

Jasne, że "jednodniowi' są użytkownikami. Jednak milionowa liczba to ogromny potencjał, którego ja nie widzę ani w przełożeniu na aktualności map, ani w przełożeniu na zgłaszanych fotoradarach, remontach itp. , ani w przełożeniu na aktywności na forum. Tego miliona nigdzie nie widać. Co ja gadam ? Nie widać nawet setnej, ani nawt tysięcznej części z tego miliona użytkowników. Z miliona to ja uważam że znalazłby się większy odsetek choć minimalnie aktywnych ludzi. A tak nie jest.
W ogóle to chyba zły jest temat tego wątku, ponieważ nie chodzi zapwne o milion użytkowników lecz o milion sprzedanych produktów. Moja żona np. za punkty ma tych jednodniówek ze 30.
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez DantE » sobota, 27 lis 2010, 18:07

mimsky napisał(a):Jest nieco ponad 900 użytkowników na forum, z czego w okolicach połowy w ogóle tu zagląda. Z tej połowy zaglądających trzeba wydzielić tych, którzy czytają wątki i tych którzy nie tylko czytają ale i odpisują co jakiś czas. I w tej ostatniej grupie znajdują się najaktywniejsze osoby, które czytają, piszą, zgłaszają błędy, marudzą ( ;) ) etc.
Czy to oznacza, że forum NE ma kilkunastu użytkowników? Nie. Bo każdy bierny użytkownik jest potencjalnie użytkownikiem bardzo aktywnym.

Wszystko zależy kto na to patrzy. Dla właściciela forum, który chce się pochwalić jego wielkością będzie się liczyć ilość wszystkich kont nawet jeśli 90% z nich jest martwa. Dla użytkowników forum ważna będzie tylko liczba tych aktywnych, z którymi może podyskutować. Z martwymi kontami w końcu nie pogadasz.

mimsky napisał(a):I podobnie jest z nawigacją. Ktoś potrzebuje się szybko dostać z punktu A do punktu B, wie że istnieje coś takiego jak NaviExpert - kupuje jednodniową aktywację. Ale na tym nie kończy się jego kariera jako użytkownika. Ona dopiero może się zacząć :) I może kilka razy w miesiącu czy w roku, kupuje taki jednodniowy abonament. I czy taki człowiek nie jest użytkownikiem?
Wspominaliście, że macie kilka kont testowych. Ok, ale użytkowników jak Wy (ja bym nazwał "hard users", oczywiście w pozytywnym znaczeniu) nie jest wielu. I ludzie nie potrzebują mieć x kont.

Akurat z NE jest trochę inaczej. Firma się oczywiście cieszy, bo sprzedała tyle abonamentów i nie ma dla niej znaczenia czy ludzie używają programu czy nie. Oczywiście każdy kto kupił nawet jednodniowy abonament jest użytkownikiem, ale dyskusja jest trochę o czymś innych. NE zyskuje na wartości tym że wyznacza trasę w oparciu o bieżące dane o sytuacji na drodze, a więc od ilości danych zebranych od ludzi. Dla jakości CT ważna jest liczba aktualnie działających programów a nie całkowita liczba sprzedanych abonamentów. Lepiej jest posiadać tysiąc stale używanych licencji niż nawet milion używanych okazyjnie. Oczywiście jest to pogląd użytkownika a nie właściciela firmy. :D
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez mindzik » sobota, 27 lis 2010, 18:57

Niech z każdej setki z tego miliona będzie jeden aktywny to i tak jakiś przyrost na plus :D
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez roman_tp » sobota, 27 lis 2010, 19:33

w speedalarm [SA] po uruchomieniu i pomyślnym zalogowaniu widzimy liczbę zarejestrowanych użytkowników. fakt, nie ma przełożenia na liczbę aktywnych użytkowników, lecz po cyfrach obok zgłoszeń widać, że jakaś grupa ma włączony SA.
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez algi » sobota, 27 lis 2010, 20:28

Jakby tak naprawdę milion użytkowników korzystało z tego z CT to nie było by sytuacji że w godzinach szczytu przejazd przez Janki nie ma danych.
Im więcej użytkowników, tym bardziej aktualne dane dla CT online. Jednak wydaje mi się że są wliczone w to abonamenty "wciśnięte" z telefonem np. w Erze...
Myślę że Asia I Kasia mogły to raz odpalić i tyle...

W praktyce nawet po znajomych w pracy mogę powiedzieć że korzystam ja, dwóch kolegów a reszta niby ma wykupiony abo ale odpalają to "od święta".... jak to będzie z 5 razy na miesiąc to góra... oczywiście są to wykupione aktywne abonamenty ale danych do CT z tego dużo nie będzie....

I nadal widzę panikę w oczach o koszty połączenia z internetem....... nawet u osób które mają wypasione telefony warte na rynku pewnie z 2000 zł....

Tutaj myślę że NE powinien zrobić jakąś kampanię uświadamiającą że transferu nie należy się bać (widzę że to powstrzymuje trochę ludzi przed zakupem - kolega chce wydać z 400 zł na nawigację bo to RAZ ale nie na NE 150zł abo + transfer...... taka dziwna logika...)

Tak więc proponuję kampanię może taką porównawczą z kilkoma operatorami ile kosztuje pakiet internetowy w stosunku do np. 2 piw na miesiąc ;-)
Czasami mnie śmieszy takie podejście "nie wykupię abonamentu na net za 5zł/miesiąc" ale codziennie browarek wieczorem, czy co weekend kilka flaszek się kupi... czy choćby "zapieprzamy zero-jedynkowo" spalając 20l/100 ;-) i wydając na paliwko np. 900zł ;-)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Dora » sobota, 27 lis 2010, 20:39

algi napisał(a):I nadal widzę panikę w oczach o koszty połączenia z internetem....... nawet u osób które mają wypasione telefony warte na rynku pewnie z 2000 zł....

Tutaj myślę że NE powinien zrobić jakąś kampanię uświadamiającą że transferu nie należy się bać (widzę że to powstrzymuje trochę ludzi przed zakupem - kolega chce wydać z 400 zł na nawigację bo to RAZ ale nie na NE 150zł abo + transfer...... taka dziwna logika...)

Tak więc proponuję kampanię może taką porównawczą z kilkoma operatorami ile kosztuje pakiet internetowy w stosunku do np. 2 piw na miesiąc ;-)
Czasami mnie śmieszy takie podejście "nie wykupię abonamentu na net za 5zł/miesiąc" ale codziennie browarek wieczorem, czy co weekend kilka flaszek się kupi... czy choćby "zapieprzamy zero-jedynkowo" spalając 20l/100 ;-) i wydając na paliwko np. 900zł ;-)

Algi, świetny pomysł, trza by coś takiego zrobić, sama mam znajomych, których właśnie "mityczne ogromne koszty transferu" skutecznie zniechęcają do korzystania z nawigacji...
Dora

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010