Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

100 pytań do.... - czyli pytania bez odpowiedzi.

Re: 100 pytań do.... - czyli pytania bez odpowiedzi.

Postprzez ALEX » wtorek, 14 gru 2010, 11:15

hkoziarek napisał(a):Zgłoszenia są czytane - na ich podstawie nanoszone są aktualizacje na mapach. Wśród nagradzanych za aktywność Użytkowników NE są nie tylko forumowicze :)

Chodzi mi o uwagi/błędy w programie.
Zgłoszenia dotyczące map są na najwyższym poziomie :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez jotde » wtorek, 14 gru 2010, 11:31

Co robi opcja "Ustawienia Aplikacji->Zaawansowane->Widok uproszczony->GPS". Na mojej Noki 95 8GB nie widzę żadnej różnicy na ekranie nawigacji przy włączaniu/wyłączaniu tej opcji (w wersji 5.x też nie widziałem). Opis w całkiem ładnej i zupełnie nowej instrukcji jest również średnio pomocny "Ustawienia widoczności w nawigacji elementów takich, jak: niebo, GPS, kompas".

I drugie pytanie: jakiego czasu używa NE. Z telefonu czy z GPS? A może by tak dodać jeszcze w komputerze pokładowym pozycję "Aktualny czas" oraz "Dojazd za N minut"?
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez HaniaK » wtorek, 14 gru 2010, 11:37

ALEX napisał(a):Chodzi mi o uwagi/błędy w programie.
Zgłoszenia dotyczące map są na najwyższym poziomie :)

Alex - jak w przypadku map, tylko procedura wprowadzania zmian jest inna. Nie wszystko i nie od razu da się wdrożyć.
HaniaK

Postprzez ALEX » wtorek, 14 gru 2010, 11:53

hkoziarek napisał(a):Alex - jak w przypadku map, tylko procedura wprowadzania zmian jest inna. Nie wszystko i nie od razu da się wdrożyć.

A czy jest szansa na otrzymanie po zgłoszeniu jakiejkolwiek odpowiedzi? Nie oczekuję, że błędy zostaną rozwiązane tego samego dnia ale niech ktoś chociaż powie że się tym zajmuje albo że nie będzie się tym zajmował. Jeżeli dostanę informację, że błąd jest tylko u mnie to po prostu odpuszczę.
ALEX

Postprzez algi » wtorek, 14 gru 2010, 12:31

jotde napisał(a):Co robi opcja "Ustawienia Aplikacji->Zaawansowane->Widok uproszczony->GPS". Na mojej Noki 95 8GB nie widzę żadnej różnicy na ekranie nawigacji przy włączaniu/wyłączaniu tej opcji (w wersji 5.x też nie widziałem). Opis w całkiem ładnej i zupełnie nowej instrukcji jest również średnio pomocny "Ustawienia widoczności w nawigacji elementów takich, jak: niebo, GPS, kompas".

wydaje mi się że to zmienia komunikat na ikonkę w przypadku utracenia sygnału GPS. Wypróbuj obie opcje w domu lub tunelu.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez HaniaK » wtorek, 14 gru 2010, 19:44

ALEX napisał(a):A czy jest szansa na otrzymanie po zgłoszeniu jakiejkolwiek odpowiedzi? Nie oczekuję, że błędy zostaną rozwiązane tego samego dnia ale niech ktoś chociaż powie że się tym zajmuje albo że nie będzie się tym zajmował. Jeżeli dostanę informację, że błąd jest tylko u mnie to po prostu odpuszczę.

A czy mogę prosić o konkret - z jakiego dnia jest zgłoszenie i czego dotyczy najlepiej na PW- sprawdzimy co nie zadziałało w tej konkretnej sprawie.
HaniaK

Postprzez ALEX » wtorek, 14 gru 2010, 20:02

hkoziarek napisał(a):
ALEX napisał(a):A czy jest szansa na otrzymanie po zgłoszeniu jakiejkolwiek odpowiedzi? Nie oczekuję, że błędy zostaną rozwiązane tego samego dnia ale niech ktoś chociaż powie że się tym zajmuje albo że nie będzie się tym zajmował. Jeżeli dostanę informację, że błąd jest tylko u mnie to po prostu odpuszczę.

A czy mogę prosić o konkret - z jakiego dnia jest zgłoszenie i czego dotyczy najlepiej na PW- sprawdzimy co nie zadziałało w tej konkretnej sprawie.

No właśnie rozchodzi się o to, że nie. Wysyłając przez formularz nie pozostaje u mnie żaden ślad...
ALEX

Postprzez krzyszt_off_74 » wtorek, 21 gru 2010, 08:54

Pytanie bez odpowiedzi. a nawet cały wątek bez odpowiedzi. Chodzi o "Społeczność NaviExpert". Został tylko wpis h.koziarek a cała reszta poszła won. Zadałem tam do h.koziarek proste pytanie; "czy uważa pani, że pani wypowiedzi i działania na tym forum powiekszają tę społeczność?" Z pani wypowiedzi wnioskuję, że nie jest pani osobą bojaźliwą. Czyżby więc przestraszyła się pani odpowiedzi na to pytanie. A może naszym nowym moderatorom to pytanie nie smakowało i gryzło się z ich wizja porządnego forum ? Zwykle tchórzostwo.
krzyszt_off_74

Telefon: SE U8i Vivaz Pr + Navibe GB735

Postprzez Dora » wtorek, 21 gru 2010, 09:57

Nie się gryzło się, tylko tamten wątek miał być czysto informacyjny, jak kazanie księdza w kościele, któremu przecież po mszy nie zadajesz pytań. Taki przekaz od pani H. Koziarek, bo pytania można zadawać gdzie indziej. Na przykład w tym wątku, gdzie nikt pytania Ci nie skasuje, a pani Hania pewnie odpowie :)
Dora

Postprzez KasiaD » środa, 22 gru 2010, 13:16

algi napisał(a):Jak jest droga, cieniutka, tak że dwa samochody muszą zjeżdżać aby się wyminąć, to dane są zbierane dla każdego kierunku?
Zakładam że tak.

Bo tak dzisiaj jechałem od Janek na Kraków i ponownie NE prowadził mnie równoległą małą dróżką, podczas gdy DK 7 wolne i zauważyłem że ktoś omija tą stroną drogi korek DO Warszawy, to wpadła mi taka głupota do głowy że jego dane (konkretnie mix z innymi) są brane do wyznaczania mojej trasy. I może jakoś wyszło że tam średnia jest wyższa, choć to niemożliwe o tej porze dnia (co innego po południu).

Zakładam że jest na odcinku XYZ zbierane „średnia prędkość” oraz „kierunek” (Ew. „średnia prędkość między węzłem A a B” czyli <> „ś.p.m.w. B a A”)
Czy może coś jeszcze?

Dane zbierane są dla każdego kierunku oddzielnie, nie "kłócą się". Jeśli chodzi o to, co dokładnie jest pobierane, tutaj muszę zwrócić się do "wiedzących" ;)... sprawdzę.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010