Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

100 pytań do.... - czyli pytania bez odpowiedzi.

Re: 100 pytań do.... - czyli pytania bez odpowiedzi.

Postprzez algi » niedziela, 5 gru 2010, 15:49

hkoziarek napisał(a):
Algi wyrobimy się :)
Może udałoby się nieco tonować wypowiedzi?

Moderator z takim mandatem społecznym i autorytetem..... :)

To cieszę się. Taki mały żart, szpileczka :-)

A czy funkcja moderatora musi się pokrywać tylko z pianiem i zachwytami nad NE i podlizywaniem? :?:
Tam gdzie NE jest OK, zawszę pochwalę, a tam gdzie ganię to .... znaczy że musicie po prostu poprawić :-)
Mój cel jest tylko jeden: poprawa jakości NE w każdej dziedzinie - abym nie musiał się wstydzić przed kilkunastoma osobami, którym NE poleciłem i instalowałem :)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez algi » niedziela, 5 gru 2010, 15:56

To ja przypomnę kilka moich pytań i rozszerzę:

1. czy linia v.5 została już zamrożona?
2. czy użytkownicy odstrzelonych telefonów mogą się spodziewać np. v.5.3, która miałaby automatyczne przeliczanie trasy czy APR? [pozostałe tryby nawigacji wycięte: KM i piesza]
3. czy przy wydaniu ewentualnie takiej wersji, będzie poprawione wybieranie godziny w LG GT505/500 ? [pracownik NE napisał że zajmiecie się tym więc ew. poprawki musiałby być w linii v.5 a nie v.6 skoro takiej linii na te telefony nie ma]
4. czy ew. jest możliwość zastosowania w v.5.3 takiego samego menu w trakcie nawigacji jak w v.6 [menu dostępne pod przyciskiem opcje - lewy dolny róg]
5. czy ew. wprowadzenie kolorowania korków byłoby dostępne w linii v.5 (zamiast ikonek POI korków, tak jak w Google albo targeo).

Jak widać, wszelkie poprawki dotyczą tylko nawigacji samochodowej, czyli takiej jaką użytkownicy zakupili.
Powiedzmy że się pogodziliśmy że v.6 i nawigacja KM i piesza spowodowała odstrzał jednego kolana.....

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez Qbek » niedziela, 5 gru 2010, 16:50

algi napisał(a):A czy funkcja moderatora musi się pokrywać tylko z pianiem i zachwytami nad NE i podlizywaniem? :?:
Tam gdzie NE jest OK, zawszę pochwalę, a tam gdzie ganię to .... znaczy że musicie po prostu poprawić

Właśnie dlatego oddałem swój głos na algiego 8-)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez HaniaK » niedziela, 5 gru 2010, 18:22

Ależ Algi i Qbek mi nie chodzi o treść, a o formę :)

Wystarczy zapytać bez zbędnych szpilek. Bo jeżeli w naszym dialogu chodzi wyłącznie o wbijanie szpil, to ja wysiadam ;)
HaniaK

Postprzez HaniaK » niedziela, 5 gru 2010, 19:01

[quote="algi"
]To ja przypomnę kilka moich pytań i rozszerzę:

Zależy jak na to spojrzeć. Wizualnie pewnie tak. Mapy pobierane są z serwera i CT również nie zależy od wersji aplikacji, więc sprawa jest otwarta.
2. czy użytkownicy odstrzelonych telefonów mogą się spodziewać np. v.5.3, która miałaby automatyczne przeliczanie trasy czy APR? [pozostałe tryby nawigacji wycięte: KM i piesza]

Jedno drugiego nie wyklucza. Zmiany w CT i routingu dotyczą również niższych wersji.
3. czy przy wydaniu ewentualnie takiej wersji, będzie poprawione wybieranie godziny w LG GT505/500 ? [pracownik NE napisał że zajmiecie się tym więc ew. poprawki musiałby być w linii v.5 a nie v.6 skoro takiej linii na te telefony nie ma]

nie wiem - muszę zapytać.
4. czy ew. jest możliwość zastosowania w v.5.3 takiego samego menu w trakcie nawigacji jak w v.6 [menu dostępne pod przyciskiem opcje - lewy dolny róg]

to do wyjaśnienia, bo menu graficzne to większa aplikacja- sprawdzę
5. czy ew. wprowadzenie kolorowania korków byłoby dostępne w linii v.5 (zamiast ikonek POI korków, tak jak w Google albo targeo).

tak

Jak widać, wszelkie poprawki dotyczą tylko nawigacji samochodowej, czyli takiej jaką użytkownicy zakupili.
Powiedzmy że się pogodziliśmy że v.6 i nawigacja KM i piesza spowodowała odstrzał jednego kolana....

Ponownie powtarzam - wprowadzenie trybu trasy KM i pieszej w żaden sposób nie wypłynęło na zwiększenie wagi aplikacji. Trasa pobierana jest za każdym razem z serwera. Wszystko co potrzebne do wytyczania tras w różnych trybach jest na zewnętrznym serwerze.
Aplikacja rozrosła się głownie ze względu na grafikę i system podpowiedzi w wyszukiwaniu kontekstowym.
HaniaK

Postprzez potworny » niedziela, 5 gru 2010, 21:03

Widzę przymiarki do nawigacji rowerowej. Pytanie brzmi, kiedy możemy jej oczekiwać?

