Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v 6.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Re: v 6.1 - zgłaszamy poprawki i drobne uwagi

Postprzez Hunter-sw » czwartek, 3 lut 2011, 17:41

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:53 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez Seavolv » czwartek, 3 lut 2011, 18:20

Nie wiem może się nie znam ale korzystam z Auto Killer Memory http://www.appbrain.com/app/autokiller- ... autokiller i chyba nie obwiniał bym tu winy braku pamięci, bo zawsze mam jakaś tam wolną zresztą jak to mówią, "nie wykorzystana pamięć to zmarnowana pamięć :D"
Jeśli problem występuje również na innych systemach to winił bym aplikacje, ewentualnie operatora telefonii w przypadku punktu 2 chodź wątpię o czym napisałem dwa posty wczesniej.
Seavolv
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Spica i5700

Postprzez ALEX » czwartek, 3 lut 2011, 23:29

Panowie, widzę, że nie rozumiecie istoty Androida. Po co podniecać się ilością wolnej pamięci - to jest bez sensu. Wolna pamięć jest paradoksalnie zmarnowana. Poczytajcie o zarządzaniu procesami w tym systemie i głupocie używania task kilerów to zrozumiecie, że jednak się mylicie.
Mój telefon w stanie spoczynku obciąża procesor w 4% przy taktowaniu 66MHz. I co za różnica czy w pamięci są dwa czy dwadzieścia albo dwieście programów? Jeżeli system będzie potrzebował pamięć to zakończy odpowiednie procesy (albo niekoniecznie - patrz mój wątek o Androidzie). Trochę czasu mi zajęło przestawienie się z kończenia programów na ich minimalizowanie. Poza tym mnóstwo programów przecież nie ma opcji ich zakańczania... i jednak wszystko działa.
Co do telefonów bezsystemowych - mój były SE K800i, na którego nie ma oficjalnie wersji 6 bez problemu radził sobie z dwoma jednocześnie pracującymi NE (jeden w wersji beta). Kwestia jak producent ustawił zarządzanie pamięcią, której przecież było w tym telefonie pod dostatkiem.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Hunter-sw » piątek, 4 lut 2011, 00:24

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:54 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez ALEX » piątek, 4 lut 2011, 01:41

W rzeczy samej - nie rozumiem. Mam tak jak Seavolv i5700. Nic mi nie zamula. Aplikacje startują w momencie dotknięcia ekranu. Zdarza się, że mam jednocześnie pracujących wiele aplikacji. (Już) nie używam task kilerów. Nauczyłem się, że problemem nie jest ilość pamięci potrzebnej dla aplikacji bo tej telefon ma bardzo dużo tylko ich zapotrzebowanie na moc obliczeniową procesora oraz (co nie powinno mieść miejsca) niewspółdziałanie programów.
A to, że wykłada się jakiś program to nie jest wina Androida tylko programisty - analogicznie do wersji NE6 na LG505. A może i nie... pamiętam, dawno temu wykładał mi się pewien program. Po dłuższym czasie doszedłem dlaczego - różne procesory różnie zaokrąglały wyniki obliczeń (czyli zdarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca). Koledze z kolei program wykładał się na różnej kolejności wykonywania instrukcji na Win98 i WinNT. Więc jeżeli program nie zwalnia pamięci tak jak by tego oczekiwał autor to należy przepisać błędny fragment programu tak aby działał poprawnie...
ALEX

Postprzez Seavolv » piątek, 4 lut 2011, 06:32

Ja już bym zakończył tą dyskusję na temat, pamięci itp. ponieważ nie ma to nic do rzeczy a dyskusja idzie w złym kierunku:
1. Nigdzie nie napisałem że program się wykrzacza, łapie FC, zamula, czy też restartuje, takiego przypadku nie stwierdziłem. Aplikacja działa dobrze z tym że od czasu do czasu występuję ten myk z czarnym ekranem (ten ze screena) ale mimo tego NE działa dalej tylko trzeba odczekać jakieś 2 min i z tego co czytam problem nie dotyczy tylko mnie.
2. Jest problem z pobraniem trasy, o czym pisałem
3. Zlikwidować komunikaty lekko w lewo/prawo o czym też pisałem

I trzymajmy się tematu.
Seavolv

Telefon: Spica i5700

Postprzez algi » piątek, 4 lut 2011, 09:34

ALEX napisał(a):............
A to, że wykłada się jakiś program to nie jest wina Androida tylko programisty - analogicznie do wersji NE6 na LG505...................Więc jeżeli program nie zwalnia pamięci tak jak by tego oczekiwał autor to należy przepisać błędny fragment programu tak aby działał poprawnie...

... czyli Naviexpert powinien przepisać błędny fragment programu i NE6 działał by na LG GT505 i innych... :twisted: :twisted: :twisted:

[taka mała prowokacja ;)]

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez Hunter-sw » piątek, 4 lut 2011, 17:12

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:54 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez ALEX » piątek, 4 lut 2011, 17:29

Hunter-sw napisał(a):A macie pewnie zainstalowaną taką samą wersję NE, na takich samych telefonach ;)

Nie wydaje mi się :)
Ja mam Androida 2.2 :P
A czarny ekran to nie błąd telefonu a programu.
ALEX

Postprzez Hunter-sw » piątek, 4 lut 2011, 18:10

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 17:55 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert