Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Abonamenty - zmiany

Re: Nowa strona www

Postprzez Rudy » wtorek, 14 gru 2010, 12:49

Marian napisał(a):Tyle, że nie znalazłem NaviPlan 24h którego działanie jest szeroko omówione w pytaniach. Zatem co się dzieje: niedowidzę, NaviPlan 24h jest gdzie indziej, czy też został zlikwidowany i najkrótszy abonament to 4 dni? NaviPlan 24h był jedynym mnie satysfakcjonującym. Wszystko wskazuje na to, że chwili obecnej dorywcza potrzeba skorzystania z nawigacji zdrożała 10 krotnie. Jeśli plan 24h zlikwidowano, to tracicie klienta. I zyskujecie spokój na forum.

Też używałem wyłącznie abonamentów 24h. Wysłałem nawet zapytanie przez formularz kontaktowy, co z nimi, ale do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Cóż, minus jeden klient, póki się nie "odnajdą".
Rudy
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia E5

Postprzez Dora » wtorek, 14 gru 2010, 13:20

Faktycznie, nie ma już 24-godzinnego pakietu. Najkrótszy to teraz 4 dni. Czy to chwilowo czy stała zmiana, to już musi wypowiedzieć się ktoś z NE, o czym ich poinformowaliśmy.
Dora

Postprzez Rudy » wtorek, 14 gru 2010, 16:08

Dora napisał(a):Faktycznie, nie ma już 24-godzinnego pakietu. Najkrótszy to teraz 4 dni. Czy to chwilowo czy stała zmiana, to już musi wypowiedzieć się ktoś z NE, o czym ich poinformowaliśmy.

Dostałem właśnie odpowiedź od NE:
Abonament na 24-godziny nie jest już dostępny.
Rudy

Telefon: Nokia E5

Postprzez roman_tp » wtorek, 14 gru 2010, 16:33

czytam o tych abonamentach i jeśli chodzi o europę to tłumaczę to tym, że nie było wielu chętnych. jak sprzedać produkt, który nie ma dużego zainteresowania? obniżyć cenę i połączyć go z innym dobrze prosperującym - tzw. marketing stosowany.

czy za jakiś czas będzie droższy abonament powiększony o NaviPlan Urban?
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez HaniaK » wtorek, 14 gru 2010, 17:30

Panowie,
zmiany w ofercie abonamentowej wynikają z analizy struktury zakupowej- znacząco :!: mniejsze zainteresowanie krótkimi abonamentami na rzecz długich.
Tak samo było z abonamentami standard - o ile ktokolwiek je jeszcze pamięta :)
Teoria Romana dotycząca NaviPlan Europa o tzw. marketingu stosowanym wygląda od kuchni zdecydowanie inaczej i jest związana z licencją na mapy Europy. Wielu klientów narzekało, że oferta europejska jest za krótka i nie odpowiada ich potrzebom. Zrobiliśmy co w naszej mocy- wprowadziliśmy bardzo konkurencyjną ofertę, ale jak widać trudno wszystkim dogodzić ;)
HaniaK

Postprzez Marian » wtorek, 14 gru 2010, 17:53

hkoziarek napisał(a):Panowie,
zmiany w ofercie abonamentowej wynikają z analizy struktury zakupowej- znacząco :!: mniejsze zainteresowanie krótkimi abonamentami na rzecz długich.
... Zrobiliśmy co w naszej mocy - wprowadziliśmy bardzo konkurencyjną ofertę, ale jak widać trudno wszystkim dogodzić ;)
Istotnie zrobiliście, co w waszej mocy. Mnie macie z głowy. :(
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez buzuma » wtorek, 14 gru 2010, 18:01

hkoziarek napisał(a):Panowie,
...
Zrobiliśmy co w naszej mocy- wprowadziliśmy bardzo konkurencyjną ofertę, ale jak widać trudno wszystkim dogodzić ;)

To trochę tak, jakby ZTM zlikwidował bilety jednorazowe, a zostawił tylko dobowe, miesięczne i kwartalne, bo z analizy struktury zakupowej wynika największe zainteresowanie biletami długookresowymi. A co z tymi, którzy chcą raz gdzieś podjechać, a nie potrzebują regularnie?