Dyskusja wywołana tym postem w wątku Nawigacja rowerowa topic367.html (Vtec_Z)
Załączniki
38.png
Ikonka z pakietu NE
38.png (4.08 KiB) Przeglądane 1579 razy
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 gru 2010, 16:05 przez vtec_z, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przekierowanie do przeniesionych postów z dyskusją o nawigacji rowerowej
potworny

Postprzez algi » niedziela, 5 gru 2010, 21:31

hkoziarek napisał(a):
algi napisał(a):To ja przypomnę kilka moich pytań i rozszerzę:

Zależy jak na to spojrzeć. Wizualnie pewnie tak. Mapy pobierane są z serwera i CT również nie zależy od wersji aplikacji, więc sprawa jest otwarta.

Chodzi mi o funkcjonalność a nie wodotryski, tak więc to pozytywne wieści :)

Jedno drugiego nie wyklucza. Zmiany w CT i routingu dotyczą również niższych wersji.

Też super - ale zastanawiam się, w przypadku APR, co będzie wyświetlać informację, który pas zająć - bo jeśli aplikacja to.... chyba jednak trzeba dodać jakieś procedury?

nie wiem - muszę zapytać.

Tak więc będę czekał :)

to do wyjaśnienia, bo menu graficzne to większa aplikacja- sprawdzę

Chodzi tylko o to menu pod "opcje" w trakcie jazdy (bez dublowania tego co jest na ekranie - pamiętam z ostatniej chodzącej bety że była taka opcja w konfiguracji)

tak

Tak więc kolejna dobra informacja :)

Powiedzmy że się pogodziliśmy że v.6 i nawigacja KM i piesza spowodowała odstrzał jednego kolana....

Ponownie powtarzam - wprowadzenie trybu trasy KM i pieszej w żaden sposób nie wypłynęło na zwiększenie wagi aplikacji. Trasa pobierana jest za każdym razem z serwera. Wszystko co potrzebne do wytyczania tras w różnych trybach jest na zewnętrznym serwerze.
Aplikacja rozrosła się głownie ze względu na grafikę i system podpowiedzi w wyszukiwaniu kontekstowym.

..... to nie można by tego wywalić i wydać "v.6 lite" na LG GT500/505 i inne odstrzelone telefony?
No bo skoro tyko grafika i podpowiedzi w wyszukiwaniu kontekstowym zwiększają wagę aplikacji, a v.5... działa w porządku .. to gdzież ten problem z wyciekami pamięci? Skoro powyższe odpowiedzi są pozytywne (wszystko co związane z trasą bo przeliczane na serwerze) to... ponownie nie mogę się nadziwić gdzie jest sedno problemu powodujące odstrzelenie tych telefonów...

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez mentos11 » niedziela, 5 gru 2010, 22:44

Algi nie jestem moderatorem ani pijarowcem ale muszę wziąść w obrone NE.
Przypuśćmy że NE jest firma samochodową i montuje samochody, ponieważ mamy różne drogi to NE wypuszcza rozne modele dostosowane do poszczegolnych drog. jak wiemy szczgolnie jako mieszkancy polski drogi sa naprawdę rozne i nieprzewidywalne.
Trudno oczekiwać ze uda sie zbudować samochód (czytaj aplikacja NE ) potrafiący jeździć po kazdej drodze (czytaj kazdy model telefonu) :-/
Akurat jesteś wlascicielem drogi z wredna dziura na ktorej jeden z samochodow NE sie rozkracza :(
Okazuje sie ze budowa nowego modelu moze nie byc oplacalna lub zbyt czaso chłonna. prosciej byloby naprawić droge ale jak wiemy drogi latwo sie buduje ale o naprawę naprawde ciężko :(
Wróćmy do rzeczywistości, telefony nawet mój maja strasznie wiele błędów ktorych producenci nie raczą poprawiać.
Ja borykam sie z dwoma problemami
, bug dotyczacy 3G i bug 800Mhz po uzyciu aparatu fotograficznego.
Z obydwoma problemami producent nie poradzil sobie do dzisiaj pomimo wydania kilkunastu nowych softow?
Na szczescie kilku zapalencow napisalo aplikacje ktore te bledy eliminują :)
Na szczescie mam androida na ktorego mozna pisac naprawdę rozbudowane aplikacje i korzystajace z duzych zasobow telefonu.
Wczesniej mialem LG kc910 i ten model bardzo przypomina twoj.
telefon byl fajny ale dosc regularnie sie zawieszal :( szczegolnie przy przegladaniu zawartosci telefonu.
Na koniec powiem tylko tyle ze nic nie jest idealne ani telefony ani aplikacje :-/ dlatego trzeba od czasu do czasu zmieniac telefony i juz, najlepiej na takie rozwojowe z systemem operacyjnym.
A jak zmiana telefonu nie pomaga to trzeba poszukać alternatywnej aplikacji tak jak to pokazal Roman :)
Ostatnio edytowano niedziela, 5 gru 2010, 22:50 przez mentos11, łącznie edytowano 1 raz
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Hunter-sw » poniedziałek, 6 gru 2010, 13:03

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 21:54 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 6 gru 2010, 15:48

Prośba o powrót do meritum - czyli do 100 pytań.
Co prawda Roman_tp dopuścił do dyskusji w tym wątku, ale nie założył nowego poświęconego wyłącznie pytaniom i personel NE zaczął nam się gubić.
Posty "rowerowe" pozwalam sobie przenieść do nowego wątku.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010