Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nawigacja rowerowa

Re: Nawigacja rowerowa

Postprzez DantE » poniedziałek, 6 gru 2010, 20:00

Gadżet mało przydatny, ale dla mnie mógłby nawet być pod warunkiem, że rozwój nawigacji samochodowej na tym nie ucierpi.
DantE
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez ALEX » poniedziałek, 6 gru 2010, 20:11

hkoziarek napisał(a):Dlaczego wytrzymuje?
"It is a very basic format allowing a large raster map image to be split into smaller tiles that are more easily handled on a limited-memory mobile phone."
Opis ze strony dostawcy ;)

To o co cytujesz tyczy się map rastrowych wgrywanych do telefonu. Program również obsługuje mapy online, również w 3D. A dlaczego trzyma dłużej - bo lepiej zarządza wątkami programu - zatrzymuje niepotrzebne w momencie wygaszenia ekranu. Ma również znacznie wydajniejsze algorytmy do wyświetlania grafiki - jak bardzo chcesz to zrobię film z obrotu mapy 3D na SE K750i - NE w tym względzie jest o klasę niżej. Aaaa - program pisze jeden człowiek...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez algi » wtorek, 7 gru 2010, 00:06

hkoziarek napisał(a):Powtórzę argument za "nie" w przypadku KM i pieszej - bateria telefonu , itp, itd... Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Jakby inteligentne wygaszanie działało w każdym telefonie lub była opcja włącz/wyłącz .... postulowane wiele razy.....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 7 gru 2010, 08:24

algi napisał(a):
hkoziarek napisał(a):Powtórzę argument za "nie" w przypadku KM i pieszej - bateria telefonu , itp, itd... Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Jakby inteligentne wygaszanie działało w każdym telefonie lub była opcja włącz/wyłącz .... postulowane wiele razy.....

To co że inteligentne wygaszanie działa w moim telefonie, jak wyraźnego efektu w żywotności baterii nie widać. Może ma to jakieś znaczenie w zwykłych telefonach. Jednak jeżeli chodzi o smartfony ich zapotrzebowanie na energię jest ogólnie bardzo duże.
Hunter-sw

Postprzez roman_tp » wtorek, 7 gru 2010, 08:28

ty się nie przejmuj smartfonem. użytkownicy sobie radzą - wystarczy w górach, na rowerze, włączyć tryb "samolotowy" i masz mniejszy pobór prądu. rekordziści po 12 godzin spacerują.
choćby wyszła aplikacja NE na WM i gdyby miała nawigację rowerową, pieszą i komunikacją, to nie będzie działać, bo w trybie "samolotowym" nie łączy z internetem :lol:

jakieś rozwiązanie? 8-)
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez algi » wtorek, 7 gru 2010, 08:49

No jeśli nie zejdziesz z trasy to po jej pobraniu działać będzie. W tych trybach danych statystycznych dla CT nie wysyła więc może się uda ;-)

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 7 gru 2010, 09:22

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 21:46 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez potworny » wtorek, 7 gru 2010, 16:34

Zawsze można dokupić baterię do telefonu i problem z głowy. Poza tym nawigacja na rowerze nie jest potrzebna przez CAŁY czas. Można się nią podpierać w mieście, a poza miastem włączać tylko co jakiś czas.
Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że zawsze najgłośniejsi są przeciwnicy, a zainteresowani produktem siedzą cicho, z nielicznymi, ale jakże zacnymi, wyjątkami.
potworny

Postprzez algi » wtorek, 7 gru 2010, 17:31

Ja korzystałem na rowerze z dwóch innych "nawigacji" - cudzysłów bo raczej tylko śledziłem się po lesie gdy wcześniej zaplanowałem sobie w domu trasę.
Tak naprawdę to zerkałem od czasu do czasu, a żeby oszczędzać baterię to przełączałem aplikację w tryb uśpienia. Czasami toczyłem się z komórką w ręku ale to nie była stricte nawigacja tylko raczej tak jak na Google Maps... trasa jest, śledzenie jest ale bez komend głosowych...

NE v4.x /5.x - LG GT 505

algi

Re: 100 pytań do.... - czyli pytania bez odpowiedzi.

Postprzez Marian » wtorek, 7 gru 2010, 17:58

Qbek napisał(a):Trasa rowerowa na 100% znajdzie szeroką rzesze użytkowników :)
Pod warunkiem, że będzie prowadzić po ścieżkach rowerowych, a nie chodnikami po "głównych" jak to mam miejsce w "Pieszej" :lol:
Pomysł równie dobry jak jazda z Krakowa do Wrocławia autostradą A4, ale koniecznie z nawigacją. Bo bez niej ani rusz. A czy przypadkiem pojęcie trasy rowerowej nie wiąże się z wyraźnym oznakowaniem? Podobnie jak szlaku turystycznego pieszego? No chyba, ze chodzi Wam o trasy rowerowe po bezdrożach. Tylko kto je ułoży?
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2010