Ja mam abonament roczny, ale tez zaczynałem od 24h i znam kilka osób, które z abonamentu 24h korzystało. Czy rzeczywiście aż tyle kosztuje utrzymanie istnienia abonamentu 24h?
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez lukasz » środa, 15 gru 2010, 10:23

Ja również zaczynałem od abonamentów 24h potem 1mies a potem 2lata. Jak namawiałem znajomych do spróbowania NE to zawsze mówiłem "kup sobie 24h abonament - tylko 2zł, przetestuj i zobacz czy ci odpowiada". Przynajmniej jeden z nich już drugi raz kupił abonament 2 letni.
Mi brakuje jeszcze możliwości zapłacenia przelewem - wkurza mnie płacenie przez SMS - poza tym mam firmowy telefon i zablokowane takie połączenia.
Zmiana strony - na PLUS.
lukasz

Telefon: Mi5

Postprzez lchmiel » środa, 15 gru 2010, 23:12

hkoziarek napisał(a):zmiany w ofercie abonamentowej wynikają z analizy struktury zakupowej- znacząco :!: mniejsze zainteresowanie krótkimi abonamentami na rzecz długich. (...) Zrobiliśmy co w naszej mocy- wprowadziliśmy bardzo konkurencyjną ofertę, ale jak widać trudno wszystkim dogodzić ;)

Biedny rynek nastawiony tylko na "klienta masowego" rezygnuje z towarów niszowych. Rezultat: zmniejszenie wydatków kosztem straty wizerunku, u małej części klientów - tych szczególnie wymagających.

Ale, przecież, w tym przypadku nie ma zmniejszenia wydatków! Ile kosztuje umieszczenie jednego typu abonamentu w ofercie? To nie to samo, co latami sprowadzać i "marketować" deficytowy towar. Zatem, dlaczego? Gdzie jest ta strata? Czemu usuwać towar dla smakoszy, nawet nielicznych?

Na marginesie: są firmy na amerykańskim rynku, które sprzedają w całych US ileś tam rodzajów danego typu produktów (kawa-herbata, wina itp.), choć wiedzą, że w tym lub tamtym regionie na jednym z tych rodzajów tracą. Ale mają w ofercie wszystkie! Powód: pełna oferta = dobra firma. Chyba kiedyś o tym pisałem, ale mnie wkurza, że w polskim sklepie jest tylko standard dla mas, a wymagający klient musi sobie sam sprowadzić z dalekich stron. W najlepszym razie sprowadzą dla niego jedną sztukę, ale wtedy ani nie może obejrzeć przed zakupem, ani odmówić, jak towar jest już na miejscu.

Biedny kraj, biedny rynek.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Re: Abonamenty - zmiany

Postprzez mentos11 » piątek, 17 gru 2010, 11:47

Też za bardzo nie rozumiem strategii NE z likwidacją abonamentu 24h?!
Ja też zaczynałem z takimi abonamentami a skończyłem na 2 letnim.
Druga rzecz która mnie irytuje to podatki! :x
Wcześniej gdy kupowałem abonamenty 24h robiłem to przez internet przelewem i oszczędzałem na podatku z SMSa (22% VAT)
A teraz np taki abonament 4dni za 10,89zł z czego 1,89zł (22% VAT) to podatek za SMS a z tych 9zł NE musi przeciesz odprowadzić znowu podatek (22% VAT) od sprzedanej usługi więc tak naprawdę płacimy 44% podatku!!!
Dlaczego NE na siłę chce nabijać kasą budżetu państwa, skoro nic nie zyskuje, a nawet traci, bo mógłby wprowadzić abonament 4dniowy za 9zł, płatny przelewem!!!
Jeśli się mylę z tym podwójnym opodatkowaniem to proszę mnie poprawić, ale chyba mam rację?! :?

PS chyba się pomyliłem z tymi 44% jak policzyłem to wychodzi 32% od kwoty 10,89zł, 1,89zł z 9zł i 1,5zł z 7,5zł, razem 3,39zł podatku z 10,89zł daje 32% :roll:
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne