Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 6.1

Re: Wersja NaviExpert 6.1

Postprzez sztaba » poniedziałek, 13 gru 2010, 07:18

W moim przypadku szybciej skorzystam chyba z NaviUrbana niż z Dżoany. Ale to rzecz gustu.
Z telefonu nie mogłem połączyć się ze stroną pobierania. Ale pobrałem metodą "naokoło" - pobrałem na komputer, wysłałem sobie plik mailem na telefon i dopiero wtedy zainstalowałem. Działa.
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez navibober » poniedziałek, 13 gru 2010, 11:33

navibober

Postprzez Marian » poniedziałek, 13 gru 2010, 14:04

potworny napisał(a):Drogie ponuraki forumowe... To, że inni potrafią się śmiać i cieszyć z czegoś innego niż Wy, nie oznacza, że są idiotami.

Hunter-sw napisał(a):Proponuję obudzić się od czasu do czasu z wirtualnego świata i pożyć trochę w realu
PS.
... bo zanim ktoś coś napisze będzie się zastanawiał czy aby czasami Marian nie przyrówna jego inteligencji do przysłowiowej "Asi i Kasi".
Koledzy, spokojnie. Kto twierdzi, że "Asia i Kasia" to osoby nieinteligentne. To po prostu osoby o określonych potrzebach. Nie czas je wymieniać, ale są one realne. I to, że przesądzają o kierunkach rozwojowych NE to właśnie real. Bo tych osób jest wiele i przez to są lepszymi klientami niż koneserzy routingu i czystej nawigacji. Dbają o nich również nawigacje takie jak TomTom. Nie potrzebuję się budzić, od początku wersji 6.0 to dokładnie wiem. A konsekwencje są proste: "koneserzy" i tematyka czysto nawigacyjna staną się na forum niszowe. I nie ma na to rady. To właśnie napisałem w poście, który wywołał tak silne reakcje.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez algi » wtorek, 14 gru 2010, 00:12

hkoziarek napisał(a):Czesio może nie, ale jeżeli macie inspirujące pomysły na dodatkowe głosy proszę o propozycje.
Pozdr. HK

Może Yoda? - "skręcić w prawo musisz!" ;-)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez ALEX » wtorek, 14 gru 2010, 00:16

mentos11 napisał(a):A i mam pytanie bo przed godziną korzystałem z nawigacji i podczas jazdy wytyczyłem nową trasę (przed zakrętem, prędkość 30km/h) i o dziwo nie kombinował prosto przez skrzyżowanie z zawracaniem tylko wyznaczył trasę w lewo?!

Zgłoś błąd, błędnie zadziałał algorytm ogłupiania kierowców. Poniższa trasa została wyznaczona w czasie postoju:
CAP201012131807.jpg
CAP201012131807.jpg (129.05 KiB) Przeglądane 1081 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Tommy » wtorek, 14 gru 2010, 15:53

Panowie no trochę poczucia humoru... Jak czytam komentarze niektórych to mnie krew zalewa. Lubicie szukać dziury w całym, co? Takie dodatki, powtarzam dodatki muszą się pojawiać, takie czasy. Oczywiste, że w ten sposób NE chce zwrócić na siebie uwagę. Mi się to podoba. Temu komu się nie podoba nie musi tego włączać. To nie jest głos, który jest teraz głosem domyślnym. Po prostu dodany nowy głos do listy, wzmianka przy informacji o nowościach w nowej wersji i tyle. NE nie reklamuje wersji 6.1 jako wersji z głosem Dżoany, tylko jako wersję, w której wprowadzono przede wszystkim nowy typ trasy ECO. Także spokojnie, nie oznacza to na pewno zaprzestania zajmowania się rzeczami bardziej istotnymi jeśli chodzi o nawigację. Nie zmienia to oczywiście faktu, że nowy głos wywołał duży rozgłos (facebook, joemonster) i o to też chodzi. Ja się przyznaję - pośmiałem się jak to usłyszałem ;).
Tommy

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez Tommy » wtorek, 14 gru 2010, 17:16

Okazuje się, że nie tylko na facebooku i joemonsterze Dżoana robisz szoł :D. Nawet strona z plotkami Kozaczek.pl - http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=27349 o tym napisała :D. Dżoana Krupa nawigejszyn :lol:. No, no, mentos trzeba przyznać, że zrobiłeś kawał dobrej roboty, bo Twój filmik jest głównym punktem odniesienia do tej informacji ;). Świadomie czy nie?
Tak sobie myślę, że musimy wspólnie wymyślić jakiś fajny demotywator na demotywatory.pl, w związku z Dżoaną i reklama dla NE jak znalazł ;).

No dobra to tyle z humoru. Nowy typ trasy ECO uważam za bardzo dobre posunięcie. Najśmieszniejsze i zarazem najmilsze jest dla mnie to, że w dniu opublikowania wersji 6.1, czyli wczoraj, pisałem do NE maila z propozycją dodania właśnie tego typu trasy. Pomyślałem sobie, że przyda się taka trasa. Nie każdy zawsze się na tyle spieszy żeby dla 5 minut nadrabiać 20 km autostradą, więc trasa ECO w tym wypadku jest idealna alternatywą, dla tych którzy chcą oszczędzić paliwo, ale też dojechać do celu w miarę rozsądnym czasie, nie stojąc przy tym w korkach.
Ku mojemu zdziwieniu, wchodzę dziś na stronę NE, a tu informacja o nowej wersji 6.1 z trasą ECO. Nie ukrywam, że uśmiechnąłem się do ekranu swojego monitora ;). Miły i zabawny zbieg okoliczności... albo... NE działa tak błyskawicznie, że gdy tylko o tym napisałem, to od razu wprowadzili nową wersję...! ;) Pomarzyć można ;). Najważniejsze jest to, że postęp jest. Ja osobiście najbardziej wyczekuje kontroli drogowych online. Myślę, że wprowadzenie tej funkcji będzie miało wymierne korzyści dla NE. Oby ta nowość zawitała jak najszybciej ;).
Tommy

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez Marian » wtorek, 14 gru 2010, 18:04

Tommy napisał(a): Nowy typ trasy ECO uważam za bardzo dobre posunięcie. ;)
Posunięcie z pewnością dobre. Prawie jak Dżoana. Co do jakości tras wstrzymałbym się z entuzjazmem. Oparcie oceny spalania na trzech prędkościach jest raczej wątpliwe. W szczególności interesująca jest ocena spalania w korkach. Radziłbym najpierw zweryfikować te trasy i wyniki.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Hunter-sw » wtorek, 14 gru 2010, 18:42

.....
Ostatnio edytowano środa, 11 kwi 2012, 22:09 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez algi » wtorek, 14 gru 2010, 21:15

Tommy napisał(a):Pomyślałem sobie, że przyda się taka trasa. Nie każdy zawsze się na tyle spieszy żeby dla 5 minut nadrabiać 20 km autostradą, więc trasa ECO w tym wypadku jest idealna alternatywą, dla tych którzy chcą oszczędzić paliwo, ale też dojechać do celu w miarę rozsądnym czasie, nie stojąc przy tym w korkach.

Zaraz - a czy od tego nie jest REKOMENDOWANA? Dojazd z omijaniem korków, ale nie za wszelką cenę jak w NAJSZYBSZA.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Poprzednia stronaNastępna strona